• Witaj na oficjalnym forum gry PokeWars
Witaj! Logowanie Rejestracja

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nowy wzór treningowy, zwroty
Pokebox+ rezerwa+ druzyna=236 miejsc na pokemony, to daje licząc po 200k zwrotu 47,2kk przy czym gracz musiałby sprzedać wszystkie inne swoje pokemony, co nie jest zbyt opłacalne. Proponuje zostawić to tak jak jest bez ograniczeń lub ograniczyć wartość tak jak to napisał kolega wyżej.

Odpisz
A co z graczmi którzy mają pokemony za 500kY?
Poza tym chodzi o zwroty pokemonów które faktycznie mają wartość i były trenowane a nie żeby się nachapac za darmo.

Anonim, nie myślisz że tyle pieniędzy za darmo to bardzo dużo? Wink

Odpisz
@hRs wybacz, ale do 500k yen, to niektóre złapane shiny na 130 lvlu wyciągają, więc ta kwota nie powinna być uwzględniana nawet xD

Więc próg nie powinien być niższy niż 700k Smile W końcu nie chcemy oddawać poków z dziczy Big Grin

Odpisz
Dla mnie to nie jest kwota dla ktorej złapałbym tyle pokemonow na 130lvlu Tongue odliczając koszty balli aby łapac takie pokemony, jeszcze w takiej ilosci i usuwajac inne aby zrobić im miejsce zysk bedzie naprawde niewielki.

Odpisz
Jednym się będzie chciało, innym nie. Natomiast tę lukę musimy zablokować

Odpisz
(17.06.2019, 17:25)Raz00rex napisał(a): @hRs wybacz, ale do 500k yen, to niektóre złapane shiny na 130 lvlu wyciągają, więc ta kwota nie powinna być uwzględniana nawet xD

Więc próg nie powinien być niższy niż 700k Smile W końcu nie chcemy oddawać poków z dziczy Big Grin

Tak to jest jak administratorzy nie grają w swoją grę, i wiedzą tyle niż przeciętny gracz na 30 lvl xDDD.

Odpisz
@up Tiaaa Tongue

@hRs no to masz dwie drogi do wyboru - albo nakładasz ograniczenie do ilości poków, i będziecie znów słuchać płaczu osób "hurr durr bo ja pokupowałem tyle poków od graczy, i co ja mam z nimi zrobić teraz" i to nie będzie pierwszy raz jak stawiacie na swoim, denerwując przy tym wszystkich graczy, albo ustawiacie minimalny pułap, będącym jedynie nieco wyższym od wartości poków łapanych w lokacjach i wszyscy są zadowoleni Big Grin

Jakie są plusy pułapu minimalnego?
*100% będą oddawane poki które były trenowane, a nie łapane w dziczy. A jak już mówiłem, 500k to niektóre złapane shiny na 130 lvlu mają tyle, więc ta wartość minimalna nie wchodzi w grę. Przynajmniej 700k, co daje ~1.2kk wrzucone w poka, czyli 33% tego, co wydaje na balle jak mam chęć danego dnia poklikać, co i tak już jest śmieszną kwotą do otrzymania zwrotu, ale spoko Big Grin

*Brak narzekania graczy co do limitu. Wszystkie Yeny z trenowanych poków i tak idą do depozytu treningowego, które można i tak wpakować tylko w poka/i. Poza tym, to przypominam, że w grupach na turniejach wprowadziliście regułę, że w przypadku takiej samej ilości pkt w grupie wyżej jest pok o niższej wartości. Więc przy ograniczeniu do ilości poków pozostawiacie poki, które jakoś sobie radziły nawet przy remisach, ale po aktualizacji może ktoś zdecyduje się oddać poka o wyższej wartości niż on, i wtedy pozostaje taki pokrzywdzony pok z wartością po starym koszcie treningu Big Grin

Więc takie ograniczenie tylko zaszkodzi, bo w końcu cytując Ciebie:
(17.06.2019, 17:14)hRs napisał(a): Poza tym chodzi o zwroty pokemonów które faktycznie mają wartość i były trenowane a nie żeby się nachapać za darmo.

Więc ograniczenie ilości do X poków z miejsca powinno odpaść, ale po co, skoro wiesz lepiej, mimo jak to kolega wyżej wspomniał - nie grasz w grę którą tworzysz już tyle czasu Tongue Lepiej wpieprzyć coś na silę i mieć wywalone na grę, a że gracze będą "szczekać" to luj z tym, bo w końcu to nie pierwszy raz Big Grin Niż zrobić coś dobrze i rzeczywiście dać taką blokadę, gdzie pok z dziczy nie będzie mógł być oddany i mieć nadal wywalone na grę, ale przynajmniej bez "szczekania" graczy Big Grin

Bo przecież dobrze wiemy, że nowe forum trzymacie od dwóch lat i nawet tego wam się wgrać nie chce.

Odpisz
Neuron twoje komentarze są żałosne i nic nie wnoszą do tematu. Hrs a może da się zrobić tak aby zwrot dostawały pokemony w które włożyliśmy np. 10kky i po problemie tylko kwestia zablokować pokemony, które zostały kupione po rozpoczęciu wątku tak jak to było proponowane

Odpisz
Wciąż nie rozumiem dlaczego mamy nie dostawać zwrotów za poki kupione po rozpoczęciu wątku xD Sprzedawcy też mają dostęp do forum, więc mogli się zapoznać i to oni powinni płacić za pośpiech, a nie na odwrót

Odpisz
Ja już dawno postulowałem, aby za poki kupione po załozeniu tematu był zwrot, ale nie " stary koszt treningu - nowy koszt treningu = zwrot", tylko raczej w stylu " stara cena z hodowli - nowa cena w hodowli =zwrot". Gracze nie zyskają na tym ani 1Y ( jesli nie dostaną tego zwrotu to najpewniej oddadzą poki w hodowli, więc kasa i tak sie pojawi) a dzięki temu wartość tych pokemonów uległaby zmniejszeniu, przez co byłyby grywalne na turniejach.

Jak by to w rzeczywistosci wyglądało? Załóżmy ze pokemon X ma koszt treningu 1kkk. Wartosc wynosi 600kk, a w hodo pok kosztuje 792kk. Załóżmy, że Gracz A kupuje tego poka po hodo + 40kk. W nowym treningu dla uproszczenia rachunków przyjmijmy ze nowy koszt treningu wyniósłby 500kk. Wartosc 300 a hodo 396kk. Gracz A dostałby zwrotu 396 - tyle ile jest różnicy w hodowli, a nie 500kk - tyle ile by dostał gdyby był trenerem od początku tego poka. Ostatecznie gracz A posiadałby poka który w hodowli kosztuje 396kk a zapłacił za niego reasumując dokładnie hodo+40kk, czyli "tak samo" jak na początku.

Uważam, ze taki zwrot jest fair wobec tych, którzy pokemony kupili. Nie zyskają na tym ani jednego Yena. Dodatkowo, jesli ktoś uzna, ze mu to nie na rękę (choć nwm czemu) to moze po prostu oddać poka w hodo tak jak pewnie zrobi to teraz. Zaznaczam, ze mówie tu tylko i wyłącznie o pokach kupionych po założeniu tematu o zmianach w treningu.

Podsumowując gracz dostałby zwrot za zakup ale wartosc pokemona by spadla czyli gracz wychodzi na zero ale pok jest grywalny Smile

@hRs co o tym sądzisz?

Odpisz
To jeżeli miałby ktoś dostać zwrot za pokemona kupionego to tylko ten, kto go wytrenował bo to pierwszy trener władował kasę a nie ten co kupił. Po drugie po rozpoczęciu wątku wiele osób wiedziało o tym i mogło nie kupować a teraz na siłę walczycie

Odpisz
Tweety zamiast pieprzyć farmazony przeczytaj jeszcze raz ze zrozumieniem co napisał Radzio. Może dojdziesz wtedy do tego,że jego propozycja jest najlepsza i,że nawet kupując poka teraz nic na tym nie zarobisz,a sprzedający nic na tym nie straci. Jedyna strata jaką ponosi wtedy sprzedający jest taka jak zawsze,czyli nigdy nie sprzedasz poka za tyle ile włożyłeś w trening .

Odpisz
Czytałem i się nie do końca zgodzę bo przy pokemonach o wartości mniejszej niż np. 20kky nie zarobisz ale powyżej 1kkky już tak

Odpisz
hRs, przeczytaj jeszcze raz co napisałem Ci jakiś czas temu na priv w kwestii ograniczenia poków bo chyba już zapomniałeś o tym Smile Można dokładnie obliczyć ile gracz może otrzymać ze wszystkimi odznakami i bonusami za poka dziczy na 130 lvl i ustawić granice lekko wyższą żeby i ten ułamek % graczy co posiadają poka o wartości 500k Y nie był poszkodowany.
Co do poków kupionych po rozpoczęciu tematu to Bugs podsumował i wyjaśnił wszystko. Jest to według mnie i według zapewne całej społeczności gry jedyne słuszne i dobre rozwiązanie.

Po co kombinować i robić pod górę jak można znaleźć łatwe, pasujące wszystkim graczom rozwiązanie.

Odpisz
Radziu, zobaczymy na testach jak to wychodzi

Macie racje, rozsądniejsze wyjście będzie z ograniczeniem od jakiej kwoty pokemon może zostać zwrócony.
Okej, mała obsuwa jest. Postaram się jutro wrzucić to na serwer testowy i będę czekał na feedback.
Zwroty zostały wrzcone na serwer testowy.

Po stronie backendu wrzucony jest stary wzór treningowy. Na frontendzie wyświetalja się ceny za trening według nowego wzoru.

Edit: wyszły błędy na testowym, jestem świadom, będę poprawiał

Odpisz

Skocz do:

Szukanie: 5 gości