• Witaj na oficjalnym forum gry PokeWars
Witaj! Logowanie Rejestracja

Ankieta: Co myślisz o tym pomyśle?
Ankieta jest zamknięta.
Nie bo nie
12.50%
3 12.50%
Nie, ten pomysł mi się nie podoba (powód w komentarzu)
16.67%
4 16.67%
Może być ale z dużymi zmianami (wyjaśnienia w komentarzu)
0%
0 0%
Może być z drobnymi zmianami (wyjaśnienia w komentarzu)
12.50%
3 12.50%
Tak
58.33%
14 58.33%
Razem 24 głosów 100%
*) odpowiedź wybrana przez Ciebie [Wyniki ankiety]

Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Vox Populi
Szanowni Gracze,

Mam drobny pomysł aby troszkę zdemokratyzować i być może przez to ulepszyć grę, a także pomóc w podjęciu, niełatwej zapewne nieraz, decyzji administracji. Nie sądzę aby przez to miało stać się coś złego, ponieważ o kilku rzeczach w grze gracze już decydują (np. dając pomysły na ulepszenie czegoś co już jest albo pokazanie co mogłoby urozmaicić grę).

Pomysł jaki przedstawię mieć może kilka wersji tudzież sposobów rozwiązania i oczywiście każdy z nich jest do przedyskutowania. 

Otóż w moim zamyśle głównie chodzi o coś znanego (przynajmniej części graczy) z życia codziennego, acz nie jest to typowa codzienność. Proponuję bowiem głosowania w wyborach na nadzorców. Oczywiście żeby nie było machlojek różnego typu, (a zostali wybrani ludzie kompetentni i z głową na karku) czy przekupstw byłaby to tylko jedna z faz wyboru. W ten sposób gracze będą uważać tę grę bardziej za swoją i tym bardziej o dobre samopoczucie w niej dbać, a młodsi na przyszłość zdobędą trochę świadomości jak ważny jest ich głos i decyzyjność.

Przechodząc do meritum. W moim pomyśle chodzi o to aby zarazem jeszcze bardziej związać graczy z grą i mieć na nią jeszcze więcej wpływu przez wybory nadzorców. Oczywiście nie chodzi mi w żaden sposób o to aby decyzyjni byli tylko gracze odbierając tym samym „pracę” administratorom gry. Bardziej nastawiona jestem na stworzenie kilku (minimum 2) faz wyborów, gdzie w 1 gracze będą wybierać wg nich osoby (powiedzmy np. 5) najbardziej kompetentnych/zasługujących na miano nadzorcy, w 2 fazie zaś spomiędzy wybranych przez graczy osób wybierają administratorzy. Tego typu wstępna selekcja pomoże też trochę ograniczyć natłok, z którym nasi administratorzy muszą się mierzyć przy wyborze. 

Dzięki takiemu rozwiązaniu administracja gry nadal ma wystarczająco dużo kontroli nad wyborami ale naraz zadowoleni powinni być i sami gracze, którzy przecież mogli zagłosować (czy to na zasadzie ilości łapek w górę, czy przez ankietę – kwestia do ustalenia i dalszej dyskusji). Z racji dwóch tur nie powinny też pojawiać się osoby, które próbowały by przekupić graczy aby na nich głosowali (można też w skrajnych przypadkach dodać zapis do regulaminu czy przy okazji samych wyborów, że tego typu nachalne zachowanie będzie karane czy to banem, czy usunięciem zgłoszenia na moderatora) ponieważ koniec końców głos decyzyjny mają sami administratorzy. 

Bardzo proszę o wyrażenie swojego zdania w komentarzach. Jak już wspomniałam przedstawiony wyżej pomysł jest tylko szkicem i można go rozstrzygać na wiele sposobów, a to tylko jeden z nich. 
Jeśli ktoś dobrnął do końca i zechciał zostawić konstruktywny komentarz to jestem niezmiernie wdzięczna Smile  bulbasaur

Ciekawie, ciekawie. Czekam na rozwój wydarzeń.

A po co nam takie pomysły, administracja weznie osobe z najdluzszym podaniem i tyle xD
A poza tym ktoś może 'przekupić' głosujących i zostanie wybrana osoba z najsłabszym podaniem bo zaproponowala np 2kk yeny za klikniecie na jej nick

(12.06.2019, 17:40)Neuron napisał(a): A po co nam takie pomysły, administracja weznie osobe z najdluzszym podaniem i tyle xD

Właśnie po to aby tak to nie wyglądało z naszej strony i żebyśmy my też mieli coś do powiedzenia, a przy okazji odciążyli deczko administratorów w tej jakże ciężkiej ich doli  Wink
(12.06.2019, 17:42)Neuron napisał(a): A poza tym ktoś może 'przekupić' głosujących i zostanie wybrana osoba z najsłabszym podaniem bo zaproponowala np 2kk yeny za klikniecie na jej nick

Po to dałam zastrzeżenie co z takimi osobami zrobić, a moje prostaropolskie serduszko mówi mi że ktoś w końcu doniesie na takie zachowanie i się skończy

Jestem na nie. Są stowarzyszenia w grze i łatwo się domyślić że takie osoby poprą prędzej kolegę ze stow. niż kogoś obcego nawet jeżeli nadaje się bardziej na to stanowisko. Oczywiście nie tylko o stowarzyszenie chodzi, ogólnie chęć wsparcia kolegi byłaby na porządku dziennym bo znajomość gracza i inne relacje będą brały górę.
Dodatkowo administracja to nie jednogłośny wybór ponieważ czerwoni sugerują sie również w dużym stopniu opinią zespołu którego w skład wchodzi już parę osób więc opinie są podzielone i typów parę więc administracja i tak ma łatwe zadanie.

@Quaero ale ile bd dowodow na ta osobe? zadnych, rownie dobrze moze skasowac konwersacje, a admini tego nie sprawdza

(12.06.2019, 17:51)Kami napisał(a): Jestem na nie. Są stowarzyszenia w grze i łatwo się domyślić że takie osoby poprą prędzej kolegę ze stow. niż kogoś obcego nawet jeżeli nadaje się bardziej na to stanowisko. Oczywiście nie tylko o stowarzyszenie chodzi, ogólnie chęć wsparcia kolegi byłaby na porządku dziennym bo znajomość gracza i inne relacje będą brały górę.
Dodatkowo administracja to nie jednogłośny wybór ponieważ czerwoni sugerują sie również w dużym stopniu opinią zespołu którego w skład wchodzi już parę osób więc opinie są podzielone i typów parę więc administracja i tak ma łatwe zadanie.

Dlatego wzięłam pod uwagę 2 etapy minimum, a nie czystą demokrację gdzie wybierają sami gracze. Proszę o czytanie ze zrozumieniem. Z góry dziękuję Smile

(12.06.2019, 17:58)Neuron napisał(a): @Quaero ale ile bd dowodow na ta osobe? zadnych, rownie dobrze moze skasowac konwersacje, a admini tego nie sprawdza

starczy, że dowody zachowa jedna ze stron. Z tego co kojarzę ty możesz skasować rozmowy z kimś ale to nie znaczy że to działa obustronnie. SS jak zwykle przy zgłoszeniu powinno być ok i ciężko mi uwierzyć, że nie ma tu żadnych archiwów na serwerach. Ale nawet jak nie ma to 2 osoba ma nadal rozmowy.

(12.06.2019, 18:01)Quaero napisał(a):
(12.06.2019, 17:58)Neuron napisał(a): @Quaero ale ile bd dowodow na ta osobe? zadnych, rownie dobrze moze skasowac konwersacje, a admini tego nie sprawdza

starczy, że dowody zachowa jedna ze stron. Z tego co kojarzę ty możesz skasować rozmowy z kimś ale to nie znaczy że to działa obustronnie. SS jak zwykle przy zgłoszeniu powinno być ok i ciężko mi uwierzyć, że nie ma tu żadnych archiwów na serwerach. Ale nawet jak nie ma to 2 osoba ma nadal rozmowy.

Czyli wymagany jest ss aby potwierdzony byl glos?

(12.06.2019, 18:02)Neuron napisał(a):
(12.06.2019, 18:01)Quaero napisał(a):

Czyli wymagany jest ss aby potwierdzony byl glos?

Moment, bo chyba się zgubiłam. Co do ss chodziło mi o potwierdzenie, że ktoś próbuje nakłaniać do głosowania na niego w zamian za jakieś dobra na PokeWarsach. Innymi słowy manipuluje tudzież próbuje kogoś przekupić. Jak zwał tak zwał ale nie jest to głos, bo ktoś twierdzi, że ta osoba będzie odpowiednia a transakcja coś za coś.
Sama forma oddawania głosów jest kwestią inną i wydaje mi się najlepsza byłaby do tego forma ankiety.

Pomysł dobry i ma on podstawy bytu lecz,

1. Mimo wszystko nadal będą mogły dochodzić oszustwa typu:
-Wybrany będzie najpopularniejszy gracz
-Wybrany będzie gracz bez predyspozycji tylko po to by mu się „przypodobać” bądź mieć u niego zniżki na targu
-Ciche przekupywanie graczy

2. Zamiast tylko 2 kroki/sita zrobiłbym 3, otóż:
-Pierwszym sitem będzie wybranie powiedzmy 15 kandydatów przez nadzorców targu
-Następnie byłoby głosowanie publiczności(graczy) na 5 najlepszych
-Ostatecznie admini(Alex i hRs) wybrali by odpowiedniego kandydata

Dzięki tej metodzie zmniejszy się prawdopodobieństwo oszustwa Wink

(12.06.2019, 18:31)Hissatsu napisał(a): Pomysł dobry i ma on podstawy bytu lecz,

-Wybrany będzie gracz bez predyspozycji tylko po to by mu się „przypodobać” bądź mieć u niego zniżki na targu

Jeśli mogę odniosę się najpierw do 2 punktu bo będzie mi łatwiej przejść.
Nie upieram się na 2 fazy. Dla mnie to po prostu pewne minimum, może być i więcej, jak pisałam do omówienia i ustalenia o ile ten pomysł ma rację bytu.
i jeśli o mnie idzie zamieniłabym jeśli już pierwszy i drugi myślnik ale w tedy dała nadzorców z konkretnego działu, bo to oni musieliby współpracować ze sobą stale.
Wracając do 1 punktu. Jasne, że ułatwioną sprawę mają gracze popularni ale też nie każdy będzie przez te rozpoznawalność miał łatwiej. Ludzie są różni. Mimo to (może jestem nadmierną optymistką) ale wierzę, że jeśli ludzie chcą mieć dobrze wybiorą osoby, które będą wiedziały co robią, tak żeby w grze było dobrze jak największej liczbie graczy - wiadomo, wszystkich zadowolić się nie da. 
I przyznaję rację, że można wiele załatwić cichaczem ale to też może wypłynąć, plus nadal są kolejne fazy po graczach (czy też przed)

I bardzo dziękuję za komentarze wszystkim. Przepraszam, że od razu tego nie napisałam ale to mój pierwszy temat tu i chyba trochę za bardzo zajęło mnie rozwiewanie pewnych wątpliwości a za mało podziękowanie, że zechcieliście się włączyć w dyskusję Smile

Przede wszystkim coś takiego podoba mi sie ze względu na to co działo sie po ostatnim naborze, chyba każdy (albo większość) pamięta jakie było wtedy niezadowolenie na ogólnym, mało tego, jeden gracz został posądzony o to że wybrano go tylko dlatego że jest w stow z obecnymi i byłymi członkami zespołu...

Ale mam pytanie, bo nie wiem czy dobrze Cie zrozumiałem. Gracze mają do oddania jeden głos i pięć (tak jak dałaś przykład) osób przechodzi dalej, tak?

Jeśli tak, to uważam że jest okej, nie jestem pewny czy akurat pięć osób (napewno nie więcej) to nie za dużo, aczkolwiek nie będe sie spierał by tą liczbe zmniejszać jeśli innym będzie to odpowiadać.

Jednak powiedz mi co w przypadku gdy zgłosi sie tylko pięć osób, (albo jeszcze mniej) jak na chwile obecną na nadzorce targu? Wtedy przecież takie głosowanie straci sens bo i tak wiadomo że wszyscy przejdą do etapy gdy to czerwoni wybierają kto dostanie sie do zespołu.

Dalej, uważam że takie głosowanie będzie miało sens tylko i wyłącznie jeśli ankieta będzie w grze (powiedzmy że będzie zakładka jak ta konkursowa i tam będzie ankieta z kandydatami), nie tu na forum. Dlaczego? a no dlatego że mało który gracz tu zagląda, a drugie tyle w ogóle nie ma założonych kont na forum.
Poza tym ankieta w grze zapobiegnie temu temu że całe stow zagłosuje na kogoś od siebie i tym sposobem go przepchnął. No bądźmy poważni, to jest tylko 30 graczy na te mniej więcej 400 w całej grze, więc ma małe szanse na to że przejdzie, a nawet jak przedzie to w drugim etapie i tak decydujący głos mają czerwoni Smile
Druga sprawa jest tak że jak jestem za tym żeby ilość punktów w rankingu eventowym była jawna, tak tutaj uważam że gracze nie powinni znać ilości punktów jakie otrzymuje kandydat dopóki nie zakończy sie pierwszy etap.

(12.06.2019, 18:43)Quaero napisał(a):
(12.06.2019, 18:31)Hissatsu napisał(a): Pomysł dobry i ma on podstawy bytu lecz,

Jeśli mogę odniosę się najpierw do 2 punktu bo będzie mi łatwiej przejść.
Nie upieram się na 2 fazy. Dla mnie to po prostu pewne minimum, może być i więcej, jak pisałam do omówienia i ustalenia o ile ten pomysł ma rację bytu.
i jeśli o mnie idzie zamieniłabym jeśli już pierwszy i drugi myślnik ale w tedy dała nadzorców z konkretnego działu, bo to oni musieliby współpracować ze sobą stale.
Wracając do 1 punktu. Jasne, że ułatwioną sprawę mają gracze popularni ale też nie każdy będzie przez te rozpoznawalność miał łatwiej. Ludzie są różni. Mimo to (może jestem nadmierną optymistką) ale wierzę, że jeśli ludzie chcą mieć dobrze wybiorą osoby, które będą wiedziały co robią, tak żeby w grze było dobrze jak największej liczbie graczy - wiadomo, wszystkich zadowolić się nie da. 
I przyznaję rację, że można wiele załatwić cichaczem ale to też może wypłynąć, plus nadal są kolejne fazy po graczach (czy też przed)

I bardzo dziękuję za komentarze wszystkim. Przepraszam, że od razu tego nie napisałam ale to mój pierwszy temat tu i chyba trochę za bardzo zajęło mnie rozwiewanie pewnych wątpliwości a za mało podziękowanie, że zechcieliście się włączyć w dyskusję Smile

Jesteś bardzo duża optymistką lecz zauważ że sita/selekcje trzeba robić jak najbardziej rygorystycznie by miało to racje bytu oraz ludzie nie koniecznie mogą się kierować tym by było dobrze, wystarczy że przyjżysz się polityce naszego kraju i zobaczysz częściowe odzwierciedlenie w PokeWars czyli:
M. in. Głosowania, kto więcej obieca ten wygra i/lub kto lepiej zmanipuluje, a w PokeWars objawia się to tym że są głosowania i te wszystkie wybory graczy a gra nie koniecznie robi się przez to lepsza, są przypadki gdzie gracze na forum głosują na nie byle by uprzykrzyć komuś życie i zniszczyć jego pomysł

(12.06.2019, 18:54)Sphinx25 napisał(a): Przede wszystkim coś takiego podoba mi sie ze względu na to co działo sie po ostatnim naborze, chyba każdy (albo większość) pamięta jakie było wtedy niezadowolenie na ogólnym, mało tego, jeden gracz został posądzony o to że wybrano go tylko dlatego że jest w stow z obecnymi i byłymi członkami zespołu...

Ale mam pytanie, bo nie wiem czy dobrze Cie zrozumiałem. Gracze mają do oddania jeden głos i pięć (tak jak dałaś przykład) osób przechodzi dalej, tak?

Jeśli tak, to uważam że jest okej, nie jestem pewny czy akurat pięć osób (napewno nie więcej) to nie za dużo, aczkolwiek nie będe sie spierał by tą liczbe zmniejszać jeśli innym będzie to odpowiadać.

Jednak powiedz mi co w przypadku gdy zgłosi sie tylko pięć osób, (albo jeszcze mniej) jak na chwile obecną na nadzorce targu? Wtedy przecież takie głosowanie straci sens bo i tak wiadomo że wszyscy przejdą do etapy gdy to czerwoni wybierają kto dostanie sie do zespołu.

Dalej, uważam że takie głosowanie będzie miało sens tylko i wyłącznie jeśli ankieta będzie w grze (powiedzmy że będzie zakładka jak ta konkursowa i tam będzie ankieta z kandydatami), nie tu na forum. Dlaczego? a no dlatego że mało który gracz tu zagląda, a drugie tyle w ogóle nie ma założonych kont na forum.
Poza tym ankieta w grze zapobiegnie temu temu że całe stow zagłosuje na kogoś od siebie i tym sposobem go przepchnął. No bądźmy poważni, to jest tylko 30 graczy na te mniej więcej 400 w całej grze, więc ma małe szanse na to że przejdzie, a nawet jak przedzie to w drugim etapie i tak decydujący głos mają czerwoni Smile
Druga sprawa jest tak że jak jestem za tym żeby ilość punktów w rankingu eventowym była jawna, tak tutaj uważam że gracze nie powinni znać ilości punktów jakie otrzymuje kandydat dopóki nie zakończy sie pierwszy etap.

Zgadzam się tutaj z tobą prawie całkowicie :p Big Grin

Skocz do:

Szukanie: 1 gości