• Witaj na oficjalnym forum gry PokeWars
Witaj! Logowanie Rejestracja

Ocena wątku:
  • 5 Głosów - 4.2 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zmiany
Dzień dobry

Piszę w sprawie dzisiejszej zmiany dotyczącej pozbawienia koloru na czacie nadzorców czatu.
Zastanawia mnie czym kierowano się wprowadzając tę zmianę. Is fecit, cui prodest?

Z mojej strony, jak i ze strony części graczy (nie wiem czy większości, bo nie robiłem rozpytania), zmiana nie wpływa/wpłynie pozytywnie na czat. Zostałem jednak zachęcony do podjęcia tematu.
Ale dosyć tej kurtuazji, pora na jakieś konkrety…

Naturalnym środowiskiem bytowania nadzorców czatu jest… Czat. Są oni jego częścią, „wielkimi braćmi i siostrami”. Zdarzają się sytuacje, kiedy gracze rozpoczynający przygodę z grą szukają pomocy. Nie zawsze zjawią się na czacie w porze, gdy są aktywni bardziej doświadczeni gracze.
W zamyśle niedoświadczonego gracza ktoś z kolorem to ktoś, jakby nie patrzeć, wyróżniony. Gracz może pomyśleć, że ten ktoś bez powodu nie ma innego koloru niż większość grających. „Pewnie dużo wie”, „Pewnie jakoś zasłużył/-a się dla gry”, „Zapytam na pw bo mam problem, pewnie będzie wiedział/-a jak go rozwiązać”. Uważam, że wyróżnik w postaci koloru to jasny sygnał dla uczestników i obserwatorów rozmów na czacie „Jestem/-śmy wśród graczy, można się do nas zwrócić o pomoc”. Kolor pełni też funkcję prewencyjną, bo wielu graczy może zastanowić się dwa razy zanim zacznie zachowywać się tak, jakby ich mózgi opuściły czaszki. Wiele osób pamięta złote czasy, gdy w zespole byli Mystogan, sitb i Carolle. Wystarczyła sama obecność. Oczywiście to subiektywne odczucia, z którymi można wdawać się w polemikę.

Zaletą zmiany jest to, że gracz nie wie na ile może sobie pozwolić, a zespół unika hejtu po naborach. Ale czy kiedykolwiek zdarzyło się, aby gracze cieszyli się z wyboru nowych osób? W większości przypadków zespół (nie sami admini, bo w końcu macie głosowania) był orany. Jak ktoś nie pamięta to zawsze może wrócić wspomnieniami do czasów zwerbowania tino, Deiry, Antego, Scalpela czy Anastazji.

Oczywiście szarym graczom nic do tego, a władza nikomu nie musi się z niczego tłumaczyć. W końcu to reszta ekipy współpracuje z nowymi osobami. Ale czy tylko?

Zachęcam do wypowiedzi.

Odpisz
Uważam że ten pomysł pozbawienia nadzorców kolorów jest bez sensu , gdyż nie wiadomo teraz do kogo pisać mam albo wyrazić swoje myśli . Uważam iż traktowanie nadzorców tak jak to zrobiłeś alex i hrs to co się stało jest poniżej krytyki . Jeśli chodzi o listę nadzorców to popieram jej brak jak najbardziej ale bym prosiła o zwrot kolorków nadzorcą .

Odpisz
Moze zwykla dyskryminacja wobec innych graczy, bo inni mieli zielony, czarny xD

Odpisz
Cara, są różne punkty widzenia tzn prewencja jest czarny kolorek pilnuje sie lub świadomie ignoruje go i narażam sie na konsekwencje drugi pilnuje sie ponieważ niewidoczny kolorek moze zareagować ... osobiście jestem za stanem który był, troche gramy ogólnie osoby które dostały nadzorcę sa znane i lubiane, poznajemy sie lepiej a i tez czat bardziej ożywa jak jest kolorek mankamentem jest częsta nieobecność kolorków na czacie lub w grze.

Odpisz
Powiem tak jak chcieli coś zataić to po co innym robić takie świństwo i zabierać im kolor na który sobie zapracowali ciężką pracą Sad Bo w to wkładają nie dość że czas po pracy i po szkole to jeszcze siły na siedzenie 12h przed komputerem i sprawdzaniem naszych zachowań

Odpisz
Podzielam zdanie przedmówcy, zakładka zespołu jak i kolor na chacie dawała nowym graczom możliwość doradzenia się pewnych i doinformowanych źródeł na temat gry, przy osobie wyróżnionej na chacie nikt nie pomyslał by że mogła by ona podawać błędne informacje graczom szukającym pomocy, co innego tyczy sie dużej częsci graczy którzy lubią porobić sobie żarty zamiast pomóc. Zgadzam również się z tym że gdy ktoś widzi nadzorcę na chacie stara sie hamować i ograniczać. "Bardziej tyczy sie to dei niż zerra" ponieważ wydaje mi sie że nie ma on żadnego autorytetu u graczy ale to nie ma nic wspólnego z tym tematem Big Grin taka moja opinia. Dziekuje dobranoc

Odpisz
Niemiłosierna głupota z waszej strony. Każdy lekko ogarniający mechanikę Pokewars gracz, dobrze wie jak sprawdzic, czy dana osoba jest nadzorcą czy nie jest. Jedyne co ta zmiana wprowadzi to, jak wspomniał Regis, utrudnienie dla graczy, którzy dopiero zaczynają przygode z PW i nie znają tych waszych znakomitych kolorowych osobowości Smile Brak możliwosci skonsultowania się z osobą, która powinna być "autorytetem" (abstrachuje w tym momencie od faktu, ze jakiemukolwiek czarnemu daleko do bycia autorytetem) jest dla początkującego gracza naprawdę uciążliwy. Podobnież brak wiedzy do kogo zgłosić się z ważną sprawą na temat gry.

Nie wiem też w jakim celu to robicie. Tzn, mam pare pomysłów, ale powstrzymam się od komentowania, bo jeszcze bym kogoś obraził Smile

Odpisz
Exclamation 
We wstępie chciałbym zaznaczyć, że ogólnie nie wypowiadam się na forum, jednakże w wyniku pewnych zmian, które subiektywnie ujmując, uderzają w dobro społeczności tej gry - czyli wszystkich nas dookoła, postanowiłem zabrać głos.

Od samego początku pojawia się pytanie, dlaczego zdecydowano się ukryć tożsamość ludzi, którzy odpowiadają za cokolwiek w tejże grze? Skoro administracja gry postanowiła podjąć tak radykalny krok, powinna także zawrzeć obszerne wyjaśnienie, które by chociaż w stopniu minimalnym tłumaczyło ich decyzję. Bowiem, może pojawić się myśl, że wszystko to służy jakiemukolwiek przykryciu działań lobbujących na rzecz konkretnych stowarzyszeń, lub też graczy, a nie trzeba chyba dopowiadać, że taka teza krąży w grze od paru lat...

Osobiście także uważam, że jest wiele innych rzeczy którymi administratorzy powinni zająć się w pierwszej kolejności. Natomiast dzisiejsze zmiany pogłębią tylko panującą dezinformację, obawę przed nieobiektywną i niesprawiedliwą działalnością poszczególnych członków zespołu i przede wszystkim pozbawią nas (wszystkich graczy) jakiegokolwiek instrumentu umożliwiającego obserwację pracy całego zespołu.

Pozdrawiam.
Huh

Odpisz
Administracja od jakiegoś czasu wprowadza coraz bardziej niezrozumiałe decyzje. Co więcej, uważam że ta zmiana ma jedynie negatywne skutki. Odwołania przeniesliscie do działu centrum zgłoszeń, co więc jeżeli uważam, że jakiś nadzorca jest niekompetentny i chcę porozmawiać o tym z czerwonymi? Zawsze powtarzaliscie że jesteście otwarci na wszelkie rozmowy z poważnymi argumentami, teraz je uniemozliwiacie.
Smile

Odpisz
To ja po prostu powiem, że żałuję iż ominęła mnie ta drama, aczkolwiek bez zakładki nawet ciężej sprawdzić, czy ktoś z zespołu jest on-line. Zamiast wejść w zakładkę, trzeba szukać każdego po kolei.
Administracja usuwa niewygodne rzeczy, najpierw listę banów, teraz czarne kolory z chatu i listę ekipy

Odpisz
ale zauważ że tak jak tusia czy śliwa oni mają kolory a czarne kolorki nagle przestały się liczyć w grze jak dla mnie to jest krzywdzące . Mnie też by to wkurzyło i pewnie następnego dnia alex by dostał rezygnuję z stanowiska bo pracowałam ciężko żeby być czarnym a nie niebieskim smerfem . Sajmon masz rację fakt bez tych wszystkich rzeczy to jak szukanie czarnego człowieka wśród białych Sad

Odpisz
co do pozbawienia kolorow na czacie to mi wszystko jedno.
nietrafionym pomyslem jednak uwazam, ze usunieto zakladke zespolu.
czasem zdazaja sie bardzo podejrzane zachowania jakiegos gracza (np. podejrzewamy go o uzywanie bledu w grze) i szybkosc reakcji administracji jest dosc istotna. do tej pory wystarczylo wejsc w zakladke i sprawdzic czy jakis mod, nadzorca targu, czerwony jest dostepny i szybko wyslac wiadomosc na priv, a pozniej dopiero zajac sie pisaniem zgloszenia (zajmuje to zwykle duzo wiecej czasu niz napisanie krotkiego zwiezlego priv bez zamieszczania screeneow).
druga sprawa to czesto mniej doswiadczeni gracze popelniaja bledy w cenach przy wystawianiu ofert. taki gapa pisze wtedy do gracza, ktory kupil ite/tm/poka z prosba o zwrot. nastepnie dobrze bylo napisac do nadzorcy targu o zaistnialej sytuacji i wyjasnic kwestie zwrotu ub tez w przypadku braku zwrotu wiedziec, do kogo zwrocic sie o pomoc, bo przeciez nie bedzie publicznie dostepna informacja, kto jest nadzorca. a moze ma to sie teraz wiazac z brakiem ingerencji nadzorcow w takie transakcje?

Odpisz
Możemy zatem powiedzieć, Kasiu, że gdybyś była nadzorcą czatu teraz to złożyłabyś rezygnację, bo Twój login będzie niebieski jak innych graczy, a Ty się bardzo starałaś? Kolor loginu jest zatem czynnikiem krytycznym.

Odpisz
żadna zmiana czy mają kolorki czy nie skoro i tak ich nie było widać

Odpisz
Szczerze mowiąc po prostu Admistracja teraz pozwala kolora bardziej być niekompetetnymi niz wczesniej teraz nawet nikt nie bedzie wiedzial od kogo dostał bana
nie ma nicku nie ma skargi
Alex dalej będzie mógl lenić dupe i liczyć na PLN Big Grin

Ta zmiana to czyste plucie w twarz gracza i utrudnianie zycia a takze wprowadzenie ich w czysty błąd bo teraz obecnie nowy gracz może uznać ze kazdy go moze zbanować kolega z stow czy zwykły non name tylko dlatego ze nie chce zobaczyc jego zdjęcia na FB xD

Dzięki Debilnemu Pomysłowi Czerwonych będzie większa Anarchia w grze niz wczesniej Big Grin
Jaki nastepny punkt planu Alexa by wnerwic graczy teraz zgadujemy ?

Odpisz

Skocz do:

Szukanie: 1 gości