• Witaj na oficjalnym forum gry PokeWars
Witaj! Logowanie Rejestracja

Ankieta: Czy uważasz że czerwoni powinni reagować na takie sytuacje?
Ankieta jest zamknięta.
Tak
88.89%
16 88.89%
Nie
5.56%
1 5.56%
Nie mam zdania
5.56%
1 5.56%
Razem 18 głosów 100%
*) odpowiedź wybrana przez Ciebie [Wyniki ankiety]

Ocena wątku:
  • 2 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kompetencje kolorowych (czerwoni odpowiedzcie)
Witam,
Na początku chciałbym zaznaczyć, że w pierwszej kolejności poproszę o odpowiedź CZERWONEGO na ten temat, a potem zaczniemy dyskusje z graczami czy też innymi kolorowymi. Wasz stosunek do sprawy zaczyna nieuchronnie prowadzić grę ku zagładzie. To już wiecie, bo postów tego typu było milion. W zależności jakie głupoty ktoś wpisze w wątek odpowiecie na nie, następnie ignorujcie sprawę, bo przecież każda gównoburza przejdzie. Tym razem jednak napisze same konkrety i tak samo konkretnej odpowiedzi bym oczekiwał. Powinienem raczej napisać oczekujemy, ponieważ sam nie jestem na tym
stanowisku. Dzisiaj miarka się przebrała. Zbierało, zbierało i koniec. Otóż dostałem bana niesłusznego stąd do Berlina. Zbierałem sobie na poka i odsprzedalem swój sprzęt. 70% ceny targowej do stow. Alex kiedyś pisał że zniżka do 60% może być. W moim stów z reguły robimy 70. Robimy od początku stow!!! Smaczku dodaje fakt, że większość tych przedmiotów kupiłem za taką samą cenę jak sprzedałem. "Spooory push na koniec gry". Jak wiecie gracze mają swoje grupki na stronach społecznościowych itp. Często leci tam powód bana i się śmiejemy wzajemnie z siebie. Dzisiaj było inaczej. Nie minęła godzina, a ludzie mają tak dość tej gry jak żadnej. Gry, która nie jest dla graczy, a dla nadzorców. Wasze bronienie nadzorców od lat doprowadza do sytuacji żenującej dla graczy, którzy mainują Waszą grę. Ile niezbitych dowodów trzeba, żeby wywalić kogoś z zespołu za banowanie bez powodu, bez sprawdzania powodu lub bycie toksycznym jest niepojęte. Kiedy w końcu zaczniecie się przyglądać działaniom Waszych podopiecznych, a nie kryć ich zawsze i wszędzie. Żelazna kurtyna dla kolorowych i essa to zła polityka. I teraz daj mi tłumaczenie na bana, którego wyśmieje 90% graczy. Pomyłka każdemu się zdarza tak? ZBANUJ TOPOWEGO GRACZA I ZABIERZ MILIONY BEZ DLUZSZEGO ZASTANOWIENIA. To nie są zwykłe pomyłki. To zupełny brak kompetencji. Skoro już miarka się przebrała dobiję drugą sprawę jaką jest przeciek
informacji z zespołu. Nie jestem prorokiem z forum, z którego się możecie pośmiać i nie piszę tego z wyobraźni. Mam skriny, które jasno pokazują czarno na białym jak nadzorcy dzielą się z niektórymi. Kiedyś Alex napisałeś jasno, że jak będą dowody to wyrzucisz. Dowody doszły do Cb i nic nie zrobiłeś. Czy może mam tutaj wrzucić, żebyś zareagował? Wcześniej każdy był tu grzeczny z rozsądniejszych graczy i gównoburze nie były trudne dla Was. Te podejście już tak irytuje i zniechęca do gry, że możemy jasno wyłożyć karty na stół. Oczekuje głównie odpowiedzi czy weźmiesz się w końcu porządnie za zespół i nadzór nad nim czy nadal masz zamiar puszczać płazem wszystkie takie zachowania, a samowolka będzie na tym samym poziomie. Napisz szczerze i będziemy mieć jasna sytuację. Chcemy widzieć jasne stanowisko, że faktycznie naprawisz tą stronę gry, a nie będziesz dalej maskować, że zespół jest okej, a to, że nie lubi go ponad połowa graczy to normalne. Jeżeli nie chcesz z tym nic robić to napisz od razu, że masz to gdzieś lub zamknij temat jak to wszędzie się załatwiało takie tematy zamiast dyskusji. Będzie czysta sytuacja.

Nie mam teraz dostępu do komputera dlatego odpiszę na Twój post dopiero jutro. Do tego czasu zamknę temat żeby nie zrobił się tu niepotrzebny spam.

Na początek napiszę, że na podstawie informacji jakie posiadam całkowicie popieram działanie zespołu. Gracze coraz mocniej starają się naginać zasady często jednocześnie drwiąc z zespołu i potem dziwią się, że ich konto jest zablokowane.

"Alex kiedyś pisał że zniżka do 60% może być. W moim stów z reguły robimy 70. Robimy od początku stow!!!"

To prawda, w większości przypadków przymykamy oko na takie transakcje no bo po co blokować za coś takiego. Nie jest to szkodliwe dla gry w żaden sposób o ile nie są to transakcje pomiędzy multikontami.
Teraz też wystawialiście za około 60% ceny rynkowej ale tu nie chodzi o jedną czy 2 transakcje tylko o dziesiątki transakcji na setki czy tysiące przedmiotów, których zsumowana różnica ceny względem rynkowej wynosi miliardy yen. To robi bardzo dużą różnicę i w takich przypadkach musimy już zareagować.

"Smaczku dodaje fakt, że większość tych przedmiotów kupiłem za taką samą cenę jak sprzedałem."
Tak jak wcześniej pisałem często przymykamy oko na pojedyncze transakcje i trzeba brać pod uwagę, że ceny przedmiotów cały czas się zmieniają. Eventy, aktualizacje i ostatni balans lokacji miały duży wpływ na zmianę tych cen.

Resztę już masz w odwołaniu razem ze screenami jak ogłaszasz znajomym swoją wyprzedaż, a następnie robisz to na chacie ogólnym jednocześnie żartując sobie z nadzorców. Nawet sami w stowarzyszeniu pisaliście, że wszyscy dostaniecie za to bany. Twoje wypowiedzi wskazywały również na koniec gry.

Co do przecieków to prześlij mi screeny w odwołaniu lub na pw forum bo do tej pory nie dostałem nic za co mógłbym kogoś od razu wyrzucić z zespołu.

Od razu uprzedzam też, że jeśli rozmowa tutaj ma być dalej prowadzona to liczę na kulturalne wypowiedzi zawierające konkretne argumenty, które jesteście w stanie czymś poprzeć. Jeśli przerodzi się to w kolejną gównoburzę to niestety będę musiał temat zamknąć.

Ja chciałbym poruszyć niekompetencje pewnego nadzorcy o nicku "chantal" Smile Nie chce być złośliwy, ale nie wiem w jaki sposób prowadziliście rekrutacje. Nadzorca gra w zupełnie inną gre xD Przykład? Gracz ten który ma tak wysokie uprawnienia twierdzi, że zadania oaka trzeba robić po kolei regionami, twierdzi że istnieją resety konta, sprzedaje pokemona poniżej hodo o 70kky xD

Chciał bym poruszyc inna kwestie dlaczego Anty zamiast ogarniać czat jedynie rozwija temat jak gracze zaczynają pisac idiotyczne tematy zamiast ich uspokajać to pisze z nimi o tym co nie powinno znajdować się na czacie ...

Nie wiem co sie działo na ogólnym a tym bardziej co pisali na osadzie... ale z tego co Tetruś pisze tutaj to wychodzi że perm jest nie do końca zasłużony.
Alex tu ma racje, ceny sie zmieniają, ale jak pozwalacie sprzedawać 5 itemów z jakimś rabatem to potem nie czepiajcie sie jeśli sprzeda sie ich 10 (ilość to tylko przykład!!!) bo albo coś jest dozwolone albo nie, trzeba być konsekwentnym. Także no być może ban mu sie należy, ale napewno nie zasłużył na perma.

Może nie każdy pamięta, ale był kiedyś taki gracz Scalpel, też wyprzedawał wszystko (albo niemal wszystko) i zaraz go posądzono o to że kończy gre i wlepiono mu perma, a co sie okazało, on wcale wtedy jeszcze nie kończył gry i perm był nie zasłużony. Osobiście widze tu taką samą sytuacje.

A że pisał że kończy gre? Moim zdaniem to żaden argument, zam przynajmniej kilka razy pisałem że kończe gre, a jednak dalej gram, ba, znam przynajmniej kilka takich osób co też dalej grają... Mało tego takie gadanie to mógł być tylko żart, którego ktoś kto nie zna danej osoby mógł zwyczajnie nie zrozumieć... bądźmy poważni, za żarty nie powinno być bana, a tym bardziej nie perm.

Moim zdaniem perm powinien zostać cofnięty.

Zresztą to było do przewidzenia, że rankiem będzie "głupio", a wieczorem wszyscy wchodzimy. ~ Wypowiedź jednego z kolorowych na temat aktywności reszty

@Unity
Z tego co wiem to Chantal potem się poprawiła. Jest nadzorcą chatu, a nie moderatorem czy nadzorcą targu więc nie potrzebuje mieć tak dokładnej wiedzy na temat gry czy targu. Musi wiedzieć jak zareagować w przypadku gdy coś się dzieje na chacie i robi to prawidłowo.

@Sphinx25
O ile pamiętam to scalpel skupował przedmioty, a nie sprzedawał także jako przykład dajesz sytuację, której dokładnie nie znasz.

Jeśli ktoś pisze, że skończył z grą i zaczyna wyprzedawać konto to nie są to dla nas żarty tylko coś co trzeba potraktować poważnie. Dodatkowo dochodzą tu inne czynniki, które zadecydowały o permie.

@Alex , inne tzn. jakie?

A ja za przykład dam działanie SliwyBRD : gracz wystawił larvitara na licytacje za minimalną on podbił ją do 40 paru kk po czym oferta zniknęła z targu a gracz wystawił pokemona od nowa z wyzsza cena startową. Akcja podobno wyjasniona ale jednak :p

Nie przedmioty tylko pokemony, (którymi potem notabene też handlował, ale to już było chyba po cofnięciu perma) więc chyba sam też nie do końca pamiętasz jak to wyglądało. I działo sie to właśnie po tym jak sie wyprzedał.
Fakt, moge sie troche mylić, nie twierdze że nie, bo pewne informacje mam nie od samego Scalpela a z drugiej ręki, ale bądz co bądz sytuacja jest uderzająco podobna.

EDIT: Co do reszty tu sie zgodze że należałoby to potraktować poważnie, jednak uważam że nie powinno sie bez zastanowienia (jak sugeruje Tetruś) wlepiać bana, bo może sie okazać że gracz wcale nie kończy gry. Może najpier należało pogadać z graczem czy faktycznie kończy gre, a jeśli tak to wtedy cofnąć transakcje czy coś tym stylu, zamiast pochopnie wlepiać perma. 

@Sphinx25
Jasne że nie pamiętam dokładnie dlatego tak jak pisałem, nie ma sensu dawać tej sytuacji jako przykładu.

@Sajmon2000
Tetra może sam napisać jakie. Napisałem mu to w odwołaniu i jeśli będzie chciał to się tym z Wami podzieli. Ja niektóre rzeczy wolę zostawić w samej rozmowie z odwołaniem.

XDDD
https://zapodaj.net/a2ed34a658611.jpg.html   nie sądziłem, ze kiedykolwiek bedzie mozna opisac zachowanie zespołu w tak sprawny sposób Smile a teraz tak at hop do meritum forte, wspomniales ze po wypowiedziach Tetry moznabylo przypuszcac ze konczy gre, jakos osobiscie bylem przy calej tej sytuacji, dodatkowo sam z nim pisalem jeszcze przed banem czy robi wyprzedaz z racji kończenia gry i w tym aspekcie na pewno sie z toba nie zgodzę, przytaczając słowa Sphinxa, nie moznabylo tego juz na samym początku wyjasnic u źródła sprawy tylko kierowac sie przypuszczeniami jak widac w tej sprawie nieprawdziwymi? Smile Poniewaz swoja drogą odbiegajac lekko od temu zgodze sie z moimi przedmówcami zadając Ci to samo pytanie,  czemu co niektorzy sa jeszcze w zespole pomimo niezbyt racjonalnego spogladania na sprawy? Smile Chociazby biorac pod uwage nadzorce ktory usunął jakis czas temu konto ale od jakiegos miesiaca powrocil do gry zakładając nowe konto dostajac sie automatycznie od razu do zepsolu Smile mi tam akurat wsio rybka z jakich powodów automatycznie sie pojawil w waszych szeregach ponownie, widocznie mieliscoe ku temu jakies przesłanki ale patrzac na jego '' zdrowe spogladanie na sytuację '' podobnie jak inni jestem ciekawy czym sie kierowaliscie wybierając go. Uczestniczylem kiedys w sytuacji zwiazanej z nim gdzie na ogólnym piszac ze śmietanką humoru z TWM nawiązałem do pewmego zdarzenia mowiac ze oddam xatu za piórka po czym zaczalem dostawac od niego ostrzeżenia ze nie wie czy wiem ale od tego jest handel, po czym jak wszystko mu jasno wyjaśniłem ze bylo to zdanie wyłapane z kontekstu zeby zerknął ino kilka wypowiedzi wyżej to uslyszalem jedynie ze on na pewno nie bedzie sprawdzal rozmowy bo nie ma na takie cos czasu, czy w waszym odczuciu aby na pewno tak wlasnie powinien sie zachowywać jak to ujmujecie przy naborze '' idealny nadzorca''? Smile ale powracając do tematu Tetry i do sedna tego wszystkiego to nie zmiania faktu ze perm to chyba lekka przesada nawet jak na was Smile Powołujesz się także na to ze przy takiej ilosci przedmiotow patrzac na ceny rynkowe bylaby to zbyt wielka roznica z czym nie do konca sie zgodze, tutaj tez musze sie zgodzic ze Sphinxem ze albo zgadzacie sie na obnizanie cany nawet do 60% ceny rynkowej albo nie, bo odpowiedź ze tylko czasami przymykacie na to oko w moim odczuciu nie jest zbyt precyzjna. Powroce tez do starej juz sytuacji ale kazdemu dobrze znanej jak co niektórzy gracze użyywali botow po czym zrobili od razu pokemony na wysze klasy, z racji ze nie mają perma to mam rozumiec ze oni nie oszukiwali i nie wzbogacali sie na dużą skalę? Smile

Mnie bardzo ciekawi, jak @Alex wytłumaczysz powrót do zespołu Madeleine Smile Gdy dowiedziałem się, ze jest nadzorcą zrobiłem screen jej profilu: https://zapodaj.net/d4f8d4c7017d8.png.html 9 lipca Smile Porównując staty z jej aktualnym kontem widać, ze kochana Made w 24 dni bycia nadzorcą:
1) Była aktywna w grze 10h co daje zawrotne 25 minut dziennie Smile do tego wspomne, ze był dzien gdzie siedziała 4h (wow) więc ta srednia w pozostałe dni była jeszcze mniejsza Wink
2) Wbiła 900 exp przy czym:
3) Nie wygrała ani jednej walki w dziczy, czyli ten exp został wbity bo ją np ktoś atakował Smile

Gracze śmieją się, że w sumie powinna dostać tytuł "Nadzorcy miesiąca" gdyż popełniła najmniej błędów Wink Nie uważasz, ze taka sytuacja w zespole to wstyd? Nadzorcy czatu, jak już sam przepięknie wspomniałeś mają "wiedzieć jak zareagować w przypadku gdy coś się dzieje na chacie". Cóż, Madeleine może wie jak zareagować, szkoda, ze nie wie co się dzieje Wink
Może po prostu Made pierwszego dnia w zespole uznała, ze bierze miesięczny urlop? Big Grin

Smaczku dodaje fakt, że były nadzorca usuwa konto i juz niecały miesiąc pozniej jest spowrotem w administracji na nowym koncie Big Grin

Od siebie na koniec dodam, a raczej powtórze coś, co już kiedyś mówiłem, że nie pojmuje jak to jest możliwe, że jakiś zwykły gracz może dać perma innemu. Taką możliwosc powinien mieć tylko i wyłącznie administrator gry, a sprawa powinna być zawieszona do momentu, aż któryś z czerwonych nie podejmie decyzji o permie (abstrachując od tego czy w sytuacji Tetry ban był prawidłowy, bo w to się nie mieszam).

@Marek.pablo
Póki co wszystko co mamy wskazuje jednak na to, że gra miała być zakończona. Z resztą nie to było głównym powodem blokady, a sam push.

"Uczestniczylem kiedys w sytuacji zwiazanej z nim gdzie na ogólnym piszac ze śmietanką humoru z TWM nawiązałem do pewmego zdarzenia mowiac ze oddam xatu za piórka po czym zaczalem dostawac od niego ostrzeżenia ze nie wie czy wiem ale od tego jest handel, po czym jak wszystko mu jasno wyjaśniłem ze bylo to zdanie wyłapane z kontekstu zeby zerknął ino kilka wypowiedzi wyżej to uslyszalem jedynie ze on na pewno nie bedzie sprawdzal rozmowy bo nie ma na takie cos czasu, czy w waszym odczuciu aby na pewno tak wlasnie powinien sie zachowywać jak to ujmujecie przy naborze '' idealny nadzorca''?"

Jeśli rzeczywiście tak było to zgadzam się, że taka odpowiedź nadzorcy jest nie na miejscu i z pewnością porozmawiam z nim o tym.  Z tego co się dowiedziałem to nadzorca wtedy przeprosił za swój błąd, a o tym już tutaj nie wspomniałeś.

"Powołujesz się także na to ze przy takiej ilosci przedmiotow patrzac na ceny rynkowe bylaby to zbyt wielka roznica z czym nie do konca sie zgodze, tutaj tez musze sie zgodzic ze Sphinxem ze albo zgadzacie sie na obnizanie cany nawet do 60% ceny rynkowej albo nie, bo odpowiedź ze tylko czasami przymykacie na to oko w moim odczuciu nie jest zbyt precyzjna. "

Jak banujemy to jest źle i jak niektóre rzeczy traktujemy łagodnie i przymykamy oko to też jest źle. To jak w końcu chcecie żeby było? Big Grin
Jeśli widzimy, że coś nie ma negatywnego wpływu na grę to nie blokujemy za to nikogo ale jak w grę wchodzą naprawdę konkretne sumy, duża liczba osób i dużo transakcji no to musimy się tym zająć.

@Radziu22
Nie zamierzam tego tutaj tłumaczyć tak samo jak nie zamierzam tłumaczyć czym się kierowaliśmy przyjmując ponownie innego nadzorcę. To są nasze wewnętrzne sprawy i nikt z graczy nie powinien się tym interesować.

Decyzje o permie nigdy nie są podejmowane przez jedną osobę. Wyjątkiem są naprawdę jasne sytuacje jak kolejne założone multikonto.

@Tetra
"Jeżeli nie chcesz z tym nic robić to napisz od razu, że masz to gdzieś lub zamknij temat jak to wszędzie się załatwiało takie tematy zamiast dyskusji. Będzie czysta sytuacja."
Z mojej strony mogę napisać tyle, że cały czas pracujemy nad tym, żeby poprawić działanie zespołu. Z zespołem problem mają jedynie osoby, które otrzymują blokady bo próbują coś kombinować.

Temat z jakiegoś powodu zmienia się w odwołanie Tetry, a przecież nie założył go w tym celu. Odwołał się normalnie - przez panel w grze.
Kolejne posty w tym stylu będą usuwane.

Postaram wyjaśnić zaistniałą sytuację jasno, klarownie oraz w miarę zwięźle, szanując masz wspólny czas.
Zacznijmy od działań zespołu. Działania ekipy nie zawsze przynoszą zamierzony efekt, dlatego też administracja spotyka się z negatywnymi opiniami. Pod wpływem impulsu wprowadzają nowe decyzje, a niewygodne tematy zawsze rozwiązują korzystnie dla siebie. I koło się zatacza, gracze mają problemy a administracja stosuje coraz to ostrzejsze metody utrzymania dyscypliny. Nie mam zamiaru wytykać tutaj błędów, lecz chcę aby zespół zobaczył, co właściwie robią.
Idąc dalej... Coraz więcej osób z lv 300+ kończy grę. Dlaczego? Bo im się znudziła? Po części jest to prawda. W większości są jednak poirytowani tym, jak bardzo gra, czyli administratorzy, ich ogranicza. Decyzje podejmowane bez żadnego wybadania zdania u graczy? To już norma. Tworzenie punktów regulaminu tylko po to, żeby znaleźć wymówkę na swoje postępowanie? Tak, brzmi znajomo.
I w końcu główny temat, zespół. Nie tylko ja, ale też inni gracze, w tym ci z zespołu zauważamy, jak coraz większą pomyłką są dobory co po niektórych graczy. Na przykłady możemy wziąć chociażby to, co zostało wyżej i czego powtarzał nie będę. Tak, mówię tu o zbyt małej wiedzy tych graczy i braku chęci jej pozyskania - przekłada się to na fakt, że często nie badają sprawy zgłoszonej jak powinni, tylko od razu nakładają blokadę. Co więcej, jeśli już załóżmy sprawdzają coś więcej poza zgłoszeniem, np chat osady. Niech nie zapominają, że to nie jest jedyne źródło przepływu informacji, więc niekoniecznie wszystko co tam czytają, musi być zgodne z prawdą.
Co dalej... Aktywność, no tak. Nie da się ukryć, że jak sam nadzorca dodaje, aktualnie rano nieczęsto spotkamy kogoś z ekipy, czasem poranne zgłoszenia otwiera o godzinie 18stej cały zespół, który zjawia się po całym dniu, gdzie większość spraw jest już załatwiona. Pozwoliłem sobie przejrzeć niektóre podania i nie mogę pojąć, czym kierowała się administracja przy doborze tak bardzo jednakowego zespołu. Ekipa powinna składać się ze zróżnicowanej grupy osób, w różnym wieku oraz o różnym podejściu do każdej sytuacji.
Mój komentarz tutaj to jedynie zwrócenie uwagi zespołu, nie jest to w żaden sposób obraza ani prowokacja. Czemu to dopisuję? Ponieważ władza niesie ze sobą poczucie wyższości. Dziękuję, jak coś pominąłem to zrobię edycję. Wink

Skocz do:

Szukanie: 1 gości