• Witaj na oficjalnym forum gry PokeWars
Witaj! Logowanie Rejestracja

Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dyskusyjne decyzje kolorków podyktowane brakami w regulaminie na przykładzie bana T.
Tytuł tak złożony, żeby nikt się nie czepiał, że odbiegamy od tematu

@Alex , krulu złoty, czemu zamykasz tak ważny dla społeczności pokewars temat po 45 godzinach? Niektórzy dłużej na odwołanie od bana czekają, a tak się składa, że też chciałem się wypowiedzieć.

W ramach wstępu odniosę się może do tego, co napisałeś w ostatnim poście:

Alex napisał(a):Gwarantuję, że jeśli przestrzega się kilku prostych zasad gry to nigdy nie dostanie się blokady
Na Wasze nieszczęście, owe zasady są na tyle niejasne i oparte na ogólnikach, że często sami sobie przeczycie wlepiając bany.

Alex napisał(a):"Alex kiedyś pisał że zniżka do 60% może być. W moim stów z reguły robimy 70. Robimy od początku stow!!!"

To prawda, w większości przypadków przymykamy oko na takie transakcje no bo po co blokować za coś takiego. Nie jest to szkodliwe dla gry w żaden sposób o ile nie są to transakcje pomiędzy multikontami.
Pierwszy przykład z brzegu i już zaprzeczenie - z cytatu wynika, że tego typu transakcje są niezgodne z regulaminem ale w ostateczności przechodzą (wydźwięk negatywny: "przymykamy oko") jednak w przytoczonej przez Marka wypowiedzi Twoja narracja była zupełnie inna (zniżka 60% może być, co w domyśle oznacza, że bezwarunkowo nie masz się czego bać robiąc takie transakcje).

Alex napisał(a):"Smaczku dodaje fakt, że większość tych przedmiotów kupiłem za taką samą cenę jak sprzedałem."
Tak jak wcześniej pisałem często przymykamy oko na pojedyncze transakcje i trzeba brać pod uwagę, że ceny przedmiotów cały czas się zmieniają. Eventy, aktualizacje i ostatni balans lokacji miały duży wpływ na zmianę tych cen.
Tutaj trzeba przyznać rację, dynamika cen nie pozwala na wzięcie tego jako racjonalny argument.

Alex napisał(a):Resztę już masz w odwołaniu razem ze screenami jak ogłaszasz znajomym swoją wyprzedaż, a następnie robisz to na chacie ogólnym jednocześnie żartując sobie z nadzorców
To już tak na marginesie bo to raczej sprawa konkretnego odwołania ale żartowanie z nadzorców to osobna sprawa i nawet kumulacja obu naruszeń nie kwalifikuje się do perma.

Alex napisał(a):Jeśli ktoś pisze, że skończył z grą i zaczyna wyprzedawać konto to nie są to dla nas żarty tylko coś co trzeba potraktować poważnie.
Ostatno dowiedziałem się, że osoba, która kończy grę powinna zgłosić to oficjalnie do kolorowych, wtedy oni przeglądają historię transakcji w celu wyszukania ewentualnych naruszeń i zamykają(?) konto do odwołania.
Jeśli nie było takiego zgłoszenia, to brak jest podstaw, żeby sądzić, że Tetruś kończy grę.
Jak myślisz, policja przyjeżdża do każdego, kto napisze w internecie, że chce popełnić samobójtwo czy tylko do takich, którzy już stoją na parapecie na 9. piętrze?

Alex napisał(a):Nawet sami w stowarzyszeniu pisaliście, że wszyscy dostaniecie za to bany.
Zdecydowanie za dużą wagę przywiązujecie do wypowiedzi z czatu, chyba, że tak powinno się robic? Pamiętam, jak kiedyś pisałem, że Admin się chyba we mnie zakochał bo na jakieś pytanie na ogólnym odpowiedź zakończyłeś emotikonem (chyba serduszko albo coś w tym stylu), od tej pory nawet głupich kwiatów nie dostałem, ani do kina nie poszliśmy Sad

Przywracając powagę sytuacji, nie wziąłeś pod uwagę, że gdybyśmy serio podejrzewali, że te transakcje zostaną uznane za push, to nikt by tych przedmiotów nie kupował?

Alex napisał(a):Twoje wypowiedzi wskazywały również na koniec gry.
A jak się odniesiesz do wypowiedzi, w któych Tetruś podpytywał o rzeczy związane z wyborem pokemona do treningu? Skoro czytałeś wiadomości, to nie powinno było Ci to umknąć.

Alex napisał(a):Jak banujemy to jest źle i jak niektóre rzeczy traktujemy łagodnie i przymykamy oko to też jest źle. To jak w końcu chcecie żeby było? Big Grin
W znacznej większości popieram stanowisko Sphinxa:
Sphinx25 napisał(a):Alex Przepuszczam że większość graczy wolałaby tu równego traktowania, czyli jak pozwalacie na jakieś zaniżanie cen w obrębie stow to jest to pozwolone na każdą ilość przedmiotów,, a nie potem nagle okazuje sie że że na przykład jak sprzeda więcej niż 100 (liczba to tylko przykład) itemów to już łapie perma.
Bo takie niejasne postawienie sytuacji (przynajmniej tak wynika z tego co sam piszesz) daje ładny precedens do tego by dawać permy od tak pod pretekstem pushu, podczas gdy inni robiąc to samo nie dostaną perma.

Odnosząc sie zaś do samego rzekomego kończenia przez gracza gry. To nadal uważam że tu zaistniało ogromne nieporozumienie. Wyprzedawał itemy?  i co z tego? za zaniżoną cene? owszem, ale w w obrębie własnego stow na co sami pozwoliliście! A jak sam gracz pisze w tym wątku zbierał kase na poka, więc tym bardziej nie widze nic dziwnego w tym że sprzedawał itemy, tym bardziej teraz gdy zbliża sie wprowadzenie nowego wzoru treningowego.

Alex napisał(a):Push jest to termin elastyczny, dlatego że inaczej są traktowane okazyjne zakupy, inaczej umówione przenoszenie kasy przez targ i inaczej takie wyprzedaże jak ta.
Dawanie banów to żadna przyjemność i sporo pracy bo trzeba potem wszystko policzyć, odebrać push i w większości przypadków zająć się odwołaniem bo każdy uważa się za niewinnego.
Anonim napisał(a):Witam.
Proponuje dopisać do regulaminu ile proc ceny rynkowej to jest push a ile nie i w przyszłości tego się trzymać przy sprawdzaniu transakcji i banowaniu.
Tak proste, a jednocześnie jak widać tak trudne (do zrealizowania), pomyślcie, ile można zaoszczędzić czasu jeżeli przynajmniej część odnosząca się do najcześciej popełnianych przewinień będzie bardziej zsystematyzowana - widzisz jasno odnośnik do regulaminu, dajesz bana i elo, wtedy to i na odwołanie można w zasadzie nie odpowiadać. Wiadomo, że niektórym nie przetłumaczysz ale podając swój własny przykład i ostatnie odwołania, dostałem kopiuj-wklej z regulaminu, który odnosił się do konkretnej sprawy (część regulaminu, która do niedawna w ogóle mnie nie dotyczyła, więc to nic innego jak brak jego znajomości), więc dalej tego nie drążyłem, natomiast inne składowe powodu bana argumentowałem do skutku.
Każdy, kto ma trochę oleju w głowie, widząc tak olbrzymie luki, jakie są w części regulaminu, spróbuje wykorzystać je na swoją korzyść, obowiązkiem kolorowych, a przede wszystkim administracji jest jednoznaczne udowodnienie przewinienia, be względu na to, ile czasu trzeba poświęcić.

Alex napisał(a):Nikt nie nakłada blokad z przyjemności i robimy to tylko wtedy jak widzimy, że ktoś kombinuje próbując naginać zasady lub całkowicie je łamać licząc, że mu się uda.
Ty mówisz, że gracze próbują naginać zasady, ja natomiast twierdzę, że to kolorowi naginają zasady, dopóki konkretna sprawa nie zostanie sprecyzowana, to można się o to sprzeczać w nieskończoność (znaczy do czasu aż temat ie zostanie zamknięty).

Mam nadzieję, że poprawnie odbierzecie powód kontynuacji tego tematu, który ma na celu uchronić przed kolejnymi mocno dyskusyjnymi blokadami, a długoterminowo zaoszczędzić nam wszystkim czasu, a niektórym nerwów i frustracji.
Gdyby ktoś nie docenił włożonej w napisanie posta pracy i postanowił od razu go zlikwidować, to uprzedzam, że mam wszystko skopiowane do notatnika.

Bardziej szczegółowe argumenty odnoszące się do konkretnych przykładów z ostatniej akcji na chwilę obecną zostawiłem do tematu swojego odwołania w grze.  

@Alex ,
w odpowiedzi do jednego z graczy Gangu napisałeś cytuję "Ciekawa jest też sama sytuacja, że o wyprzedaży wiedziało wiele osób, a brali w niej udział tylko Ci z bogatą historią blokad za push Wink "
Więc proszę, nie krępuj się, możesz nawet tutaj wyłożyć moją historię banów za właśnie push Smile
Napisałbym dużo więcej, ale prawdopodobnie i tak uznasz że Twoja racja jest jedyna, więc piszę tylko o oczernianiu mienia innych graczy.

Natomiast ja korzystając z okazji chcialbym i nawiazac do twoich wyjaśnień na priv. Prosiłbym abys nie porownywal zwyklego wybryku na chacie do perma bo sa to dwa odmienne światy. Ciekawe czy np ostatnio jak osoba z zespolu (zreszta to ta sama osoba o ktorej Ci przytoczylem sytuacje z przeszłości) wyzywala jakiegos no name'a od grubasow gdzie ten sie go o cos ino zapytal nie uzywajac w tym nawet żadnych obraźliwych słów. Jak juz nawiazujesz sam do cierpliwosci to nie liczac ze wy jako zespol ludzi ktorzy nadzorują tym serwerem powinniscie sie wykazywać wiekszym opanowaniem i empatią wobec graczy to powiedz mi jakiego zachowania wobec zespolu oczekujesz od innych graczy jesli sam widzisz jakim zachowaniem szczycą sie czlonkowie zespolu. Nie mowie juz tu tylko o Moku lecz sam wiesz co odwala mistrzyni aktywnosci Made, Chantal, o akcjach z udzialem Antego tez bylo bardzo głośno, Grzecha tez jeszcze ani razu nie widzialem zeby w czymś interweniowal czy w ogole sie udzielał, jedyna osoba ktora widac ze pilnuje czatu i jakkolwiek sie w ogole angażuje w swoje obowiązki w moim odczuciu jest Crisss, za co musze przyznac ze poki co z tego ile czasu spedza na ogolnym mozna wam na prawde pogratulowac wyboru, ciezko mi go ocenić biorąc pod uwagę inne aspekty, poniewaz nie znam go na tyle zeby moc to ocenić tym bardziej, ze osobiście nie mialem z nim do czynienia w jakichkolwiek sprzeczkach, ale o członkach o których wspomnialem wyzej nie od dzis jest głośno i nie rozumiem czemu na to nie reagujesz czy ty czy hRs, bo chyba nie takim zachowaniem powinien sie szczycic '' idealny nadzorca'', ze bedzie obrazal innych czy nie bedzie nawet zapoznawal sie z dana sprawa do konca, bo' 'nie chce' ', poniewaz najwyczajniej' 'nie ma czasu zeby tego sprawdzać ''. Nie wspominajac juz o bethu czy djmala bo to juz jest temat rzeka. Wiec skoro ani ty ani hRs sami nie robicie nic w tym przypadku zeby zespol stal sie lepszy, a PRZEDE WSZYSTKIM nie robicie nic w tym kierunku zeby zatrzymac graczy w tej grze i zeby pozyskiwać nowych i po tym jak traktujecie takie sprawo widac ino ze nawet nie liczycie sie ze zdaniem graczy ino macie je w powazaniu, po inaczej po tylu akcjach i zgloszaniach na danego nadzorce cos bys zrobil to przepraszam Cię bardzo ale jestes ostatnią osobą ktora powinna mówić o braku cierpliwości. Ah no tak, mowiac o cierpliwości przypomnial mi sie kolejny rarytas Deiraera. O tej to chyba nie musze sie rozpisywać, poniewaz na pewno sam juz masz przed oczami scenariusz jaki chcę poruszyć, od kiedy rozdawanie banow od tak, ze wgledu na własne widzimisie jest traktowane ulgowo, tutaj pomimo uplywu czasu nadal nie skonczyla Ci sie cierpliwość? Wiesz co? Jeszcze brakuje zebys zarzucil teraz takim tekstem jak moja szefowa w pracy tlumaczac swoje psiapsi, ktore mają u niej soecjalne traktownaie ze wzgledu na dlugoletnia przyjaźń '' no bo wiesz jak to z kobietami, one mają czasami te swoje dni, czasmai gorszy dzien i nie mozesz miec do nich o to pretensji'' Reasumujac jesli mowimy defakto o cieprliwosci to zwroc rowniez uwage na sprawy priorytetowe, ktore nie wziely sie znikad i nie sa one od dzis nie przymykajac na nie oko tylko ze wzglefu na to, ze dana osoba ma kolor.

W drugiej kwestii chcialbym nawiazac do naszych rozmów na osadzie, jak juz sam Tetra i ja tlumaczylismy Ci są to zwykle zarciki na osadzie Gangu wiec osobiscie nie widze w tym nic nadzwyczajnego, nikomu tym krzywdy nie robimy, wiec osobiscie nie widze w tym nic nadzwyczajnego co powinno dobiec końca. Natomiast jesli mowimy o skali wyprzedazy i o samej wyprzedazy to w tym momencie musze Ci zwrocic uwage, poniewaz najzwyczajniej mylisz ze soba dwa defakto odrębne pojęcia. Od zawsze bylo mowione ze przedmiot, ktory podlega sprzedazy moze miec mniejsza wartosc nie stanowiąca jednak mniej niz 60% wartosci owego przedmiotu na targu, a nie SUMA przedmiotów. Zmierzam do tego ze Tetra stabilnie zmiescil sie w wyznaczonych przez was granicach, natomiast to o czym ty mi wspomniales we wczesniej wypowiedzi to odebna sprawa. Wartosc przedmiotu, a suma wartosci wszystkich zebranych przedmiotow sa to 2 odmienne kwestie.

Odwolujac sie do twojego kolejnego stwierdzenia mowiacego o tym, ze nie musicie graczy o niczym informować jest nie do konca rozsadne, poniewaz jest to nie do konca fair wobec innych, nie do konca informujecie tutaj graczy o możliwościach zbalansowanego targu dla znajomych czy rodziny, czy chociazby wobec osoby u ktorej ma sie jakis zwykly dlug wdzięczności. Reasumujac w niektorych przypadkach moze sie trafic ze koniec koncow gracz dostanie bana najzwyczaj za waszą lekkomyslnosc i niedopilnowanie waszych obowiazkow informowania graczy o nowych zasadach tak jak to zresztą stalo sie W TYM PRZYPADKU.  Wtedy tez przy odwolaniach określonych graczy bedziesz tłumczył to jako że '' my nie musimy o tym mowic, nietrzeba bylo tak robić to nie miałbyś bana''? Prosze Cię, trochę powafi sytuacji. Smile 

Kolejną kwestią ktorą nie moge zostaiwc bez wyjasnienia są twoje insynuacje wobec naszych graczy ktorzy zapisali sie w ksiegach pokewars m.in za pushe. Mianowicie nie rozumiem co to ma wspolnego z omawianą sytuacja? Czy skupowalby przedmiotu ktos bez takiej przyszlosci czy z taka przeszloscia to nie widze w tym nic zlego czy ustawianego. Taka akcja byla ustalana w gamgu wiec kazdy do woli mogl w niej brac udzial, widocznie przelozylo sie to w czasie w taki sposob, ze nie dla kazdego dany moment byl tym odpowiednim w ktorym moze z tego skorzystać.

Defacto reasumujac jak wspomnialem juz kilka akapitow wyzej Tetra bez zadnego problemu zmiescil sie w ustalonych przez was granicach normy jaką powinna miec wartość wystawionego przedmiotu, poniewaz to o czym ty mowisz to kest suma wartosci przedmiotow.

Przybliżając temat botow to nie do konca rozumiem co takiego sie od tamtego czasu pozmienialo, z twoich wyjasnien nalozenia perma na Tetre jasno wynika, ze w twoich oczach w obu przypadkach sytuacja wygladala tak samo i zarowno w pierwszym jak i w drugim przypadku gracze wzbogaciliby sie w niemale kwoty, wiec skoro w tamtym przypadku gracze tacy jak bubusz, jorgus, Tranformator i dluga lista pozostalych, poniewaz sam na szybko jestem w stanie wymienic przynajmniej 10 osob ktore uzywaly botów zostaly ukarano ino kilkumiesiecznym banem to oczekuje ze tak tez sie stanie w przyoadku Tetry bądź, ze garcze ktorzy dopuscili sie tego przewinienia o ktorym wspomnialem wyzej rowniez zostana ukarani permem. Jak juz zauważyłeś po watku na forum nie tylko ja oczekuje od Ciebie i pozostalej reszty zespolu RÓWNEGO traktowania gracyz w kazdym przypadku, zadnego wywyzszania itp Smile

W regulaminie nie ma nic o tym że osoba kończąca grę ma obowiązek zgłaszać to komukolwiek i to byłoby śmieszne, tym bardziej że skąd ktokolwiek ma wiedzieć czy dana osoba zakończyła swoją przygodę w grze bo jest nieaktywna?
Ja będąc w zespole miałem wypadek na motorze, nie było mnie 3 miesiące bo leżałem w krytycznym stanie w szpitalu, przez to straciłem rangę mimo że są w zespole osoby które wchodzą parę godzin na miesiąc i rangę dalej mają.
Więc nie wiem jak administracja ma oceniać czy ktoś skończył grę czy też jest nieaktywny przez brak możliwości/czasu.
Dodatkowo często widać po cenach kota w worku że ktoś odchodzi i wątpię by każdy z nich pisał z tym do kogoś z zespołu a jak tak to współczuje bo gdybym odchodził z gry to miałbym to w nosie i wylogowałbym się nie wchodząc więcej do gry.

Dodatkowo co do naginania zasad zespołu, nie będę rozdmuchiwał sprawy z bethem co zrobił wczoraj na chacie, ale kto był ten wie, dodatkowo to że próbowałem wyjaśnić w temacie z handlem że "konkurs" to niewłaściwe sformułowanie które wprowadza w błąd, prowokował mnie wypowiedziami że "Robisz tutaj problemy jedynie po to aby pokazać, że to TY jesteś potrzebny jako admin forum. Może pora pogodzić się z pewnymi sprawami." bo przecież pilnowanie porządku w grze czy forum to oznaka że usilnie chce się być w zespole a nie to że chce aby był jedynie ład i skład tutaj.
Ba! typ mnie tam obrażał ciągle pisząc o braku inteligencji, czytania ze zrozumieniem, cofnięciem się do podstawówki i prowokując określając mnie "zwykłym szaraczkiem" ale gdy napisałem do niego "chłystek" otrzymałem od betha odpowiedź "Kami nie nazywaj innych "chłystku" bo można to podciągnąć pod obrazę jeśli się chce do czegoś przyczepić."
chłystek-młody, niepoważny człowiek
Zresztą po wczorajszej akcji betha który wywlókł sprawę niezwiązaną z grą, do gry dając ssa jak ktoś na jego blogu go obraża i jego rodzine, oskarżył na chacie gry mnie, po czym takie osoby jak "pewny" który był w zespole zaczął ze mnie szydzić, obrażać od konfidentów wraz z paroma innymi osobami oraz zarzucam mi że to ja to napisałem mimo braku dowodów. Dodatkowo, nawet jeżeli napisałbym na fb do kogoś z zespołu nie miłe słowa, jakim prawem wysyłałby na chat w grze? Czy to nie podpada pod nawoływanie do nienawiści? Bo wczoraj przez tego ssa, zaczął się w pewnym stopniu lincz na mnie a beth siedział cicho i pozwalał na takie teksty w moim kierunku, gdybym to ja do niego tak pisał to zakończyłoby się banem. Tyle ode mnie.

Alex napisał(a):Gwarantuję, że jeśli przestrzega się kilku prostych zasad gry to nigdy nie dostanie się blokady

Odnosząc sie do powyższej wypowiedzi Alexa z wcześniejszego tematu.
To tak na poważnie? Smile
A to Scalpelowi niesprawiedliwie nie nałożono blokady i potem jej nie cofnięto? Zresztą Scalpel nie był jedynym przypadkiem. Ciekawi mnie ilu graczy niesprawiedliwie dostało zwykłego bana czy też perma i odeszła stąd bo nie miała siły by walczyć o swoje racje, czy też nie chcieli o to walczyć widząc jak ich sie tu traktuje...

@Sphinx25
Właśnie w tym problem że gra jest tworzona dla graczy a gdy oni w znacznej większości protestowali przeciwko zmianie z usunięciem zakładki zespołu to administracja miała to gdzieś, to pokazuje jasno że z zespołem nie wygrasz, nie masz po co dyskutować bo i tak nic nie wskórasz a także że ręka rękę tam myje. Smile

@Kami dokladnie wszystko jest zakopywane pod dywan ciekawe kiedy Alex o ten dywan sie wywali i się obudzi ze problemem tu jest to ze zespoł nie jest kontrolowany ...

Jeden wątek na ten temat zespołu był zdecydowanie wystarczający.

Skocz do:

Szukanie: 1 gości