• Witaj na oficjalnym forum gry PokeWars
Witaj! Logowanie Rejestracja


Ankieta: Czy podoba Ci się ta propozycja?
Tak
Nie
[Wyniki ankiety]
 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zwroty treningu Pokemonów poszkodowanych balansem walk
#1
Cześć,
w tym temacie chciałbym zaproponować system zwrotów yen wydanych na trening Pokemonów, które zostały poszkodowane poprzez zmiany w walkach.
Wiele razy proponowaliście coś podobnego pod nazwą "System rekompensat". 

Problem:
Gracz X trenuje Pokemona pod konkretną taktykę. Po pewnym czasie okazuje się, że taka taktyka jest zbyt OP w grze i wymagany jest balans. Po balansie gracz X czuje się poszkodowany, ponieważ gdyby wiedział że tak się stanie to nie trenowałby tego Pokemona. Obecnie można sprzedać Pokemona w hodowli ale wtedy otrzymujemy tylko 60% zwrotu kwoty wydanej na trening.

Rozwiązanie:
Po większych zmianach w walkach, które osłabiają konkretne taktyki czy Pokemony otwieralibyśmy zakładkę podobną do tej ze zwrotami Yen za trening, która dostępna jest obecnie w grze.

W zakładce znajdowałaby się lista kwalifikatorów, według których gra decydowałaby które z Waszych pokemonów nadają się do zwrotu yen.

Np.
warunek 1: gatunek x
warunek 2: obrona większa od ataku
warunek 3: obrona większa od y wartości
warunek 4: zdolność z
warunek 5: lista ataków zawiera ataki: a, b, c
warunek 6: wartość większa od k

Teraz co byłoby zwracane. Chciałbym żeby działało to w formie hodowli ale zwracającej 100% wartości Pokemona. Oczywiście bez bonusów, które hodowla posiada.
Dodatkowo gra starałaby się ustalić jakich TM i TMA pokemon się nauczył i zwracałaby koszt/TM. Nie da się w 100% ustalić tego w przypadku niektórych ataków bo po prostu TM nieraz pokrywają się z listą ataków uczonych przez poziom. Zwracane byłyby tylko te TM, przy których gra będzie miała pewność, że zostały nauczone właśnie przy użyciu TM.

Cała zwracana kwota Yen będzie przeznaczana na depozyt treningowy. Ten sam, który jest teraz dostępny przy zwrotach za zmianę wzoru treningowego.

Oczywiście będzie musiała istnieć również blokada zapobiegająca rekompensaty za Pokemona, który został niedawno sprzedany na targu.

Co o tym myślicie?
 
Odpisz
#2
Jak najbardziej za. Idealnym przykładem na to, ze taki system powinien wejść, jest fakt, ze gracze boją się robić gengary, bo nikt nie wie czy ich zdolność zostanie w koncu zmieniona, a jeśli tak sie stanie to ich pok będzie znacznie gorszy.

Jedyny problem jaki widze, to fakt, ze TMy przechodzą w kluciu, więc tak naprawde pokemon może mieć sporo TMów a gracz nie nauczył żadnego i wtedy nie da się tego sprawdzić (chyba). Gracz w takiej sytuacji mógłby dostać spory pakiet TMów za darmo
 
Odpisz
#3
No z tymi TM na pewno jest problem i to jak ostatecznie to będzie wyglądało pewnie wyjdzie w czasie tworzenia systemu.
 
Odpisz
#4
Co tu dużo mówić Tongue Jestem na tak Wink
 
Odpisz
#5
Jestem zdecydowanie na tak Smile
 
Odpisz
#6
a juz mialem plakac ze moja hawlucha slaba
 
Odpisz
#7
Jeśli ktoś głosuje na "nie" to proszę o wyjaśnienie dlaczego propozycja mu nie odpowiada. Jeśli macie propozycje ulepszeń tej propozycji albo widzicie w niej lukę, która może umożliwiać oszustwa to też piszcie.
 
Odpisz
#8
super opcja. mimo wszystko kwestie straty na tmach/tma przyjalbym jako ryzyko gracza i nie zwracal tutaj nic. za duzo mogloby byc przy tym kombinowania graczy niekoniecznie zgodnych z glownym zamiarem
 
Odpisz
#9
Szczerze Zwrot mógł by byc jedynie przy strasznie krytycznej zmianie gdzie serio pok był by usless
Wiemy doskonale ze czasem decyzje ADM sa wyjete z palca
Lecz ceny TM czasem sa ostro zawyzone z powodu takiego ze gracze chcą wiecej Y wydając mniej Smile
 
Odpisz
#10
Czy to by działało tylko na pokemony wytrenowane na nowym wzorze? Bo jeśli nie to gracze by dostali zwroty za hawluche np. I zyskali by na tym bo jeszcze normalny zwrot.
 
Odpisz
#11
Myśle, że nie ma co wracać do przeszłości i zwroty dać tylko pokemonom, które dopiero dostaną nerfy
 
Odpisz
#12
Zwroty byłyby otwierane tylko w przypadku dużych zmian walk, które sprawiają, że taktyki niektórych pokemonów stają się bezużyteczne. Nie ma to związku ze wzorem treningowym i nie będziemy otwierać takich zwrotów dla zmian z przeszłości.

Jeśli chodzi o TM to zgadzam się z tigero.
 
Odpisz
#13
(29.08.2019, 10:18)Alex napisał(a): Zwroty byłyby otwierane tylko w przypadku dużych zmian walk, które sprawiają, że taktyki niektórych pokemonów stają się bezużyteczne. Nie ma to związku ze wzorem treningowym i nie będziemy otwierać takich zwrotów dla zmian z przeszłości.

Jeśli chodzi o TM to zgadzam się z tigero.


Czyli jak teraz zmienicie coś w wyliczaniu obrażeń czy też polepszycie obrony względem ataku to rozumiem że jest to duża zmiana i wszystkie atakery które by graczom nie pasowały już na daną klasę otrzymają możliwość zwrotu? Czy jednak to będzie mała zmiana i wyliczone poki, atakery będą się nadawały już tylko do hodo bez zwrotu gdy już nie będą sobie dawały rady z tankami? 

Co do tmów, dobrze jakbyście dali znać jakie zdolności macie na myśli znerfić, ponieważ po zwrotach gracze robią wiele nowych pokemonów i dają im już teraz tmy. To tak średnio myślę ludzie się ucieszą jak po miesiącu od zrobienia poki pójdą do zwrotu a TMy im przepadną. 

Dobrze by było temat ze zmianami w obronie wyjaśnić przed zamknięciem możliwości wykorzystania yenów ze zwrotów. Bo nie którzy mogą nie wiedzieć czy robić dalej atakery czy jednak skusić się po tanka Tongue . Ogólnie nadal boje się robić cokolwiek dalej z yenami.  
 
Odpisz
#14
Nie planujemy w grze zmian, które sprawią że atakery będą nadawać się do hodowli.
Z TM rzeczywiście średnio ale i tak lepiej niż całkiem bez zwrotu jak teraz.
 
Odpisz
  


Skocz do:


Szukanie: 1 gości