Czy podobał Ci się event?
Tak
23.08%
3
Nie
76.92%
10
13 głosów
*) odpowiedź wybrana przez Ciebie

Event Zimowe Ferie Pokemon

14 Odpowiedzi, 3597 Wyświetleń
Wątek zamknięty 

Nie mam w zwyczaju wylewać swoich żali na temat nieudolności systemów gry na forum, lecz niestety tym razem zostałem dosłownie zmuszony zaistniałą sytuacją.

Event widać, że był generowany przez AI okej nie mam nic do tego idzie dopracować będzie lepiej mimo wszystko mógłby być o wiele gorszy. 
Podsumuje to w punktach żeby łatwiej było się innym odnieść.

1) Lokacje
a) Zawsze na eventach itemki z lokacji traciły wartość co jest naturalną koleją rzeczy, jak radzono sobie z tym problemem opisze w punkcje zadań.
b) Pokemony tutaj raczej standardowo trochę biednie, chociaż wciąż jestem zdania, że mogło być gorzej, na samych pokemonach gracze mogli zarobić sporą ilość yenów pod warunkiem, że nie zmienią się one w samsonie co do czego też nie ma pewności. 
Dosyć słaba szansa napotkania pokemona eventowego co dla wielu graczy było bólem bo po prostu jest to fajny przerywnik w trakcie klikania.
c) Warto poruszyć brak jakiejkolwiek zmiany oprawy graficznej klikając w lokacjach eventowych, przy aktualnym poziomie eventu głupia zmiana koloru tła pokemona przy shiny lub eventowym była by dużym plusem. Ale jak w wielu aspektach idziemy na łatwiznę mówiąc o braku czasu.

2) Zadania
a) Mała ilość zadań, brak zagadek, 2 powtarzalne zadania do porzygu, z perspektywy osoby która uzbierała na legendę to był najgorszy czas przy tej grze.
Strasznie monotonne i nudne. Jedyne co motywowało graczy do klikania to fakt nagród do których też zaraz przejdziemy.
b) Brak zagadek jeszcze idzie zrozumieć bo mogło brakować czasu na dopracowanie eventu. 
c) Brak udrożnienia targu, rozumiem, że graczy nie mamy 1000 w średniej tylko 150 może 200 może 80 w danym momencie w ciągu dnia.
Ale przy puli przedmiotów które już są na targu wrzucanie takiej ilości nowych bez pobierania nawet takich których nie ma w lokacji albo trafiają się rzadko jest dosyć fatalnym posunięciem.

3) Skrzynki
Mniej więcej rozumiem na jakiej zasadzie są wyliczane ceny danej skrzynki. Wyglądało to jak skok na kasę. Szczerze to niezbyt to mnie obchodzi w momencie w którym zmotywuje to zespól pracujący nad tą grą do lepszej pracy. Lecz wrzucanie legendy do skrzynek przez co ich cena winduje automatycznie do 560ph jest lekkim przegięciem.
b) W skrzynkach poza legendą było strasznie mało nagród które mogłyby ją chociaż zwrócić. 
c) Skrzynki są hazardem ale mało gdzie są obarczone aż takim ryzkiem starty jak podczas tego eventu.

4) Sklepik eventowy
a) Legendy szczerze mówiąc jedne z ciekawszych patrząc przez pryzmat ostatnich sklepików.
b) Pozostałe nagrody w przeliczniku 1000pkt - 100kky w przypadku pokemonów samsonowych.

5) Nagrody, punkty eventowe etc
Ilość legend którą ten event wpuścił na rynek jest ogromna. Z jednej strony świetnie z drugiej fatalna sprawa dla osób które chcą je sprzedać.
Jedynym sposobem żeby rynek w grze nie runął jest ograniczenie ilości eventów z sklepikiem w którym są legendy. Po prostu wcześniejsza informacja dla graczy, że w danym evencie w sklepiku nie będzie legend. Można je zastąpić ultrabestiami, skamielinami. Ogromną gamą silnych lecz nie aż tak rzadkich pokemonów.

Wnioski co do poprawy co można uratować

Wiadomo lokacje zadania dodanie zagadek zmiana handlarza, bo już się nie opłaca oraz usprawnienie glinianego naczynia
Sklepik eventowy - pomimo nawet dobrych nagród wrzucenie 20-25 legend co 2-3 miesiące zabije rynek szybciej niż wprowadzenie mediany w cenach na targu.
Dopracowanie komend do chat GPT - Skoro już z niego korzystacie to chociaż przyłóżcie trochę więcej czasu na ogarnięcie zapytań. 
Cena skrzynek - wiem 560ph to dużo i nie, ale fakt nagród które tam są nie przekonywał do zakupu.
Warto zrobić tańszą skrzynkę i trochę tańsze nagrody niż te co są teraz, ale wrzucić tam zamiast legend jakieś pokemony typu shiny do samsona czy po prostu kupony egg moves jako główne nagrody.

Kończąc.
Aktualny event został stworzony najpewniej w sposób taki : Chat stwórz mi event w grze która polega na tym i na tym
Cyk mamy wynik wrzucamy na serwer.
Skoro chcemy iść w stronę rozwijanej teraz technologii to użyjmy jej chociaż porządnie i przyłóżmy się do tego co robimy.

Wiadomości w tym wątku
Event Zimowe Ferie Pokemon - przez Alex - 20.02.2024, 08:08 PM
RE: Event Zimowe Ferie Pokemon - przez Tempest - 20.02.2024, 08:32 PM
RE: Event Zimowe Ferie Pokemon - przez Ghostwriter - 20.02.2024, 08:34 PM
RE: Event Zimowe Ferie Pokemon - przez Bugs Bunny - 20.02.2024, 08:54 PM
RE: Event Zimowe Ferie Pokemon - przez Catchushqa - 20.02.2024, 08:55 PM
RE: Event Zimowe Ferie Pokemon - przez Deror - 20.02.2024, 09:10 PM
RE: Event Zimowe Ferie Pokemon - przez bednvrczyk - 20.02.2024, 09:10 PM
RE: Event Zimowe Ferie Pokemon - przez TheBorsth - 20.02.2024, 09:32 PM
RE: Event Zimowe Ferie Pokemon - przez magi91magu - 20.02.2024, 10:04 PM
RE: Event Zimowe Ferie Pokemon - przez Ap0 - 20.02.2024, 10:40 PM
RE: Event Zimowe Ferie Pokemon - przez Tempest - 21.02.2024, 12:28 AM
RE: Event Zimowe Ferie Pokemon - przez skibator - 21.02.2024, 08:55 AM
RE: Event Zimowe Ferie Pokemon - przez Szogun31 - 21.02.2024, 11:22 AM
RE: Event Zimowe Ferie Pokemon - przez Crisss - 29.02.2024, 03:10 PM
RE: Event Zimowe Ferie Pokemon - przez Alex - 02.03.2024, 05:35 PM



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości