• Witaj na oficjalnym forum gry PokeWars
Witaj! Logowanie Rejestracja

Ocena wątku:
  • 3 Głosów - 3 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pokemony(szybkie expienie)
Mini poradnik dla tych co możliwe,że mają takie problemy jak ja kiedyś,liczę że pomoże .

Jak Szybko zdobyć doświadczenie dla naszego pokemona >?
Oczywiście przeważnie to pytanie pada jeśli chcemy jak najszybciej wyexpić poka dla Dr.Oaka
a więc jest kilka możliwości.

1 opcja: Najprościej trenować pokemona za pieniądze.Dla początkujących nie jest to najlepsze wyjście
a także dla tych którzy nie wydają pieniędzy na grę. Oczywiście to jest bardzo nie opłacalne
jeśli chodzi o poka którego oddamy Oakowi ponieważ na 100% nie zwróci to się nam z nagrody
którą dostaniemy za wykonanie tego zadania. Więc odradzam.

2 opcja: Używanie itemu czyli korona expu.Też wymagająca znacznej ilości czasu i małej inwestycji.
Po pierwsze korona trochę kosztuje no a po drugie jednak daje ona nam tylko cześć expu dla tego naszego potrzebującego poka.Można założyć na silniejszego poka i mieć drugiego tego którego expimy poka w druzynie.Dzięki temu nasz pok nie musi walczyć a będzie dostawał połowę expa (normalnie jest 5 expa na poka a my dostajemy po 3 dla każdego poka) zdobytego przez pokemona z założonym itemem.

3 opcja: Wymiana punktów Honoru na doświadczenie lidera. Czyli proste zadania wsytarczy naszego poka dać jako lidera i zamienić pkt honoru na exp dla poka. Jedyny warunek trzeba mieć pkt honoru czyli znowu za darmo niczego nie zdobędziemy.

4 opcja: Jak dla mnie najlepsza czyli tradycyjnie towrzymy drużyne z 5 poków na najniższym lvlu najlepiej 1 i 2 no i jako szósty pokemon ten który chcemy wyexpić czasem będzie on też na pierwszym lvlu czasem wyżej. Jeśli będzie na 1 to wiadomo nie zawsze będzie sie dało pokonać każedgo poka czyli lepiej wybierać takie lokacje gdzie występuje słabsze poki przykładowo nasz kochany Caterpie czy Magikarp

Jest też dodatkowo możliwość karmienia poka raz dziennie daje ona nam te kilka expa . Tylko to jest opcja dodatkowa chyba nikt nie chciałby wyexpić pokemona tylko tą funkcją Big Grin
Zawsze można łączyć np trenowanie poka z korona expu nie widzę tutaj żadnych przeszkód jak kto woli .
Dodatkowo jeszcze mamy specjalne itemy dodające expa które się zużywają i działają tylko przez określony czas takie jak :

(17.11.2015, 13:21)Antybristler napisał(a): Razz Berry daje 30% więcej expa co daje +2 EXP do puli ( 7 XP za każdą walkę )
Mikstura doświadczenia daje 50% więcej expa co daje +3 EXP do puli (8 XP za każdą walkę )
Jesli by te oba połączyć wyjdzie 10 EXP do puli za każdą walkę.
I uwaga - dla obu pokemona... daje 5 EXP.

Odpisz
Mając dwa pokemony w drużynie, jeden z korona doświadczenia.
Obaj dostają 3 XP ( 5 XP normalnie by się dostawało, ale jest zaokrąglone do 3 XP dla obu pokemonów)

Razz Berry daje 30% więcej expa co daje +2 EXP do puli ( 7 XP za każdą walkę )
Mikstura doświadczenia daje 50% więcej expa co daje +3 EXP do puli (8 XP za każdą walkę )
Jesli by te oba połączyć wyjdzie 10 EXP do puli za każdą walkę.
I uwaga - dla obu pokemona... daje 5 EXP.

Druga opcja to można jeszcze expić na Magikarpy, Feebas, Caterpie, Weedle ( uwaga na zatrucie ), Wurmple, Silcoon, Cascoon, Krickerot, Burmy, Takie informacje się przydadzą dla nowicjuszy Smile

3 Opcja jest strasznie nieopłacalna.

Odpisz
A gdzie informacje o razz bery, miksturze doswiadczenia, i zawyzaniu sredniej druzyny ( pok moze dostawac 8 expa bez itemow zawyzajacych zdobywane pkt)

Odpisz
(17.11.2015, 15:01)Ichigo napisał(a): A gdzie informacje o razz bery, miksturze doswiadczenia, i zawyzaniu sredniej druzyny ( pok moze dostawac 8 expa bez itemow zawyzajacych zdobywane pkt)

Jeśli nie zauważyłeś to Antybristler pod moim postem napisał o tym więc w czym problem ?

Odpisz
Cytat: Jeśli nie zauważyłeś to Antybristler pod moim postem napisał o tym więc w czym problem ?

Może problem tkwi w tym, że to Ty jesteś autorem tego poradnika, więc wszystkie niezbędne informacje powinny zostać w nim zawarte przez Ciebie.

Odpisz
Myślę, że wszyscy teraz będą wiedzieć dokładnie co i jak ;>

Odpisz
zrobcie cos z tymi botami D:

Odpisz
ale te ruskie lubia szybko expic Big Grin

Odpisz
Czytałem i nie doczytałem, większość poków dla oka nie jest aż taka zła więc do tego co napisał Anty czyli expienie na caterpi i itp. (abre też polecam wspaniale się na nim expi takie poki słabe), najlepiej ustawić drużynę tak aby spotykał po 5-6 poziomów wyżej, bez problemu je pokona a będzie zgarniał 8 expa za wygraną, + razz i mikstura, matematykę zostawiam dla was Wink

Odpisz
Na pokemony takie jak Caterpie czy pokemony do Oaki polecam itemki -

Muchomor, Krzyształowe jabłko na solo z pokemonem ( wytrenuj koniecznie 100% celności )
Jeśli nie chcesz expić solo pokemon to pozostaje korona doswiadczenia i 2 poki w druzynie. Jeden silniejszy i drugi niech rośnie się w siłę.

Odpisz
(03.05.2016, 20:53)Morpheus napisał(a): Ja tam wole wytrenowac takiego poka w sali treningowej za 100-500k zalezy jak kto woli, i ustawiac srednia druzyny na wyzszy lvl poka, aby dostawal bonus expa za pokonanie poka na wyzszy lvl, + opcjonalnie to juz zalezy od portfela, mozna dolaczyc razz albo miksture expa Wink

Odpisz
Ja trenuje pokowi HP do 500 celność do 100% i daje mu muchomor resztki muszla marmurowa korona kryształ (o ile posiadam odpowiedni) i jakiś jeszcze item)

Odpisz
Nie Klikać tego /\ Wink

Odpisz
Widać rosjanie lubią ten wątek Tongue

Odpisz
jest jeszcze jeden sposub walka z większymi lvl np twuj pok ma 21lvl a drugi z kturm walczysz ma na 30lvl dostajesz wtedy 6exp czy tam 8exp ja z tego kożystam Wink

Odpisz

Skocz do:

Szukanie: 1 gości