• Witaj na oficjalnym forum gry PokeWars
Witaj! Logowanie Rejestracja


Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 1 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Słowniczek dla nowych graczy
#1
Dopiero dołączyłeś do społeczności Pokewars ?

Wszędzie w około widzisz dziwne skróty i pojęcia typu SA;SO;Shiny i nie masz bladego pojęcia o co w nich chodzi?

W tym słowniczku znajdziesz wszystkie odpowiedzi! 

(temat może być uzupełniany o nowe słówka)

Boss - Jest strażnikiem wyspy. Po jego pokonaniu możemy przejść na daną wyspę (trzeba też niekiedy spełnić inne wymagania) i mamy wtedy dostęp do nowych lokacji.

Dex - Skrót od Pokedexu czyli wbudowanej w grę encyklopedii - polecam tam zajrzeć !

Item - Przedmiot trzymany przez pokemona lub znaleziony w lokacji
Legenda - Pokemona legendarnego nie można złapać w lokacjach ani w rezerwacie. Można natomiast wygrać go w konkursie lub kupić od gracza, który go wygrał. Pokemony legendarne to np. Moltres,Mew,Lugia,Ho-Oh,Regice,Rayquaza,Arceus... 

Pseudo-Legenda - Nie jest to oficjalna kategoria pokemona, a jedynie termin wymyślony przez fanów serii. Pokemon pseudo-legendarny to pokemon, który przypomina niektóre legendarne pokemony lub jego statystyki są wyraźnie zwiększone w stosunku do innych pokemonów. Pokemony pseudo legendarne to np. Metagross,Salamence,Tyranitar,Dragonite...

Oak - Wysokoenergetyczny napój po wypiciu którego odnawia się nam cały pasek energii (PA)

PA - Punkty Akcji to nasz pasek energii (ten zielony po lewej stronie) - marnuje się on gdy wyruszymy w lokację (-5PA). Można odnowić go pijąc napój Oaka, wymieniając PH lub czekając (co 30 minut odnawia się fragment).

PH ; £ - Punkty Honoru, są walutą premium. Gracze kupują ją aby wspomóc tworzenie gry, można ją też zdobyć w losowaniu, konkursach lub sprzedając coś na targu.

Przyrosty - Przyrosty to wartości jakie pokemon dostaje za każdy wbity poziom (lvl) - Im większe liczby tym lepiej.To jakie przyrosty dostaje pokemon można zobaczyć w pokedexie.


Push - Jest to proceder polegający na wzmacnianiu jednego konta kosztem drugiego. Przykład: Umawiamy się z kolegą, że ten kupi od nas jakoś nisko wartościową rzecz za znacznie zawyżoną cenę.

SA - Każdy pokemon ma dwa ataki atak fizyczny oraz atak specjalny. Skrót SA oznacza atak specjalny, czyli to jaką liczbę posiadamy w sali treningowej przy tej pozycji. Skrót SA może także w niektórych przypadkach (np. na targu) oznaczać sumę ataku. Atak fizyczny + atak specjalny = suma ataku.

SO - Każdy pokemon ma dwie obrony obronę fizyczną oraz obronę specjalną. Skrót SO oznacza obronę specjalną, czyli to jaką liczbę posiadamy w sali treningowej przy tej pozycji. Skrót SO może także w niektórych przypadkach (np. na targu) oznaczać sumę obrony. Obrona fizyczna + obrona specjalna = suma obrony.

STA - Skrót ten oznacza atak statusowy. Jest to atak który nie zależy od wytrenowania naszego pokemona. Najczęściej posunięcia te powodują zwiększanie procentowo obrony lub ataku. Można także napotkać posunięcia zabierające przedmioty, zatruwające, podpalające itp. Ataki statusowe są najczęściej wykorzystywane jako posunięcia taktyczne np. Posunięcie TM 44 (Rest) ustawione w odpowiedniej turze może przesądzić o wyniku walki. 

Staty - Najczęściej określenie to oznacza przedstawienie wszystkich statystyk pokemona (ataku, specjalnego ataku, obrony, specjalnej obrony, życia, prędkości, celności dodatkowo można podawać wartość pokemona ilość wygranych walk...)

Shiny - Pokemon shiny to pokemon, który wygląda nieco inaczej niż zwykła forma pokemona, można go spotkać w lokacjach pod warunkiem posiadania shiny detektora. Można też go wykluć pod warunkiem posiadania shiny matki, w obu przypadkach nie jest to takie łatwe, gdyż na spotkanie shiny mamy 0.3% szans, a na wyklucie 2%. Pokemony shiny prócz innego wyglądu mają lepsze przyrosty i kosztują więcej Tongue

Stow - Skrót od Stowarzyszenie. Stowarzyszenie to nic innego jak klan, gildia... Gracze dochodzą do takowych aby stworzyć swoją wspólną ekipę i móc grać razem. Z członkostwa w stowarzyszeniu wiążą się też faktyczne profity takie jak tańszy trening lub lecznica. 

TM - Technical Machine to atak, który możemy kupić lub znaleźć (co jest równie trudne jak napotkanie pokemona shiny). Jeśli takowy posiadamy możemy albo go sprzedać na targu albo jeśli jest kompatybilny - nauczyć go naszego pokemona.


Troll / Trolling - Trolling to celowe wprowadzanie graczy w błąd. Przykład: Gracz pisze na czacie, że po kupieniu 10 sztuk TM 44 (Rest) nasze pokemony są nieśmiertelne Smile


Yen ¥ - Podstawowa waluta w grze, można ją zdobyć na wiele różnych sposobów m. in. Pracując, sprzedając pokemony,przedmioty, TM'y, wykonując zadania u profesora Oaka, losując losy itd...

Majsterkowanie - zdobywamy je wykonując przedmioty w warsztacie, im większy poziom majsterkowania tym lepsze przedmioty możemy wykonywać.

Net + Nest - Jedna z podstawowych technik łapania nisko levelowych pokemonów, oznacza rzucanie Netballa, a jeśli ten zawiedzie Nestballa

Salka - Jest skrótem od sali treningowej. Kiedy gracze pytają czy pokemon ma salkę chodzi im o to czy pokemon ma wyuczone wszystkie ataki z sali treningowej.
 
Odpisz
#2
Z tymi legendami i pseudolegendami to u nas jest różnie.
Czasem tez pojawia się termin "półlegenda".
Wg powyższego opisu Mew, Mewtwo i Celebi nie są legendami.
 
Odpisz
#3
(18.11.2015, 11:23)Adriashi napisał(a): Z tymi legendami i pseudolegendami to u nas jest różnie.
Czasem tez pojawia się termin "półlegenda".
Wg powyższego opisu Mew, Mewtwo i Celebi nie są legendami.

Ok, zmieniłem opis. Mam nadzieję, że teraz jest bardziej spójny
 
Odpisz
#4
Oficjalnie Arcanine i Unown to legendy które możemy zdobyć bez problemu na PokeWars
(Unown złapanie, Arcanine Ewo growlithe)

A co do PA, w nawiasie powinno pisać 3-8PA
 
Odpisz
#5
Nie wiem, czemuś się tak uparł że Arcanine i unown są legendarnymi pokemonami. Chyba tylko na podstawie ich opisu w pokedexie (zakładam że chodzi o to: http://screenshot.sh/m8ZjvIpQm0sdt; http://screenshot.sh/mKStOt7TlORqz). No to muszę Cię zmartwić - to nie są oficjalne legendy gry. Mogę tylko przypuszczać o co chodziło twórcą tego opisu w pokedexie - że są to pokemony które występowały w legendach ergo starożytne itp. Natomiast termin legendarne ukuty na potrzeby opisu pokemonów takich jak zapdos czy mewtwo to nie opis z dexa tylko oficjalna nazwa na pokemony, które w świecie pokemon występują w pojedynczych okazach - tu opis z bulbapedii: http://screenshot.sh/odSqx14ODnYiv.
 
Odpisz
#6
Unown jest legendą było to podkreślanie w Anime i Mandze
w tej drugiej Unown którego znamy był bodajże uznawany za niepełną formę (chyba że coś przekręcił em)

A Arcanine jest legendą bo najpewniej był wzorowany na legendarnym psie buddy który zamieniał się w lwa
Chociaż w Arcanine wygląda bardziej na krzyżówkę Lwa z tygrysem
 
Odpisz
  


Skocz do:


Szukanie: 1 gości