• Witaj na oficjalnym forum gry PokeWars
Witaj! Logowanie Rejestracja


Ankieta: Czy uważasz ten poradnik za pomocny?
Tak
Nie
[Wyniki ankiety]
 
 
Ocena wątku:
  • 2 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Poradnik na start
#1
Ten poradnik został napisany, aby pomóc początkującym graczom w ich pierwszych tygodniach w grze. Wyjaśnienie dlaczego takie porady a nie inne postaram się skrócić do minimum, aby zmniejszyć objętość tekstu i zwiększyć jego przejrzystość. Na wszelkie pytania dotyczące poradnika z pewnością odpowiem w komentarzu lub w PW.

Początek gry i zarabianie pieniędzy w lokacjach: Dostajemy naszego pierwszego pokemona, wykonujemy zadania z samouczka i co dalej? Ruszamy na dalsze łowy. Najlepiej do lokacji zabierającej najmniej Punktów Akcji (chyba, że przy okazji wykonujemy zadanie codzienne). Każdego napotkanego pokemona staramy się pokonać liderem, złapać i sprzedać w hodowli. Polecam w tej fazie gry łapać pokemony za pomocą kombinacji Netball+nest balla, dopóki średni lvl drużyny nie przekracza 10-11 poziomu. Aby zaniżyć lvl drużyny do lidera drużyny (pokemona z najwyższym lvl) należy dobrać kilka pokemonów na 1 lvl. Kiedy nasz lider osiągnie już przynajmniej 35 poziom nadchodzi czas na zmianę balli na netball + levelballe (pełna skuteczność przy 31 lvl przewagi nad łapanym pokiem). W takim przypadku należy utrzymywać średni level drużyny około 31-32 lvl niżej niż poziom lidera. Zarobione w hodowli pieniądze odkładać w depozycie.

Kolejność kupowania przedmiotów: Oprócz uzupełniania zużywanych balli, należy pierwsze pieniądze inwestować. Oto moja propozycja w jakiej kolejności i na co wydawać pieniądze (drobne odstępstwa w kolejności na pewno nie wpłyną znacząco na rozgrywkę).
1. Przedmioty zmniejszające wydatek Punktów Akcji w lokacji - np Kompas w Lesie (Kanto, 1 wyspa) lub Strój Maskujący w Zielonych Polach (Kanto, 2 wyspa).
2. Przedmioty zwiększające Punkty Akcji - po kolei wszystkie. Im więcej punktów akcji, tym więcej pieniędzy zarobimy w lokacjach.
3. Pokemon lider - granie starterem jest wyjątkowo ciężkie i sporo walk będziemy przegrywać, co przełoży się na ilość pieniędzy wydawanych w lecznicy (po osiągnięciu 10 poziomu postaci). Warto więc wydać trochę Y na pokemona którym wygrywanie w lokacjach będzie po prostu łatwiejsze. W zależności od posiadanej gotówki polecam zakupić Heracrossa, Gastly'ego z salą, Electabuzza (np z konta premium), Shuppet lub ew. innego pokemona z dużymi przyrostami w atak/sp atak i szybkość. Warto w przypadku extra gotówki dobić w sali treningowej celność,  nieco ataku (sp ataku) i szybkości (nie za dużo bo przecież pieniądze nie rosną na drzewach). Od tego momentu, należy konsekwentnie trzymać tego pokemona jako lidera i starać w lokacjach walczyć tylko nim (im większy lvl lidera tym większe możliwości mamy na targu).
4. Shiny Detector, Antena, Bateria - Shiny pokemony to nasza szansa na dodatkowy zarobek. Po kupieniu w sklepie całość trzeba "zmontować" w plecaku.
5. Pokedex v3 - możemy odpuścić sobie gorsze wersje pokedexa. Lepiej pozbierać od razu na najlepszy.
6. PokeBox v6- j/w.
7. Inkubator x2 - szczegółowe informacje w sekcji "Rozmnażanie".
8. Przedmioty dające nam inne profity - np Amulet Szczęścia, Apteczka itd.

Sprzedawanie przedmiotów: Dobrym sposobem na dorobienie na wczesnym etapie gry jest umiejętne operowanie na targu i sprzedaż przedmiotów znalezionych w lokacjach. Część z nich warto sprzedać na targu, inne lepiej wprost z plecaka (np rzadko używane FossilBalle, Lureballe, Friendballe, perły, czerwony kryształy itd). W początkowym etapie gry wszystkie nieużywane przedmioty lepiej spieniężać (bo do kupienia sporo). A więc wszystkie plany, TMy, kryształy powinny od razu lądować na targu. Jeżeli nie znasz ceny przedmiotu, wyszukaj go na targu i wystaw mniej więcej za tyle ile wynosi najniższa (chyba że sporo odbiega od pozostałych), możesz też poprosić o wycenę w odpowiednim dziale na forum. Kiedy uda nam się zdobyć przynajmniej przedmioty z punktów 1-4, warto zostawić około 50 swarmballi i repeatballi w razie spotkania silnego pokemona shiny.

PH i konto premium: Im szybciej zdobędziesz konto premium tym lepiej dla Ciebie (zniżki w lecznicy, brak prowizji w depozycie, tańszy trening, większe zyski ze sprzedaży poków). Jeżeli nie chcesz wydawać prawdziwych pieniędzy na grę, możesz sprzedawać niektóre przedmioty za ph. Polecam zorientować się jakie przedmioty najczęściej schodzą w tej walucie (np. repeatballe, swarmballe, niektóre TMy).

Zadania codzienne i zadania Oaka: Warto próbować robić zadania codzienne. Zanim jednak zdecydujesz się na wykonanie zadania, oszacuj, czy w ogóle masz szansę je wykonać. Pamiętaj, że część pokemonów dostępna jest w lokacjach od określonego średniego poziomu drużyny. Jeśli masz wątpliwości, czy dany pokemon występuje w lokacji, najlepiej zapytaj kogoś. Zadania Oaka z kolei bywają trudne i nieopłacalne. Upewnij się czy podołasz wyzwaniu i czy koszty się zwrócą, nim podejmiesz się zadania.

Rozmnażanie: Po zakupie inkubatora należy jak najszybciej zacząć rozmnażanie pokemonów, gdyż jest to stałe źródło dochodów. Zdobycie dobrych i bardzo dochodowych do mnożenia pokemonów jest niezwykle kosztowne, więc warto zacząć od mnożenia tańszych pokemonów do zadań Oaka. Wśród ogólnodostępnych pokemonów, które cieszą się popularnością i względnie wysoką ceną są m.in. budew, mantyke, bonsly, mime jr czy pachirisu. Szegółowe info dotyczące warunków mnożenia uzyskasz klikając na ikonkę pokedexu w zakładce Miasto->Opiekun.

Przenoszenie się na kolejne wyspy: O walce z bossem nie mamy co myśleć przynajmniej dopóki nie zdobędziemy wszystkich ośmiu przedmiotów z listy do kupienia, nasz lider nie osiągnie 30 poziomu (jak ktoś ma smykałę do taktyki to może spróbować zawalczyć z bossem nawet wcześniej - w okolicy lidera na 24-25 poziomie) a my sami nie odłożymy przynajmniej paru milionów Y w depozycie. Kiedy to się stanie, możemy powoli zacząć przygotowywać się do walki z bossem i podróży na kolejną wyspę. Jeżeli postępowaliśmy zgodnie z poradnikiem, to nie macie żadnego pokemona na wysokim lvl oprócz waszego lidera. I dobrze. Pierwszą walkę z bossem odbywamy próbnie, by zobaczyć jakie ma pokemony i jakie ataki stosuje, następnie wyciągamy z depozytu ciężko zarobione pieniądze i ruszamy na targ na zakupy. Wybierając pokemony należy celować w jak najwyższy dostępny nam lvl i dobierać typy pokemonów tak, aby były odporne na ataki pokemonów przeciwnika, jednocześnie samemu dysponując atakami superefektywnymi i/lub usypiaczami, zatruciami i innymi atakami statusowymi. Ustawiamy drużynę w odpowiedniej kolejności i dla pewności dajemy pokem do trzymania dostępne nam przedmioty (kamienne korony, okruchy pioruna, resztki itd). Powodzenia.

Dodatkowe:
1. Warto pamiętać, że w zakładce PH->darmowe PA możemy codziennie zdobyć dodatkowe Punkty Akcji.
2. Dobrze jest codziennie odwiedzić rezerwat. Bilet dostajemy raz dziennie, a niewykorzystane przepadają
3. Kolejnym krokiem jest znalezienie stowarzyszenia możliwie szybko. Znajomi ze stowarzyszenia pomogą Ci w razie pytań, a budynki w stowarzyszeniu zmniejszą koszty leczenia i zwiększą zyski ze sprzedaży poków.
 
Odpisz
#2
Witam,
Poradnik wydaje się dobry, jednak mam kilka zastrzeżeń:
1. Nestballe mają najwyższą efektywność do 14 poziomu włącznie. Można też dodać notkę, że powyżej tego poziomu dobrą i tanią kombinacją są netballe i greatballe.
2. Najlepszy Pokebox to v5, a nie v3.
3. Powinieneś gdzieś dopisać, że shiny detector trzeba złożyć w całość w plecaku.

Po za tym poradnik jest świetny, szkoda że go nie było jak zaczynałem Wink
 
Odpisz
#3
Dziękuję za komentarz, poprawiłem pokebox i info o detektorze. Szczerze nawet nie zauważyłem kiedy wprowadzono pokebox v5 i do teraz jechałem na wersji v3 Tongue
 
Odpisz
#4
Przy shiny detectorze wradła Ci się literówka i jest "zmonOtować" Wink
 
Odpisz
#5
Idea takiego poradnika podoba mi się, będzie można od razu dawać link do tematu, gdy ktoś na czacie ogólnym będzie szukał osoby, która wprowadzi go w grę, podobnie jak z pytaniami o trening pokemona i moje wstawianie linka do poradnika opracowanego przez Mystogana.
Pewne rzeczy podarowałbym sobie, ale miło wiedzieć że coś w stylu FAQ istnieje.

W drugim akapicie napisałeś "Kiedy nasz lider osiągnie już przynajmniej 35 poziom nadchodzi czas na zmianę balli na netball + levelballe (pełna skuteczność przy 31 lvl przewagi nad łapanym pokiem)." - właśnie ta pełna skuteczność przy przewadze levelowej mniej zastanawia.
Przy różnicy 40 leveli mam szansę na złapanie levelballem wynoszącą 21%, przy różnicy 76 poziomów 31%, przy różnicy 92 poziomów 40%.
Może coś źle zrozumiałem Smile
 
Odpisz
#6
(16.05.2016, 16:21)Master_Of_Darkness napisał(a): właśnie ta pełna skuteczność przy przewadze levelowej mniej zastanawia.
Przy różnicy 40 leveli mam szansę na złapanie levelballem wynoszącą 21%, przy różnicy 76 poziomów 31%, przy różnicy 92 poziomów 40%.
Może coś źle zrozumiałem Smile

Skoki skuteczności następują przy:
6/11/21/31 lvl przewagi i przy tej ostatniej następuje pełna skuteczność (szanse nie rosną przy kolejnych poziomach przewagi). Szansa jednak wciąż zależna jest od lvl łapanego poka tak więc jeśli pokonamy pokemonem na 32 lvl dzikiego pokemona na 1 lvl to będziemy mieć większą szansę (pewnie około 40-50%) niż jak pokonamy pokiem na 72 lvl dzikiego poka na 41 lvl (około 20-30%). Jednak szansa na złapanie poka na 1 lvl będzie taka sama przy pokonaniu go pokiem na 32 lvl i na 130 lvl.
 
Odpisz
#7
Poradnik jest pomocny i sie przydaje
 
Odpisz
#8
Świetna sprawa dzięki za poradnik Smile
 
Odpisz
#9
Poradnik dobry, choć dawno nie aktualizowany Big Grin Electabuzza dawno już nie ma przy kupnie premium, a po ostatniej aktualizacji mamy pokeboxa v6 Big Grin
 
Odpisz
#10
Dodałem poprawkę co do pokeboxa Wink
 
Odpisz
#11
Gastly z salą?   Nie znam. Skrótow dopiero zacząłem?

Jeśli chodzi o kupno pokapto na targu  

Ile bedzie kosztował ten Gastly 5-6lvl, zebyżmnie nie oszukali
 
Odpisz
#12
(02.08.2018, 14:37)Kiralight napisał(a): Gastly z salą?   Nie znam. Skrótow dopiero zacząłem?

Jeśli chodzi o kupno pokapto na targu  

Ile bedzie kosztował ten Gastly 5-6lvl, zebyżmnie nie oszukali

Teraz będzie kosztował ok. 500-600Ky (5-6 poziom) z full salką. Albo więcej nie znam się na cenach Big Grin
Sala to wszystkie ruchy, których pokemon może nauczyć się przez poziomowanie. Tongue
 
Odpisz
#13
Poradnik na start, nowi gracze powinni najpierw zaznajomić się z grą, trenować pokemona który wybrali podczas zakładania konta, zaznajomić się małymi wolnymi kroczkami z gospodarką, mechaniką i dopiero myśl o zakupie pokemona i trenowaniu go odpowiednio
 
Odpisz
  


Skocz do:


Szukanie: 1 gości