• Witaj na oficjalnym forum gry PokeWars
Witaj! Logowanie Rejestracja

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kulinaria.
Możecie mi polecić jakiś dobry przepis na krem/zupę dyniową?

Odpisz
Orientalna Wołowina z makaronem ryżowym

Składniki :
W naszym przypadku wyszły trzy bardzo spore porcje każdy był mega najedzony ?
– 3 steki z antrykotu
– sos sojowy
– 3 papryki
– pół pora
– jedna duża marchewka
– imbir
– czosnek
-miód
– tabasco
– makaron ryżowy (1,5 paczki na 3 osoby)
– oliwa z oliwek
Przygotowanie :
Kilka godzin przed smażeniem albo dzień wcześniej najlepiej przygotować wołowinę.

Mięso kroimy w paski i marynujemy w tartym imbirze, sosie sojowym i czosnku. Po paru godzinach wyjmujemy mięso i smażymy je na patelni.
Po pewnym czasie smażenia (około 20 – 30 min) dodajemy paprykę, pora i marchewkę i dalej smażymy do miękości warzyw i mięsa.

Tutaj macie cały przepis https://zrzucbrzuch.com/2018/02/orientalna-woowina-z-makaronem-ryzowy/

Odpisz
Nie wiem jak Wy ale sam raz na jakiś czas pozwalam sobie na jakiś smaczny deser. Moim hitem są babeczki z kremem Nutella. Wyglądają bardzo dobrze, są również banalnie proste, jeśli chodzi o kwestię ich przygotowania.
[Obrazek: ba17cbab-10e0-4185-9e14-7832bee1b605] Przygotowuje się je bardzo szybko, tak więc jest to mój kryzysowy przepis jak potrzebuję czegoś na przyjęcie a chcę zaskoczyć gości. Warto zajrzeć sobie na stronę z przepisami, bo jest tam o wiele więcej tego typu przepisów.
https://www.nutella.com/pl/pl/przepisy-z-nutella  

Odpisz
Fit Kebab

[Obrazek: beks3-1024x680.jpg]

https://zrzucbrzuch.com/2015/03/fit-kebab/

Składniki na nadzienie na 4 kebaby :

1. Dwie piersi z kurczaka.
2. Trzy pomidory
3. Jeden ogórek zielony (mogą być np. dwa kiszone jak ktoś woli)
4. Połowa główki czerwonej kapusty
5. Jedna marchewka
6. Jedna cebula biała i jedna czerwona.
7. Troszkę koperku.

Przygotowanie :

Najlepiej zacząć od kurczaka, wiele osób kroi go w kostkę ja proponuję pokroić go w paski, dzięki czemu lepiej ułoży się  w cieście oraz bardziej będzie przypominał klasycznego kebaba.
Kurczaka najlepiej zamarynować tak by poleżał w lodówce 3-4 godzin. Ja użyłem marynaty kebab/gyros, pieprzu i soli (opcjonalnie)

Kurczaka najlepiej zamarynować tak by poleżał w lodówce 3-4 godzin. Ja użyłem marynaty kebab/gyros, pieprzu i soli (opcjonalnie)

Odpisz
(25.03.2019, 16:00)mati89 napisał(a): Możecie mi polecić jakiś dobry przepis na krem/zupę dyniową?

podsmażasz dynię cebulę ziemniaki czosnek i jak chcesz pomidory, zalewasz to bulionem, dodajesz przyprawy i gotujesz przez pół godziny a na koniec blendujesz.

studenckie życie nauczyło mnie że zupy są najłatwiejsze do zrobienia zaraz po kanapkach  Big Grin

Odpisz
Chciałbym zrobić romantyczną kolację dla mojej dziewczyny, bo zbliżają jej się urodziny. Może podsuniecie mi jakieś pomysły na coś, co bym mógł przygotować dla niej ?

Odpisz
na pewno nic czosnkowego Big Grin

Odpisz

Skocz do:

Szukanie: 1 gości