• Witaj na oficjalnym forum gry PokeWars
Witaj! Logowanie Rejestracja

Ankieta: Czy podoba Ci się pomysł?
Tak, bardziej przemawia do mnie propozycja I
Tak, bardziej przemawia do mnie propozycja II
Nie
Nie mam zdania
[Wyniki ankiety]

Uwaga: To jest publiczna ankieta, więc każdy może zobaczyć na co zagłosowano.
Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 1 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zdarzenia Losowe
"Zdarzenia losowe w lokacjach"

Chciałbym wam przedstawić propozycję pt. " Zdarzenia Losowe w lokacjach" w celu ulepszenia warsztatu w "Pokewars". (Prosiłbym o zapoznanie się z całością przed oceną)

Podczas klikania w lokacjach gracz ma do wyboru dwie opcje:
- Wróć do Mapy.
- Wędruj Dalej.
A jakby tak w lokacjach wstawić wydarzenie typu:

Propozycja I

Informacja:

"Podczas wędrówki w tej lokacji natknełeś się na trenera trzymającego w dłoniach zranionego pokemona"
Witaj Przyjacielu. Mój pokemon jest bardzo ranny, nie sądziłem że to miejsce może być aż tak niebezpieczne dla początkującego trenera i choć pokecenter jest już tuż tuż, zależy mi, aby go wyleczyć jak najszybciej. Czy posiadasz może jakiś eliksir dzięki któremu mój pokemon wróciłby szybko do zdrowia?

- Wróc do Mapy.
- Wędruj dalej.
- Użyj mikstury leczniczej. ( I tutaj właśnie pojawia się ta trzecia opcja).

Trener: Dziękuje przyjacielu. Mój pokemon wraca powoli do zdrowia . Jestem dopiero początkującym trenerem więc za Twoją pomoc nie mam Ci za wiele do zaoferowania, ale proszę weź ten przedmiot który dostałem jako nagrodę za wygraną walkę z innym trenerem. Może Tobie bardziej się przyda niż mi.

( W tym przykładzie zdarzenie losowe może wystąpić w każdej lokacji).

Propozycja II

Zdarzenie Losowe I: Zamarznięty Pokemon.
Przedmiot: Odmrażacz
Informacja: Podczas wędrówki w tej lokacji natkneleś się na charmandera uwięzionego wśród lodowych skał. Po chwilowej obserwacji dochodzisz do wniosku, aby...

- Wróć do Mapy.
- Wędruj Dalej.
- Użyj odmrażacza, aby uwolnić pokemona.

Co za zaskoczenie to nie charmander lecz pluszowa maskotka, która wyglądała tak jak on, a zaraz obok niej znajdujesz: (...)

Lokalizacje w której zdarzenie losowe może wystąpić:
Kanto: Brak
Johto: Góra śnieżnego szczytu.
Hoenn: Lodowa świątynia, Lodowa Grota, Kryształowa ścieżka.
Sinnoh: Brak
Unova: Brak

Zdarzenie Losowe II:  Naukowiec
Przedmiot: Mikstura Energi.
Informacje:  Podczas wędrówki w tej lokacji spotkałeś naukowca.
Witaj przyjacielu. Jestem naukowcem  zajmującym się badaniem suchych terenów nie zamieszkałych przez ludzi. Podczas swych badań często napotykam pokemony niedostowane do warunków tu panujących.  Aby mogły wrócić na własnych siłach do swego środowiska wręczam im miksture energi. Niestety skończył mi się ich zapas. Czy miałbyś może jedną przy sobie?

- Wróc do Mapy.
- Wędruj Dalej.
- Podaruj Miksture energi.

O jak świetnie !!! , akurat masz jedną przy sobie. Widzę, że dobro pokemonów nie jest Ci obojętne. Proszę weż to w zamian (...)

Lokalizacje w której zdarzenie losowe może wystąpić:
Kanto: Grandpa Cyanon
Johto: Brak
Hoenn: Wyspa Izabe, Pustynia, Ruiny Oldtale, Dolina Stali.
Sinnoh: Góra metagross.
Unova: Pusta Droga.

Czym się różnią propozycje jedna od drugiej?
Propozycja I - Zdarzenie losowe może wystąpić w każdej lokacji bez względu na klimat.
Propozycja II - Zdarzenie losowe dostosowane jest do klimatu lokacji.

Nagrody: Losowa nagroda którą będzie można otrzymać będzie uwzgledniona +/- od przybliżonej wartość na targu. Nagroda może być lepsza lub gorsza.

Przykładowe nagrody do wylosowania których wartość nie przekracza produkcji własnej przedmiotu o więcej niż 100 tyś:
- Zestaw Jagód.
- Zestaw pereł
- Wstążka + dodatki.
- Jedwabny szalik itp.

Produkcja własna:

"Mikstura Lecznicza"
Produkcja Własna: 5x Sitrus Berry 2x Białe zioło. 1x Kropla 1x Próbówka = 260 tyś yen.
Przybliżona Cena na targu: 280 tyś yen.
Proponowana dodatnia wartość losowej nagrody za pomoc w lokacji: 350 tyś yen.
Proponowana ujemna wartość nagrody losowej za pomoc w lokacji: 200 tyś yen

"Odmrażacz"
Produkcja Własna: 5x Aspear Berry 1x Próbówka 1xTaśma = 603 000 tyś yen.
Przyblożona cena na targu: 200 tyś.
Proponowana dodatnia wartość nagrody za pomoc w lokacji: 700 tyś yen.
Proponowana ujemna wartość nagrody za pomoc w lokacji: 500 tyś yen.

( Zestaw narzędzi w warsztacie nie jest brany pod uwagę w produkcji własnej ponieważ możemy go posiadać cały czas)

Wziąłem pod uwagę cenę minimalną produkcji, aby gracz oddając przedmiot w lokacji podczas zdarzenia losowego mógł bardziej liczyć na zysk o 50/100 tyś yen więcej niż go wyjdzie sama produkcja. Jednak oddając przedmiot gracz musi też się liczyć z tym, że może trafić na gorszą nagrodę. Szansa na zdobycie lepszej lub gorszej nagrody jest 50/50. Zysk dodatniej nagrody nie może przekraczać więcej niż 100 tyś yen od produkcji własnej dlatego, że ułatwiło by to zbyt grę. Myślę, że pomysł przedstawia skuteczne aczkolwiek mądre rozwiązanie które rozruszało by trochę warsztat. (Mikstura Energi została podana tylko przykładowo). Pomysł nie wzmacnia, ani nie osłabia starych jak i nowych kont a daje ciekawe urozmaicenie do gry.  Myślę także, że teraz graczom spoboba się szukanie przedmiotów na własną ręke i zmniejszy się ilość przedmiotów zalegających na targu.

Przedmioty które bedą występować w zdarzeniach losowych i których wartość sprzedażu na targu jest nieopłacalna pod względem produkcji własnej:

Saffari Ball,, Mikstura lecznicza,Jasny proszek,Proszek szybkość,Odmrażacz,Spray na oparzenia, 

Przedmioty które będą wyłąnczone ze zdarzeń losowych ponieważ jest na nie ciągle popyt i przeważają na targu cenę produkcji.
Mikstura Doświadczenia, Mikstura Prędkość, Mikstura Obrony, Mikstura Energi, Mikstura Przywiązania,Czarny osad, Korona Doświadczenia, Resztki, Mikstura zdolność.

Trudno stwierdzić: Metaliczny proszek, Mikstura trująca, Mikstura słońca.

(Prosiłbym o wasze opinie jeżeli się pomyliłem co do zapotrzepowania na przedmioty)
Wszystkie dane zawarte pod wględem minimalnej ceny przedmiotów pod względem produkcji własnej wziełem z pokedexu.

Proponowałbym także, aby do pomysłu zostane dodane były osiągniecia:

Osiągniecie " Zielarza" Wyleczono 100/100 pokemonów.
Osiągnięcie " Dobra Dusza" Odmrożono 100/100 pokemonów.
No itd. w zależność od fabuły.

Myślę, że przedstawiłem pomysł najlepiej jak potrafiłem. Czekam teraz na wasze subiektywne opinie gdzie są plusy i minusy tego pomysłu, a także propozycje wspólnego dopracowania pomysłu.

Odpisz
Zgapione z innej gry...
Nie podałeś jak często będą się pojawiać te mini eventy...

Odpisz
# Macius Wytłumacz mi proszę jedno. Jak mogłem zgapić pomysł z innej gry? jak nawet nie mam czasu grać w inne gry. Jedyne gry w jakie gram to Gothic + Mody, Gta, no i Pokewars. Czyżby był to po po prostu bezpośredni i nieprzemyślany atak poprzez brak konkretnych argumentów? Czekam na opinie innych.

Odpisz
To samo zostało nie dawno wprowadzone do innej przegladarkowej gry pokemon O tytule "Pokelife'" Wink Podobnie tam nie dawno dodane zostały płytki które miały być i u nas wprowadzone Wink

Odpisz
Nie wiem jak to tam wygląda bo nie gram w " Pokelife" grafika mnie tam jakoś szczególnie odrzuca. Nie sądzę, aby tam było tak samo jak w przedstawionym przeze mnie pomyślę. Myślę, że mój pomysł stanowczo się różni, ale nie mam jak tego ocenić bo nie gram w tamtą grę jak już wcześniej wspomniałem.

Odpisz
Jestem na tak. Nie wiem czy ta propozycja usprawni/ulepszy warsztat, ale na pewno 'Zdarzenia losowe' byłyby przyjemnym dodatkiem w grze i kolejnym powiewem czegoś nowego. Wybrałem w ankiecie propozycję #1, bo możliwość spotkania w lokacji dowolnego zdarzenia losowego zabije element powtarzalności, który by był w większym stopniu gdyby poszczególne zdarzenia były przypisane do konkretnych lokacji.

Odpisz
Ogółem pomysł wprowadzenia nowych zdarzeń z dodatkową opcją/opcjami do wyboru do moim zdaniem strzał w dziesiątkę. Co do samych propozycji dziekana to ich kreatywność nie zachwyca, ale myślę że to dobry początek Smile

Odpisz
W sumie pomysł mi się podoba Smile
Zawsze to kolejna możliwość zarobku z przedmiotów które nie schodzą, albo schodzą pół darmo na targu.
Chyba bardziej jestem za propozycją nr. 1, ale wstrzymam się od głosu, bo może ktoś przedstawi jeszcze argumenty za drugą. Ta też mi się podoba, bo gdyby nie ustawić tych zdarzeń w lokacjach z np. Ognistym owockiem, to taki polujący nie mógłby jednocześnie nabijać sobie tego osiągnięcia, wymieniać fantów i liczyć na drop owocka, nie byłoby za prosto :>

Odpisz
Musze pisac z tego konta bo do tamtego nie znam hasla.

Dodatkowe zdarzenia losowe:

Poprawka do 2 zdarzenia losowego:

Zdarzenie Losowe II:  Naukowiec
Przedmiot: Mikstura Energi.
Informacje:  Podczas wędrówki w tej lokacji spotkałeś naukowca.
Witaj przyjacielu. Jestem naukowcem  zajmującym się badaniem suchych terenów nie zamieszkałych przez ludzi. Podczas swych badań często napotykam pokemony niedostowane do warunków tu panujących.  Aby mogły wrócić na własnych siłach do swego środowiska wręczam im miksture energi. Niestety skończył mi się ich zapas. Mozen Ty masz jakas w zapasie? Jesli tak, to czy moglbys podarowac ja pokemonowi znajdujacemu sie nieopodal

- Wróc do Mapy.
- Wędruj Dalej.
- uzyj Miksture energi.

O jak świetnie !!! , akurat masz jedną przy sobie. Widzę, że dobro pokemonów nie jest Ci obojętne. Proszę weż to w zamian (...)

3.Zdarzenie Losowe: Zatruty pokemon
Przwdmiot: Antidotum
Informacje:  Podczas wędrówki w tej lokacji spotkałeś pidgeya ukaszonego przez ekansa. Czy jestes w stanie mu pomoc?

- Wroc do mapy
- Wedruj dalej.
- Uzyj Antidotum

Co za niespodzianka!!! Pidgey ktoremu pomogles mial caly czas pod soba jajo. Wez je jako dowod zaplaty.

4. Zdarzenie losowe: Linie wysokiego napiecia.
Przedmiot: Anty-paraliz.
Informacja: Podczas wedrowki w tej lokacji zauwazyles zrozpaczonego trenera bojacego zblizyc sie do porazonego pradem liniami elektrycznymi Eevee'go.

Witaj, moj pokemon zostal sparalizowany przez prad liniami elektrycznymi. Mam gumowe rekawiczki, ale sam boje sie do niego podejsc, a pozatym nie mam zadnego lekarstwa, aby wyleczyc go ze zlego stanu. Czy mogbys mi pomoc?

- Wroc do mapy.
- Wedruj dalej.
- Podejdz i uzyj Anty - Paralyz.

Dziekuje Ci za pomoc oto Twoja nagrod przyjacielu...

5. Zdarzenie losowe: Snorlax
Przedmiot: Wybudzacz
Informacja: Podczas swojej wedrowki spotkales na drodze spiacego snorlaca ktory blokuje mieszkancom wejscie do pobliskiej wioski.

- Wroc do mapy
- Wedruj dalej.
- Uzyj wybudzacza.

Mieszkancy w ramach podziekowania ofiaruj Ci...

Zapraszam tez do zapoznania sie ze zdarzeniami lokacyjnymi: https://forum.pokewars.pl/showthread.php?tid=11718

Odpisz

Skocz do:

Szukanie: 1 gości