• Witaj na oficjalnym forum gry PokeWars
Witaj! Logowanie Rejestracja

Ankieta: Co o tym sądzisz?
Tak
Nie
Nie mam zdania
[Wyniki ankiety]

Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 4 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Walka zakończyła się remisem
Pewnie wielu z was co jakiś czas zdarza się że podczas walki między pokemonami w dziczy, walka kończy się remisem. W przypadku remisu zarówno postać jak i pokemon dostają doświadczenie. W większości przypadków walka kończy się remisem ponieważ oba pokemony nie mają już siły walczyć.
Moja propozycja jest taka aby w takim przypadku była możliwość złapania takiego pokemona. Bo skoro nie ma już dalej siły walczyć (lub w innym przypadku jeden pokemon śpi a drugi nie ma siły walczyć), tzn że taki pokemon został pokonany i nadaje się do złapania. Co do % szans na złapanie to jest to sprawa do ustalenia. Można zostawić tak jak jest normalnie lub skoro walka zakończyła się remisem to dać np. połowę % szans niż w przypadku wygranej.

Odpisz
W sumie to nawet logiczne by było...
Jednak czy nie za łatwo jest, skoro i tak większość poków w dziczy złapiemy, jeśli bardzo chcemy? Większość graczy ogarniających grę zaopatruje się w repeaty/swarmy, a w lokacjach biega się z drużyną nastawioną na łapanie (jeśli nie expimy czegoś dla oaka, a wielu i te poki trochę podtrenowuje), więc większość shiny, jaka się pokaże ląduje w naszej rezerwie.
Wiele ułatwień umiera w omawianych, bo podobno sprawiłyby, że gra byłaby za łatwa. Wstępnie chyba pasuje mi tak, jak jest, ale czekam na opinie innych Wink

Odpisz
Sam myślałem kiedyś nad napisaniem takiego pomysłu, popieram.

Odpisz

Skocz do:

Szukanie: 1 gości