• Witaj na oficjalnym forum gry PokeWars
Witaj! Logowanie Rejestracja


Ankieta: Co sądzisz o tym pomyśle?
Tak
Nie
Nie mam zdania
[Wyniki ankiety]
 
 
Ocena wątku:
  • 2 Głosów - 4 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Skup u Rowana - wyłączneie przedmiotów z warsztatu
#16
Witam ponownie. Pierwsza zmiana została już (CHYBA) zrealizowana ale druga wciąż wymaga poprawki - co widać szczególnie w tym tygodniu Tongue
 
Odpisz
#17
(04.09.2017, 08:55)Anakin napisał(a): @Bob nie chodzi mi o regularny rozkład tylko żeby każdego tygodnia w skupie był jeden przedmiot z kategorii berry, jeden kryształ i jeden inny.  Tak więc broń Boże przez regularność nie miałem na myśli, żeby lista szła w jakiejś określonej kolejności.

Co do doprecyzowania, to zdaje się, że było to sprecyzowane w którymś poprzednim zaakceptowanym poście. @hRs , popraw mnie jeśli się mylę"
Jagody to berry, muchomor, białe zioło i wszystkie itemki do znalezienia na pokemonach (okruchy, kwarce, krople, świecące gliny itd) - czyli bez ognistego owoca, kryształy to wszystkie przedmioty, które w nazwie mają KRYSZTAŁ (czyli kryształy ognia, ziemi, wody itd) a inne to wszystkie pozostałe oprócz balli czyli przedmioty +10%, przedmioty ewolucyjne kamienie i, jak do tej pory, przedmioty z warsztatu.

moim zdaniem jagody to: ognisty owoc, i wszystkie z dopiskiem "berry"
krysztaly to: wszelakiej masci krysztaly co daja +30% moce, okruch komety, okruch pioruna, kwars,
inne to: cala reszta

nie wiemm skad @Anakin ci sie wzielo ze biale ziolo to jagodaO.o tak samo jak skad ci sie wzielo ze ognisty owoc to nie jagoda
 
Odpisz
#18
(23.09.2017, 13:10)Bob Budowniczy napisał(a): moim zdaniem jagody to: ognisty owoc, i wszystkie z dopiskiem "berry"
krysztaly to: wszelakiej masci krysztaly co daja +30% moce, okruch komety, okruch pioruna, kwars,
inne to: cala reszta

nie wiemm skad @Anakin ci sie wzielo ze biale ziolo to jagodaO.o tak samo jak skad ci sie wzielo ze ognisty owoc to nie jagoda

Nie wiem skąd pomysł, że ognisty owoc to berry. Berry to odpowiednik jagód z naszego świata, a ognisty owoc to odpowiednik pitaji. Pitaja jest wielkości ludzkiej dłoni, to zupełnie inny owoc. To tak jakby jakieś gruszki czy kokosy nazywać jagodami xD

Białe zioło nie jest jagodą, ale dropi równie często i pewnie stąd pomysł by były w tej samej kategorii. Ognistego owocu i kamieni ewolucyjnych w ogóle nie dawałbym do skupu, bo nikt ich i tak tam nie sprzeda. Itemy typu okruch pioruna, kropla, glina itd. rozmieściłbym po równo po wszystkich grupach, tak by każdy typ przedmiotów miał mniej więcej tyle samo itemów.
 
Odpisz
#19
@Bob Budowniczy, dokładnie tak jak napisał @Swamplord - chodziło o przydział do kategorii a to czy kategoria nazywa się "berry" czy "axvbdfs111" to już chyba zupełnie drugorzędna sprawa jeśli chodzi o funkcjonowanie skupu u Rowana. Więc zamiast się nad tym rozwodzić, moglibyśmy skupić się na meritum sprawy czyli rozważaniach czy ni byłoby rozsądniej gdyby w skupie w każdym tygodniu byłoby po jednym przedmiocie z każdej z trzech kategorii.

Edit - do swamplorda. Pierwotnym celem skupu było usunięcie z targu nadmiaru właśnie takich przedmiotów jak kamienie ewolucyjne czy kryształy (np kryształy kamienne i ziemne przed skupem gniły na targu za minimalną i nikt ich nie ruszał; podobnie protektory, tkaniny żniwiarza czy zatrute kolce). Teraz już nawet jak nie ma ich w skupie to ktoś kupi z targu za tą minimalną czy nawet nieco ponad w nadziei na zarobek w przyszłości. To już działa - nawet jak nie jest to jakoś super widoczne. Dlatego mimo wszystko zostawiłbym w kategorii "Inne" kamienie ewolucyjne czy nawet owoc. Kto wie, może kiedyś, po jakimś evencie z lokacją eventową ceny tychże znacząco spadną? :>
 
Odpisz
#20
(23.09.2017, 13:37)Swamplord napisał(a): Nie wiem skąd pomysł, że ognisty owoc to berry. Berry to odpowiednik jagód z naszego świata, a ognisty owoc to odpowiednik pitaji. Pitaja jest wielkości ludzkiej dłoni, to zupełnie inny owoc. To tak jakby jakieś gruszki czy kokosy nazywać jagodami xD

Powiedz to adminom, którzy pozwolili by wydropiony Ognisty owoc liczył się w postępie znalezienia 15 berry do zadania eventowego w Sinnoh Big Grin I chyba taka sytuacja równie miała miejsce w Johto jak się nie mylę, gdyż jakiś gracz coś wspominał o tym, więc Ognisty Owoc jest tu traktowany jako Berry, kropka.
 
Odpisz
#21
Nie ma to jak ciągnąć dalej jałową dyskusję nad tym czy pitaja to jagoda czy nie xD Idźcie na jakieś forum ogrodników-botaników.
 
Odpisz
#22
@Swamplord rozumiem ze bery to berry a owoc ognisty to odpowiednik pitaji, wyjasnij mi fakt dlaczego w takim razie w grze ognisty owoc jest zaliczany do berry?
@Anakin tak samo wyjasnij fakt ten co @Swamplord bo na sile chcecie ukazac ze ognisty owoc w grze to nie berry... w eventach ognisty owoc jest berry ale ty chcesz wmowic ze w skupie ma byc nie berry... no halo, przeciez to samo sobie rpzeczy Big Grin

powinno byc jasno okroslone co jest w kazdej z tych 3 grup: berry, krysztaly i inny
 
Odpisz
#23
Najwiekszym problemem obecnie jest samo losowanie ...
 https://prntscr.com/goqpuh  Reakcja Moderatora jak poprosilem o przekazanie błedu Administratorowi
 
Odpisz
#24
Jednak po wgłębieniu się w temat stwierdzam, że ognisty owoc jest jagodą. W oryginalnych grach istnieje tzw. Petaya Berry, która kształtem i wyglądem przypomina inne jagody. Jak mniemam ognisty owoc (mimo że ma zupełnie inny efekt) jest jej pokewarsowym odpowiednikiem i spadkobiercą, w związku z czym możemy go bez obaw przypisać go do kategorii berry.
Po tej jakże "owocnej" dyskusji możemy przejść do omawiania kolejnych przedmiotów xD
 
Odpisz
#25
Ponieważ na przykładzie Rowana z tego tygodnia widać, że problem przedmiotów z warsztatu w skupie dalej istnieje, ponownie zachęcam do dyskusji w tym temacie.

M.in. dzięki skupowi Rowana i zadaniom codziennym cena produkcji tych przedmiotów już wzrosła i obecnie absolutnie wszystkie przedmioty warsztatowe schodzą na targu w cenach znacznie powyżej skupu. Poza tym większość przedmiotów przydatnych w warsztacie może występować w skupie więc dodanie do skupu gotowych przedmiotów warsztatowych tylko dubluje de facto zapotrzebowanie Rowana na substraty. Stąd też moim zdaniem przedmioty warsztatowe powinny zostać wyłączone ze skupu.
 
Odpisz
#26
druga opcja bardzo fajna , zmiana na pewno potrzebna Smile
 
Odpisz
  


Skocz do:


Szukanie: 1 gości