Plantacje - raj dla ogrodników i szansa na większą ilość Berry

8 Odpowiedzi, 7393 Wyświetleń

Cześć, z racji tego iż 10 lecie zbliża się nie ubłaganie przychodzę do was z nowym pomysłem dotyczącego zwiększenia ilości Berry w gierce.


Temat jest ciągle rozwijany więc proszę o subiektywne rozpatrzenie tego.


Wiadomo od dawna że Berry jest przedmiotem przydatnym wręcz we wszystkich ruchach w całej platformówce. Aczkolwiek targ aktualnie posiada bardzo małe ilości na sprzedaż jest to wina zatrważających krew w żyłach cen za jakie mogą być maksymalnie sprzedawane. Pomysłu jak zmienić targ absolutnie nie zaproponuję bo nie ma rezultatu dla obu stron. Aczkolwiek przychodzi mi pomysł dotyczący plantacji. 


Jak wiadomo Berry są jagodami które po zasadzeniu tworzą kolejne Berry (według bulby). Powoduje to iż można wprowadzić do gry pewien dodatek, którego obecnie nigdzie nie zauważyłem, a przyniósłby nie małą frajdę. 


Plantacje znajdowałyby się w osobnym miejscu ponieważ od razu będą mocno rozbudowaną opcją. Znajdowałyby się 3 pod menu: Ogród, Kompostownik (nie jestem pewien tejże nazwy), Co i jak (porady dla nowych). W ogrodzie rzecz jasna Berry mogłyby być hodowane przez gracza z nasion, które moglibyśmy uzyskać z Kompostownika. Ogród pokazywałby się na 2 różne sposoby na pc w stylu takiej jakby działki z miejscami do posadzenia Berry natomiast w telefonie byłoby to uproszczone i pokazane w stylu pole 1 pole 2 itd. Posadzenie Berry nie kosztowałoby żadnych Y a ich wzrost i gotowość do zbioru różniłaby się od rzadkości w grze przykładowo aspear krócej by rosło od sitrus, grepy. Można to też podzielić na przydatność. Średnio Berry byłoby gotowe do zbioru w ciągu 12h +-. Aczkolwiek nie można by było posadzić 200 Berry na raz stąd przychodzi plan na wybór jednego z 3 ogrodów (jak z pokeboxami) im epszy tym większa ilość 1 ogród - 15 miejsc, 2 ogród 30 i 3 50. Cena tutaj nie może zostać przeze mnie ustalona bo nie znam obecnego bilansu gry. Po zebraniu dostajemy losową ilość Berry (powiedzmy 2 do 4). 

W ogrodzie aby uniknąć monotonicznośći wprowadzone mogłyby zostać poziomy ogrodnictwa. Maksymalny byłby 50 poziom, a podnosiłby się wraz ze zbiorem Berry. Powiedzmy przy 1 zebranym Berry 1 exp a poziom by się subiektywnie podnosił o 100 exp co liczbę przy czym gdyby były to okrągłe jak 20 to potrzeba 300. Poziomy ogrodnictwa zapewniały by nam promocje w czasie sadzenia. Nie bez powodu 50 poziomów każdy poziom wyżej gwarantowałby -1% do czasu wzrostu Berry. 

Teraz postaram się przedstawić krok po kroku jakby to wyglądało. 
Mam sitrus Berry i pragnę posadzić go w moim ogródku poziomu 1 czyli mogę maksymalnie posadzić 15 Berry. Potrzebuje zdobyć nasiona w kompostowniku przy czym 1 Berry jedno nasionko. Wydałem 15 sitrus Berry na 15 nasionek sitrus. Teraz pragnę je posadzić w ogrodzie klikając po wybraniu nasionka na wolne pole. Zrobione zasadzone zostało 15 Berry z racji tego iż mam 10 poziom ogrodnictwa moje Berry urośnie szybciej o 10% czyli muszę czekać z 10h tylko 9h. Po 9h wchodzę i zbieram je specjalnym przyciskiem. Który podliczył iż udało mi się zebrać 30 Berry. Czyli po 9h zdobyłem o 15 Berry więcej niż miałem. Pragnę dalej kontynuować rozwój więc powtarzam to w kółko i w kółko. 


Mówiąc o specjalnych przyciskach mam na myśli miejsce gdzie są pokazane wszystkie nasiona, przycisk zbierz wszystko. 

Wydaje się dość fajnym sposobem na rozwój większej ilości Berry gdyby coś pozostało nie wyjaśnione bo mogłem pominąć proszę wspomnieć w wątku. 

Piter
"Największym powodem do chwały nie jest nigdy nie upaść, ale umieć podnieść się za każdym razem, kiedy upadniemy." - Konfucjusz
Przenoszę do działu propozycji Smile
Jestem na tak, ten pomysł był jeszcze na spalonym... ekhem, ekhem. (I po co ja kładłem kebaba)
Nawet nie wiedziałem że był kiedyś na starym forum. Czyli jednak już kiedyś istniał podobny plan... Dobrze wiedzieć. Aczkolwiek jeszcze kilka mam pomysłów niedopracowanych postaram się je opublikować jak już zakończy się proces poprawek w nich.

(Kiedyś ci wypali żołądek mieszany>>>>)
"Największym powodem do chwały nie jest nigdy nie upaść, ale umieć podnieść się za każdym razem, kiedy upadniemy." - Konfucjusz
Niby wszystko spoko lecz uważam że za duży przyrost berry by był 50 berry w 12h to daje nam 100 berry w 24h targ by się w ogóle nie ruszył bo nikt by berry nie kupował bo po co berry kupować skoro dostajemy 100 w 24h
Dlatego ich wzrost i potencjalna liczba zbiorów jest do ustalenia można zwiększyć rozwój Berry aby nie było tak łatwo bądź ich ilość do zdobycia.
"Największym powodem do chwały nie jest nigdy nie upaść, ale umieć podnieść się za każdym razem, kiedy upadniemy." - Konfucjusz
Od dawna jestem za czymś takim.
Jak dla mnie to powinno być już od bardzo dawna wprowadzone.

Można by też było dodać przycisk podlej Berry, a z każdym dniem nie podlewane by się psuły coraz bardziej, tak jak jest to w inkubatorach.

Dziekan powrócił ☺️
no nie wiem za dużo tych jagód by się nazbierało no i ten poziom ogrodnictwa za szybko by się wbijało 1 exp za 1 berry? troche słabo jakby pomysł wszedł to proponował bym 1 exp po 20 zbiorach tak zeby było co robić i szybko się nie nudziło no i też nie moze taki ogród dawać zbyt dużo tych jagód poza tym pasuje dodać coś takiego jak opieka nad jajem że po braku opieki szanse na zbiory spadają sam jestem rolnikiem i wiem z doświadczenia że jesli się nie zadba to nie urośnie ... dodał bym, opcję ze jeśli te habazie będą gotowe do zbioru to trzeba je zebrać do 6 lub 12 godzin inaczej uschną

najlepiej połączyć grę z symulatorem farmy wtedy będzie znacznie wiecej gry Tongue
Bardzo dobry pomysł, ale jak zawsze nie każdemu dogodzi i trzeba wspólnie dopracować.
Według mnie 12h na wzrost to trochę za szybko. Jeśli idziemy w takie ilości zbieranych Berry, to pasuje to wydłużyć na 2-4 dni w zależności od "ważności" berry.
Po drugie, albo część się będzie musiała psuć bez opieki (podlania), jak już ktoś pisał, albo w zależności od poziomu ogrodnictwa będziemy mieli szansę na powodzenie.
Np. zasadzimy 20 Berry na 4 dni, co 12h trzeba podlać, a z każdym nie podlaniem tracimy 20% zbiorów.
Lub, narzucić to od poziomu ogrodnictwa. Im większy poziom ogrodnictwa, tym mniejsze szanse na zepsucie się Berry. To też nie może być za łatwo i za szybko, bo wtedy po 2 miesiącach plecaki będą zapchane.

Do każdego kompostownika żeby "ruszyć" dany typ berry dajmy niezbędny item "cudowne nasiona". Raz zastartowana konkretna Berry będzie zawsze dostępna do produkcji.



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości