Czy podoba się pomysł?
Tak
0%
0
Tak, ale do dopracowania
100.00%
2
Nie
0%
0
2 głosów
*) odpowiedź wybrana przez Ciebie

Prehistoryczne Skamieliny

4 Odpowiedzi, 4644 Wyświetleń

PREHISTORYCZNE POKEMONY

Witam, jest to pomysł, który ma na celu dodać do gry w pewnym rodzaju nowy sposób rozgrywki. Oczywiście nagroda nie jest byle jaka więc zadanie też nie może należeć do najłatwiejszych.

Zabawa polega na szukaniu szczątków skamielin prehistorycznych pokemonów takich jak:

- Prehisoryczny Unown 
- Prehistoryczny Aerodactyl
- Prehistoryczny Kabuto
- Prehistoryczna Amaura
- Prehistoryczny Tirtouga
- Prehistoryczny Relicanth
- Prehistoryczny Cranidos


Szansa na znalezienie takiej skamieliny to 0,5%
Skamieliny występowały by tam gdzie występują zwykłe formy tych pokemonów.
Ilość skamielin, aby odblokować pokemona 0/200 

Po znalezieniu 200 skamielin np. Cranidosa, aby móc badać "tą skamielinę należy oddać te 200 skamielin do oczyszczacza skamielin, króry by się znajdował w podzakładce " Labolatorium Oaka" jako "Naukowe Labolatorium"


Naukowe Labolatorium
Witaj przeprowadzisz tutaj badanie nad skamieliną.

Oczyszczacz Skamielin 
Proszę włóż tutaj skamieliny, aby je oczyścić. 
Oddałeś 200/200 Skamielin (Oczyszczaj)
Wymagany poziom majsterkowania: 300

Po oczyszczeniu skamieliny dostaniemy jajo pokemona, który będzie należało włożyć do "Inkubatora Skamielin- Zakładka w podzakładce inkubatory" zamiast opiekuj się pokemonem, będzie tam zakładka zbadaj Dna Pokemona.

Początkowo Dna jaja będzie miało 50% żywotność
Za każdy nie zbadany dzień, żywotność skamieliny będzie spadać o 15%.
Jeżeli spadnie poniżej 20% skamielina jest do wyrzucenia.

Pierwszy dzień 55%
Drugi dzień 60%
Trzeci dzień 65%
Czwarty dzień 70%
Piąty dzień 75%
Szósty dzień 80%
Siódmy dzień 85%
Ósmy dzień 90%
Dziewiąty dzień 95%
Dziesiąty dzień 100%
Wykluj pokemona
Pokemon wykluje się na poziomie od 1-5.

Osiągnięcia:
Poszukiwacz przygód - 200 znalezionych skamielin.
Archeolog - 500 znalezionych Skamielin.
Naukowiec - 1000 znalezionych skamielin.

Praktykant - 2 wyklute skamieliny.
Stażysta -5 wyklutych skamielin.
Profesor - Wszystkie rodzaje skamielin wyklute.


Za wyklucie wszystkich rodzajów pokemonów ze skamielin specjalna nagroda, oraz odznaka wielkiego odkrywcy.


Zalety:
- Nowa zabawa polegająca na poszukiwaniu skamielin zarówno dla nowych jak i starych.
- Zabawa w poszukiwacza i odpowiedzialnego naukowca, ponieważ jak zapomnimy skamielina przepada.
( Należy dać wskazówke, co siedzieje w razie braku opieki nad jajem)
- Atrakcyjna nagroda
- Trudno dostępna przez co nie robi konkurencji dla graczy, którzy już mają takiego pokemona na targu.
- Zachęcenie do majsterkowania, aby móc oczyścić skamielinę. Wymagany: 300 poziom majsterkowania
- Możliwość zdobycia jednego z prehistorycznych pokemonów.
- Nowe osiągniecia.












Wydaje mi się że pomysł czysto wzięty z pixelmonów + dodatki. Obecnie sporo osób posiada pokemony które są nazwane skamielinami. Wyklucie ich to max kilkanaście dni a to co proponujesz zajęłoby znacznie więcej. Nie mówiąc o tym że obecnie wersję shiny są dostępne z eventów. Co do eventu legendy za 6k... Nie chcę oceniać z góry ale to taka przynęta na dzieci że jednak legendę można zdobyć nie tylko jako numer jeden czy w evencie czy w loterii. Moje zdanie fatalny błąd aczkolwiek nie jestem graczem, nie wiem co się dzieje dokładnie u was także chętnie usłyszę wypowiedź graczy którzy posiadali jedną legend lub ogólnie zaprawionych w bojach z targiem.
"Największym powodem do chwały nie jest nigdy nie upaść, ale umieć podnieść się za każdym razem, kiedy upadniemy." - Konfucjusz
Nawet nie wiem co to są pixelmony.
Prehistorycznego kabuto itd się raczej nie da wykluc z tego co pamiętam, chyba że się coś zmieniło oraz to,że to nie są legendy a skamieliny starożytne odstępstwo od wersji shiny odstępstwo od pokemonów legend. Sprawdź w pokedexie o jakie pokemony mi chodzi, bo wnioskuje,że Ty zrozumiałeś,że chodzi o shiny a tu chodzi o prehistoryczne pokemony. Wpisz w pokedex prehistoryczny aerodactyl to zobaczysz,że to ani zwykły aerodactyl ani wersja shiny,ani legenda.

Zapoznaj się dokładniej z pomysłem,a później się wypowiadaj. A po drugie to są unikalne pokemony więc zdobycie ich nie może być łatwe.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 20.08.2022, 04:44 PM przez Dziekan.)
Aerodactyla można wykluc nie przeczytałem wszystkich pokemonów ale od razu mówię nie obwiniam cię o jako taki plagiat ponieważ nie obchodzi mnie to. Chodzi mi bardziej iż ¾ pokemonów z listy da się wykluć.
"Największym powodem do chwały nie jest nigdy nie upaść, ale umieć podnieść się za każdym razem, kiedy upadniemy." - Konfucjusz
(20.08.2022, 05:19 PM)Piter napisał(a): Aerodactyla można wykluc nie przeczytałem wszystkich pokemonów ale od razu mówię nie obwiniam cię o jako taki plagiat ponieważ nie obchodzi mnie to. Chodzi mi bardziej iż ¾ pokemonów z listy da się wykluć.
Nie da się ich wykluć. 
Prehistoryczne pokemony, o których pisze Dziekan, to eventowe wersje.

Pomysł niekoniecznie ściągnięty z innej gry.
W jednym z odcinków Ash z Gou i Koharu wydobywali skamieliny, a potem jakaś zdziwaczała para naukowców połączyła te skamialiny i odnowiła ożywiając Arctozolta i Dracovisha.

Jak dla mnie szkoda czasu na takie zbieranie, odnawianie czy oczyszczanie, a potem jeszcze wykluwanie... Praktycznie zyskamy przy tym jedynie eventowy wygląd pokemona. Już lepiej załatwić sobie wersje shiny.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 10.09.2022, 06:11 PM przez Ewera.)



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości