Tak?
tak
100.00%
5
nie
0%
0
5 głosów
*) odpowiedź wybrana przez Ciebie

Klucie shiny

7 Odpowiedzi, 4319 Wyświetleń

Luźny pomysł.
Są drastyczne różnice cenowe między shiny samicami i shiny samcami. Sprawia to, że jeśli komuś trafi się shiny samica z klucia to jest wniebowzięty, a jak samiec to jest takie meh... nie zarobię... 
Moją propozycją jest to, że jeśli ktoś kluje poki to shiny samiec mógłby mieć wpływ na szansę wyklucia shiny poka po prostu ją zwiększając. Nie o wiele, bo np. o 0,5%, ale jednak. W zupełności zmieniłby się obraz shiny samców. Oczywiście podstawowym warunkiem wyklucia shiny powinna pozostać shiny samica.
Można również nie zwiększać ogólnej szansy na shiny (żeby nie powodować inflacji), ale odjąć trochę % szansy przy kluciu z samą shiny samicą, a przerzucić to co zabrane z szansy na shiny samca.

Czyli:
obecnie:
2% szans po shiny samicy 0% szans po ojcu
propozycja:
1,5% szans po shiny samicy i dodatkowo 0,5% szans jeśli samiec też jest shiny
propozycja 2
2% szans po shiny samicy i dodatkowo 0,5% szans jeśli samiec też jest shiny
Dodając odznakę to powiedzmy 3%
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 04.02.2023, 11:20 PM przez roslina1991.)
Z tym przyrostem szans całkiem spoko opcja
Jestem za tym, by w takim wypadku odjąć z samicy i dać samcowi
Imo bez sensu . Biorąc pod uwagę to, ze samica ma wpływ na typ pokemona, to wystarczyło by miec np zwykłą samice absola i samca sh tej samej grupy jaj vo dawało by jak wspomniałeś 0.5% szans na sh. Dobrze jest jak jest. A co do radości z wyklutego sh to jeśli klujesz z eggmoves i masz samice do klucia to sh samiec bardziej się opłaca niż samica. Pozdrawiam
(07.03.2023, 12:14 AM)Tempest napisał(a): Imo bez sensu . Biorąc pod uwagę to, ze samica ma wpływ na typ pokemona, to wystarczyło by miec np zwykłą samice absola i samca sh tej samej grupy jaj vo dawało by jak wspomniałeś 0.5% szans na sh. Dobrze jest jak jest. A co do radości z wyklutego sh to jeśli klujesz z eggmoves i masz samice do klucia to sh samiec bardziej się opłaca niż samica. Pozdrawiam
Dlaczego shiny samiec niby się bardziej opłaca? Przecież to, czy jest shiny, czy nie nie wpływa na egg moves.

Jasno napisałem, że o byciu shiny dalej ma decydować shiny samica. Bonus ma działać tylko jeżeli obydwoje z pary są shiny. Absolutnie nie chcę by shiny samiec + zwykła samica dawały 0,5% szans na shiny. Choć w sumie też nie jest to jakaś najgorsza opcja, ale nie jestem za nią.

Zawsze można zrobić tak by musiał to być pok tego samego gatunku. Aczkolwiek nie przeszkadzałoby mi to by pok był z innego gatunku. Pamiętaj, że takie dobranie poków ma duży minus. Nie przechodzą Ci wszystkie ataki (czyli nie ma całej sali) i tym samym wykluty pok jest mniej wart.
juz to proponowałem jeszcze przed spaleniem starego forum ale propozycja widocznie była odrzucona skoro nie wprowadzili tego
Mi jedną propozycję najpierw odrzucili, a później wprowadzili po 3 latach xD Także i z czyśćca może coś wrócić xD
Jeżeli bonus od shiny samca byłby aktywny tylko i wyłącznie wtedy gdy samica też będzie shiny to opcja jak najbardziej na tak.
A wybierając pomiędzy zaproponowanymi przyrostami to jestem za opcją 2.



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości