Co o tym sądzisz?
Jestem za
50.00%
1
Jestem przeciw
50.00%
1
Nie mam zdania
0%
0
2 głosów
*) odpowiedź wybrana przez Ciebie

sklepik Battle-Factory

5 Odpowiedzi, 8226 Wyświetleń

Proponuję aktualizacje sklepiku w battle-factory...
Głównie rzuca mi się w oczy wspaniała cena żetonu, czyli 10 punktów za 1 żeton, a maksymalny zysk z 1 żetonu to 7 punktów (zysk na czysto(przy sporym ryzyku, że stracimy na tym) to 7-10= -3). Gdyby cena została zmieniona na 5 punktów za 1 żeton to potencjalny zysk wynosiłby (7-5=+2), można oczywiście wprowadzić limit żetonów do kupienia na dzień.
Kolejnym przedmiotem, który powinien być w tym sklepiku bez wątpienia jest bilet do zadania codziennego(a korzystając z okazji to wrzuciłbym też bilet do rezerwatu w jakiejś rozsądnej cenie... Dodgy )
Najlepsze oczywiście zostawiłem na koniec...berry, przedmioty do trzymania dla pokemonów, ogniste owocki, itd. też można tam wrzucić, może nawet w podobnym formacie jak w skupie u Rowana, czyli z cykliczną rotacją co tydzień, lub dwa, lub rzadziej, (tak przykładowo szanse na pojawienie się jakiegoś  przedstawiciela tych grup przedmiotów)  100% na losową berry, 100% na losowy ball świąteczny(christmasball, blooodyball i reszta), 100% szans na losowy przedmiot do trzymania dla pokemona,  50% na losowy przedmiot ewolucyjny(ognisty owoc, ząb z głębin i reszta)
znowu rzucę jakiś przykład:
1 tydzień --- razz berry, pumpkinball, magnes
2 tydzień --- pecha berry, bloodyball, zatruty kolec, ognisty owoc
i tak dalej...

Zachęcam do komentowania i poddawania swoich propozycji na ten temat, jeśli wejdzie do omawianych

Ps.
Cen nie podawałem, bo nad tym trzeba chwile pomyśleć, ziół i probówek nie uwzględniłem, bo nie widziałem sensu dodawania ich tam, ale to tylko moja opinia. 
Heart
Samo założenie zmiany w porządku, ale może jakiś inny format?

I dodanie na przykład "Okazji", jakieś przeceny na dosłownie pare godzin.
Które pojawiałyby się od tak na losowe przedmioty.
Taki Ognisty owoc na przykład normalnie byłby za 200 żetonów, to w takiej "Okazji", za 180.
Z taką przekreśloną ceną i wypieczętowaną tą nową, jeszcze gdzię licznik do końca "Okazji".

Do tego dałoby nawet podpiąć osiągnięcie, "Łowca okazji".

Ogółem chyba warte przemyślenia,

Rozwiń jakoś ładnie ten pomysł i będę na "Tak". Wink
"끝" 
Jest to pomysł warty dyskusji, a z głosem w ankiecie na razie się wstrzymam Tongue
Jestem najlepszy w tym co robię,
a to co robię ładne nie jest!
Po pierwsze, jeżeli kiedykolwiek udało Ci się wygrać przynajmniej 35 walk z rzędu (5 żetonów od zera), wiedziałbyś że wtedy za co siódmą w kolei wygraną dostaje się 10 punktów a nie 7 Wink
7 z rzędu- 1pkt/ żeton
14 z rzędu- 3pkt/ żeton
21 z rzędu- 5pkt/ żeton
28 z rzędu- 7pkt/ żeton
35+ z rzędu- 10pkt/ żeton

Obecna cena za żeton w sklepie zupełnie bez sensu, jeżeli wynosi ona najwyższą możliwą liczbę pkt do zdobycia za 1 żeton (co znaczy że mimo wygrania kolejnych 7 z rzędu nic nie zyskamy). Zmniejszenie w tym przypadku ich kosztu do 7-8 miałoby sens.

Odnośnie całkowitej aktualizacji nagród i ich cen, dawno powinno się takową wprowadzić. Dla przykładu, 250 pkt za Losowy TM (najdroższa nagroda) Nawet Po wprowadzeniu wydarzenia lokacyjnego Lider sali" (wybór 1 z 5 losowych TM za 400ky) przez co ich cena drastycznie zmalała wydaj się niedorzeczne.

Problem w tym by ustalić jakie przedmioty tam by się znajdowały i w jakiej cenie punktowej, potrzeba poświęcić czas na analizę... Tego powinien dotyczyć temat propozycji Wink
(08.12.2021, 09:42 PM)Project D napisał(a): Po pierwsze, jeżeli kiedykolwiek udało Ci się wygrać przynajmniej 35 walk z rzędu (5 żetonów od zera), wiedziałbyś że wtedy za co siódmą w kolei wygraną dostaje się 10 punktów a nie 7 Wink

Odnośnie całkowitej aktualizacji nagród i ich cen, dawno powinno się takową wprowadzić. Dla przykładu, 250 pkt za Losowy TM (najdroższa nagroda) Nawet Po wprowadzeniu wydarzenia lokacyjnego Lider sali" (wybór 1 z 5 losowych TM za 400ky) przez co ich cena drastycznie zmalała wydaj się niedorzeczne.

Problem w tym by ustalić jakie przedmioty tam by się znajdowały i w jakiej cenie punktowej, potrzeba poświęcić czas na analizę... Tego powinien dotyczyć temat propozycji Wink
W kwestii serii i punktów za nie to bazowałem na wiedzy zawartej w pokedexie.

Jeśli chodzi o konkretne przedmioty i ceny no to się zgodzę, że ktoś powinien podjąć się analizy, ale kto byłby odpowiednią osobą do tego? Nie jestem aż tak aktywnym i zaznajomionym z cenami na targu jak kiedyś, a w dodatku ceny na targu się zmieniają, więc ceny w takim sklepiku battle-factory musiałyby być idealnie dobrane, lub zmieniane co jakiś czas pod dyktando targu.
Heart
całkowicie usunąć bf a nagrody przenieść na turnieje



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości