Bank stowarzyszenia i bilet do rezerwatu.

3 Odpowiedzi, 1022 Wyświetleń

Siemka, w związku z dynamicznie postępującą sytuacją dotyczącą rozwoju gry, postanowiłem wyjść ze swoimi dwoma pomysłami co do jej rozwoju. 

Pierwszym pomysł: 
Zacząłem sprowadzać do stowarzyszenia nowych graczy, głównie świeżaków, jeden z nich zapytał mnie: "Po co nam tyle pieniędzy w stowarzyszeniu skoro nic z nimi nie można zrobić?" - Zacząłem się w sumie zastanawiać nad odpowiedzią i nic sensownego mi nie przyszło, ale naszła mnie pewna myśl Tongue 

Nie jedno stowarzyszenie w banku trzyma pewnie +50kk/+100kk i nie ma co z tym zrobić. Wypłacić dla siebie? Nie można, bo dlaczego. Zrobić konkurs i rozdać? Nie można, bo ustawione albo są małe widełki. Jedyna forma na rozdanie tego to wypłacanie za zadania, ale to średnie + za turnieje stowarzyszeń, w których pomimo aktywności graczy w osadzie mało kto chce brać aktywny udział. 

Wiele gier przeglądarkowych, w których są gildie/stowarzyszenia posiada jakiś system ich rozwoju. Opiera się on na podstawowej walucie gry, a przy większych ulepszeniach dodatkowo tej płatnej walucie. Wychodzę z propozycją, by umożliwić rozwój stowarzyszenia o jego ulepszenia. 

Dla przykładu 
HODOWLA --> POZIOM HODOWLI  --> (tutaj do ustalenia jaki poziom rozwoju byłby maksymalny ja podam 10 oraz ceny też do ustalenia)
Każda osada startuje z 0 poziomem ulepszenia hodowli 

1 poziom ulepszenia - powiedzmy koszt ulepszenia 10kkY 
2 poziom ulepszenia - 20kkY
3 poziom ulepszenia - 30kkY
4 poziom ulepszenia - 40kkY

I tutaj jesteśmy na półmetku, w którym przychodzi do gry płatna waluta gry, co za tym idzie do banku stowarzyszenia zostałaby dodana opcja wpłacania punktów honoru.

5 poziom ulepszenia - 50kkY + 1k PH
6 poziom ulepszenia - 60kkY + 5k PH
7 poziom ulepszenia - 70kkY + 10k PH
8 poziom ulepszenia - 80kkY + 15k PH
9 poziom ulepszenia - 90kkY + 20k PH
10 poziom ulepszenia - 100kkY + 30k PH 

Byłaby to super zmiana dla nowych graczy, by ich trzymać i mieli szanse doganiać lepszych Tongue
Teraz przejdźmy do tego co te ulepszenia miałby dać, bo jednak finalnie wychodzi z tego dość pokaźna suma przy największych poziomach ulepszeń. Początkowo myślałem, że każdy 1 poziom ulepszenia to podniesienie wartości złapanych pokemonów w dziczy: Jeśli jest poziom ulepszenia hodowli w stowarzyszeniu +1 to złapany pokemon ma podniesioną wartość o 10% i tak przechodzimy w górę aż do 100% wyższej wartości czyt. złapany pokemon na 60 poziomie wartości 45kY po złapaniu z rozwinięciem ulepszenia hodowli w stowarzyszeniu do poziomu 10/10 miałby wartość 90kY. Oczywiście bonus ulepszeń miałby sens tylko co do łapanych pokemonów, nie do wartości hodowlanej, żebym nie został źle zrozumiany Smile 

Oczywiście ulepszenia można robić w różnych kierunkach i na różne sposoby, nie trzeba konkretnie bazować na tym o wartości łapanych pokemonów Tongue

Drugi pomysł: 
Taka drobna zmiana dotycząca rezerwatu. Fajnie według mnie byłoby wprowadzić do warsztatu możliwość zamiany biletu do rezerwatu na drink do rezerwatu. Ostatnio ze skrzynek, z prezentów leciało mi dużo tych biletów (chyba są nawet do wygrania w niektórych zadaniach samsona ale nie jestem pewny). Nie chce mi się czasami klikać do rezerwatu, dodatkowo codziennie się powinno dostawać 1 bilet, ale jak już jakiś mamy to on się nie dodaje. 
Stąd propozycja dodać właśnie możliwość zmiany biletu na drink. Byłoby to też wygodniejsze napić się napoju w rezerwacie niż tak skakać po wyspach -> tam i powrót żeby się tylko pasek odświeżył. Da to również możliwość uzbierania jakieś tam ilości drinków i większe szanse by szybciej móc robić zadanie samsona typu   -> złap 90 pokemonów w rezerwacie itd. Smile 

Wszystko do przemyślenia, liczę na jakiś odzew co o tym myślicie. Może macie jakieś swoje propozycje by rozwinąć stowarzyszenia! Dzielcie się komentarzami, waszymi spostrzeżeniami co do zmian, pozdrawiam.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 19.10.2023, 12:49 PM przez Ghostwriter.)
Uważam że zmiany w bonusach stowarzyszeń to dobry pomysł ale maksymalny bonus to byłby ten obecny, który jest w grze.
Szczerze mówiąc nie wiem w jaki sposób miało by to pomóc nowym graczom dogonić lepszych skoro każde Stowarzyszenie będzie miało maksymalny poziom Hodowli.
Właśnie nowi gracze którzy postanowią założyć własne Stowarzyszenie będą mieli problem uzbierać sumkę na np. 10 poziom.
(chyba ze coś zle zrozumiałem)

Co do Rezerwatu to się akurat troszkę zgodzę i proponuje aby dodać jakieś lepsze albo rzadkie aktywności do niego.
Rezerwat to nie jest w końcu zwyczajna Lokacja i poza rzadszymi Pokami (których i tak nie mozemy złapać) nie ma tam zbytnio nic, osobiście wyklikałem chyba z 5 biletów.
Trzeba dodać coś przez co faktycznie będzie się opłacało tam podróżować i klikać. Ostatnio mi wpadło nawet do głowy czy nie było by fajnie zrobić takiego Lidera sali (wiadomo inaczej by sie nazywał)
który zamiast TM'ów proponuje shiny Pokemony. Tak samo jak w przypadku TM'ów byłoby wiele słabych i tanich ale moze być szansa na jakiegoś Poczka do Samsona.
Nie jest to teraz jakiś Super pomysł na zmiane Rezerwatu ale zawsze to coś Tongue

Pozdrawiam Zespół

Ciapak
Mam genialny pomysł, który nie wymaga podnoszenia obecnych bonusów...dodajmy nowe bonusy od stowarzyszenia, kwestie ceny tych ulepszeń wolałbym omówić w większym gronie, to znaczy nie wiem i licze na jakieś sensowne propozycje, zależne od 'jakości' bonusu.
-krótszy czas potrzebny do wyklucia się pokemona z jajka, powiedzmy standardowe 10 poziomów ulepszeń i 1-2% krótszy czas do wyklucia się pokemona z jajka za każdy lv ulepszenia...
daje to nam 10-20% na maksymalnym 10lv ulepszenia, czyli zamiast podstawowych 96h klucia zostałoby 86,4h-76,8h, albo coś po środku, czyli te 1,5% na poziom ulepszenia Big Grin
-większa szansa na spotkanie legendarnego pokemona w rezerwacie, nie wiem jakie są obecnie szanse, więc nie podam konkretnych liczb, to zależy raczej od administracji
-wydłużenie działania mikstur(paraliżująca, mega ewolucji, doświadczenia, itp.) o powiedzmy 1-4 godziny za każdy poziom ulepszenia, czyli 10-40h na 10lv ulepszenia
-większa szansa na spotkanie pokemona trzymającego przedmiot, tutaj też nie znam obecnych szans, wiec zależy to od administracji Big Grin
w tej chwili to tyle, potem można dodawać kolejne, albo niech inni gracze tez myślą nad czymś pomocnym, ale nie zbyt pomocnym Big Grin
Heart



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości