Plany, projekty i eventy

30 Odpowiedzi, 41837 Wyświetleń

Cześć! Postanowiłem opisać Wam trochę jak idzie nam praca nad Galar, jakie mamy plany poza Galar i dlaczego w tym roku nie ma dużego eventu świątecznego.

Może zaczniemy od końca czyli od tego eventu. Ostatni kwartał tego roku był dla nas bardzo intensywny. Jak wiecie od jakiegoś czasu pracujemy nad nowym regionem. Jednocześnie wgrywamy co jakiś czas większe lub mniejsze poprawki i zmiany do gry. Poza tym w moim życiu prywatnym również zaszły spore zmiany, ponieważ na koniec sierpnia urodził mi się syn i pierwsze miesiące nie należały do najłatwiejszych Tongue 

To wszystko spowodowało, że nie wyrobiliśmy się z przygotowaniem dużego eventu, a czas który mieliśmy poświęciliśmy na pracę nad Galar. Liczę na to, że to będzie dla Was okazja żeby spędzić ten czas z rodziną, a dla zapalonych graczy odbędzie się mini event z podwójnym expem i innymi bonusami Smile 


Wystarczy tych wymówek... przechodzimy do konkretów Big Grin 

Galar

Prace nad Galar idą pełną parą. Obecnie pracujemy nad przypisaniem pokemonów i przedmiotów do lokacji. Wszystkie Pokemony łącznie z ich formami i łańcuchami ewolucyjnymi są już skończone. HRs razem z zespołem pracuje nad zadaniami Oaka. 
Powoli zaczyna nam się już klarować jakieś termin skończenia tej aktualizacji ale w tej chwili jeszcze nie będę podawać takich szczegółów.

Trwają też prace nad nowymi atakami, zarówno tymi z Galar jak i starymi, których wcześniej nie udało się dodać. Takie rozległe prace to jest idealny moment na poprawki błędów walk więc niebawem Ci którzy zgłaszali błędy zaczną otrzymywać powiadomienia o pracy nad nimi. 

Niebawem zacznę też pracę nad Dynamax z Galar. Chciałbym żebyście podzielili się z nami swoimi pomysłami w jaki sposób te transformacje mogłyby być dodane do PokeWars Wink 


   Reklama gry

To jest coś nad czym ostatnio sporo myślę. Obecnie gra jest reklamowana jedynie na Facebook i wyniki tych reklam są naszym zdaniem całkiem fajne. Próbowaliśmy również reklam w google ale wypadały one znacznie gorzej. 
Myślałem o 3 pomysłach na reklamę:

1. Rozbudowanie systemu poleconych tak żeby rzeczywiście warto było zapraszać nowe osoby do gry przy pomocy linku. Chciałbym żeby ten system zaangażowanym w reklamowanie gry osobom dawał spore korzyści, a jednocześnie żeby był odporny na oszustwa przy pomocy multikont. Niebawem zamierzam rozpisać swoją propozycję w osobnym temacie ale jeśli macie na to jakiś pomysł to śmiało wrzucajcie w tym temacie.
2. Na początku istnienia gry mieliśmy coś takiego jak Premium za reklamę co polegało na tym, że dostawaliście darmowe konto premium za umieszczenie reklam na kilku forach. Może warto wrócić do tego pomysłu? Co o tym myślicie?

3. Mailing. Ten byłby skierowany głównie do nowych graczy, którzy dopiero co założyli konto ale po krótkim czasie się wylogowali oraz do tych, którzy już dłuższy czas grali w grę i w pewnym momencie ją porzucili. Maile te miały by przypomnieć o grze i zachęcić do powrotu kusząc nagrodami, które naszykowaliśmy jeśli do nas wrócą. Od czasu do czasu wysyłalibyśmy też maila z informacją o większych aktualizacjach. Z pewnością nie chcę żeby te maile były dla Was uciążliwe i zawalałby Wam skrzynki bo sam czegoś takiego bardzo nie lubię. Tutaj przeszkodą jest RODO, ponieważ musielibyśmy od Was wszystkich zebrać zgody na taki mailing i dodać odpowiednie pole z akceptacją na taką komunikację przy rejestracji. Co o tym myślicie?

Jeśli macie jakieś inne pomysły na reklamę to też piszcie, chętnie im się przyjrzę Wink 


Poprawki błędów

W ostatnim czasie trochę nam się zebrało tych zgłoszeń i mam zamiar po nowym roku pogrupować je w jakieś paczki poprawek. Mniej więcej plan na to jest opracowany więc będziemy działać.


Duży Event

Najbliższy duży event pojawi się na przełomie stycznia i lutego. Mamy jeden projekt, nad którym powoli zaczynamy pracę. Więcej szczegółów pewnie będzie dopiero po nowym roku.


Jutro Wigilia więc już teraz życzę Wam wszystkim Wesołych Świat Wink
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 23.12.2021, 07:57 PM przez Alex.)
Galar zapowiada się super! Trochę spóźnione ale Gratuluje synka! Taka krótka wypowiedz ale po świętach napiszę więcej haha bo teraz goni mnie czas! Wesołych świąt wszystkim!
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 23.12.2021, 08:09 PM przez Shine.)
Proponuje zrobić to co robią inni.

Warunki konkursu:
1. Zasponsorować nagrodę np. Pluszaka Pikachu
2. Wpisać w komentarzu dlaczego pokewars jest fajną grą.
3. Warunkiem wzięcia udziału jest udostępnienie strony z linkiem do gry.
4. Komentarz z największą ilością like'ow wygrywa.

A co do przypomnienia hasla i powrocie po długim czasie do gry proponuje wprowadzić opcje odzyskiwanie hasła przez numer telefonu poza mailem bo sam miałem z tym problem.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 23.12.2021, 08:17 PM przez Dziekan.)
No no wszystko zapowiada się super 
Gratki niech synek szybko rośnie w końcu kiedyś on przejmie pieczę nad pokewarsami 
Event nie jest najważniejszy najpierw życie potem przyjemności
Wszystkim wesołych i udanych świąt
(23.12.2021, 08:13 PM)Dziekan napisał(a): Proponuje zrobić to co robią inni.

Warunki konkursu:
1. Zasponsorować nagrodę np. Pluszaka Pikachu
2. Wpisać w komentarzu dlaczego pokewars jest fajną grą.
3. Warunkiem wzięcia udziału jest udostępnienie strony z linkiem do gry.
4. Komentarz z największą ilością like'ow wygrywa.

A co do przypomnienia hasla i powrocie po długim czasie do gry proponuje wprowadzić opcje odzyskiwanie hasła przez numer telefonu poza mailem bo sam miałem z tym problem.


Myślę że warto spróbować. Moglibyśmy zrobić jakieś gadżety z logiem pokewars.
Co do odzyskiwania hasła przez numer telefonu to najpierw graczy musiałby ten numer podać przy rejestracji. Gracze często nie podają prawidłowego maila, a co dopiero numer telefonu Tongue
Tobie również Wesołych Świąt, oraz gratulacje młodego - szczęścia. Wink ^^

A teraz pora wypowiedzieć się na twój post. Big Grin

Ludzi do pracy zawsze może brakować, ale co sądzisz o zrobieniu jakiegoś naboru do programowania, rozmieszczania i testowania?
hRs jakiś swój zespół ma, ale nie zaszkodzi zrobić drugi, na przykład pod twoją komendą, z pewnością przyśpieszy to prace, a tak owych osób można poszukać w sieci, znajdą się chętni, bądź zainteresowani samą zajawką, przy okazji dać podrzędnie reklame gry - fajnie przedstawi to aktywny rozwój. Wink
Ewentualnych "pracowników" Big Grin , można też poszukać wśród naszych graczy, z pewnością znajdzie się ktoś wykwalifikowany, a zebranych ludzi można zawsze pogrupować odnośnie wiedzy i własnych preferencji.
Pozostawiam do rozważenia.

Mówisz te DynaMax do rozważenia, one w gruncie rzeczy są opcją wzmocnienia ataku pokemonów,
Graficznie nie będzie zbytnio jak przedstawić ich rozmiaru jako większy.
Można zrobić to tak samo jako Z-ataki, przedmiot osobny do zdobycia w grze.
Możnaby zrobić go by był na niego osoby slot, tak samo jak ma everstone i by to wzmocnienie ataku działało na takie nie wiem... 2-3 rundy, o.. sam nie wiem, może 10%, by było logicznie.
Oczywiście w tym czasie będą zablokowane Z-ataki, by nie wyniosło nie wiadomo jak olbrzymich wartości. Big Grin
Po skończeniu efektu można odrazu taki Z-atak wyprowadzić. Wink

Ewentualnie zamiast grupować to rundowo, można też przydzielić to do jakiegoś ataku, ale to już chyba za bardzo pod Zetki podchodzi. ;p

A reklama gry... w sumie dobry pomysł.
Mailing jak jakoś fajnie ograniczyć i oprawić graficznie będzie całkiem ładnie wyglądał. Wink
Można go wrzucić do reklam google, osoby które mają włączoną zgode na otrzymywanie reklam, otrzymywaliby reklame naszej gry, może z jakimś bonusem? Np. 15 prezentami na start po rejestracji z linku?
Co do zgód.. no kto chce to by tak ową wyraził po prostu, z czasem wyjdzie troche takich osób.

Premium za reklame... niby można, ale jak to sprawdzić i skontrolować, tak logicznie?

A rozbudowanie poleconych, to całkiem przyjemny pomysł. Wink
Nad bonusami trzeba pomyśleć. ;p
A blokada multi, można chociażby podpiąć pod ograniczenie IP, jedno konto na jedno IP.
No chyba, że masz jakiś bardziej rozwinięty pomysł. Big Grin

Inną formą reklamy może być powrót do tych stron oferujących bony/bonusy w zamian za zdobywane tam punkty.
Kiedyś coś tak owego mieliśmy, ale nagle zostało wycofane.
Może warto wrócić?

Kolejną opcją można się przenieść z reklamą na Instagram, ale w jakiejś fajnej formie.
Zespół paru osób, które robiłyby też zdjęcia na żywo i edytowały je graficznie, dodając jakieś assety tematyczne, tak jak mamy ogłoszenia w grze, tylko bardziej rozwinięte.
Facebook skupia sie na słownym przedstawieniu , więc tutaj fajnie byłoby przedstawiać to graficznie, wymyślne obrazy, być może krótkie proste animacje, czy też porządne reklamowanie konkursów i wstawianie zwycięzców?
Tak jak mamy chociażby teraz konkurs z tym zdjęciem w tematyce pokemon.
Instagram byłby mniej informacyjny, a bardziej zabawowy, wrzucalibyśmy tam też ciekawostki i osobne konkursy na oaki.
Tak by ludzie też i tutaj zaglądali.
O albo i nawet dzięki Instagramowi prowadzić nabór na projekty graficzne do gry.
Cały czas otwarta sekcja, którą będzie można rozwijać.

A jak już wspomniałem o filmikach to może Tiktok?
Król krótkich filmików.
Jakieś przedstawienie jak wygląda praca od waszej strony, coś jak vlogi prowadzone przez właścicieli. Wink Sporo takich jest popularnych.
Chociaż sam nie wiem jakby to wyszło.

Kończąc moją waść.
Mówisz ponownie o pracach i sporych zmianach.
Także uściślam ten pomysł z "powiększeniem zespołu".

Pozdrawiam,
~Hissatsu
(23.12.2021, 08:25 PM)Alex napisał(a): Myślę że warto spróbować. Moglibyśmy zrobić jakieś gadżety z logiem pokewars.
Co do odzyskiwania hasła przez numer telefonu to najpierw graczy musiałby ten numer podać przy rejestracji. Gracze często nie podają prawidłowego maila, a co dopiero numer telefonu Tongue

Numer telefonu może być osobną opcją dodawaną w ustawieniach konta.

A odnośnie gadżetów, to jakaś forma reklamy to jest.
Może gdy pandemia ucichnie to jakieś spotkanie zorganizować twórców gry z chętnymi graczami? Przy okazji jakieś produkty relkamowe by się rozdało, jak kubki i tego typu.
Nie mam pojęcia jakby to wyszło, ale samą naszą społeczność podpytać o to można.
"끝" 
popieram pana powyżej
Insta I TikTok to z pewnością warte uwagi platformy. Sam nie próbowałem tam działać z reklamą bo zwyczajnie jestem zbyt mało kreatywny i raczej nie należę do osób, które lubią mówić do kamery Tongue Jeśli mielibyśmy uruchomić taki profil to potrzebna byłaby pomoc osoby, która się na tym zna oraz grafik. Jakiś czas temu prowadziłem profil fotograficzny na insta, ale nie uważam żeby 200 followersów to był jakiś sukces Big Grin
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 23.12.2021, 08:47 PM przez Alex.)
Co do reklam to można by zrobić jakieś nagrody nawet nie wysokie za Reklamowanie pokewars mogą być symboliczne jak 100ky czy coś w tym stylu a reklamować mogą chetni gracze którzy chcą mieć większą rozrywkę z gry
gratuluję syna alex Wink

jesli chodzi o punkt 2 to rozumiem że za reklamowanie gry będzie premka w tak jakby prezencie a co z graczami którzy już premke mają lub będą kupować a do tego reklamować grę? będą jakieś dodatkowe profity? no i jak to będziecie sprawdzać kto gdzie i kiedy zareklamował grę? no i jeszcze taka sytuacja gracz zareklamuje grę dostanie profit po jakimś czasie zareklamuje znowu i też dostanie premkę? proponował bym by za reklamowanie gry premkę mogło się otrzymywać tylko raz na jakiś czas (np raz w roku)

punkt 3 rozumiem ze to ma zachęcać nowych graczy do powrotu na warsy owszem na innych grach są takie meile ale czy to zachęci? zdecydowana większość zapewne wejdzie (o ile wgl wejdzie) tylko po to by te profity odebrać i dalej grę olać moze lepiej dawać początkującym graczom codziennie przez miesiąc za złapanie określonej liczby poków (5 czy tam 10) darmową paczkę z ballami żeby mieli w co łapać te poki i szybszą regenerację pa bo (nie wiem jak stowarzyszenia z zarządcami ale zgaduję że idą w ranking i rzadko o ile w ogóle przyjmują początkujących graczy) ja często przyjmuję graczy początkujących do stowa robię co mogę by im tą grę urozmaicić w ten czy inny sposób czasami ryzykując banem ale i tak najczęsciej narzekają własnie na brak balli i że nie mają za co klikać dodał bym również dodatkową lokację ze zwiększoną szansą na drop i trafienie poksa tak jakby czasową na miesiąc dla poczatkujących graczy w której mogli by znaleźć wszystkie pokemony z regionu który sobie wybrali na starcie jeśli doszła by większa liczba graczy utworzył bym również specjalną opcję pomocy czy nawet czat gdzie mogli by szybko otrzymać pomoc od któregoś nadzorcy dla którego nowi gracze byli by "priorytetem" bo nie wiem czym to jest spowodowane ale na ogólnym mało kiedy ktoś z nowych o coś pyta a jak już pyta to 2 góra 3 osoby albo się wstydzą albo nowych zwyczanie nie ma xd dodał bym również dodatkową nagrodę dla początkujacych graczy którzy za regularne wchodzenie przez jakiś okres czasu 2 - 3 tygodnie od rozpoczęcia gry otrzymają darmowego pokemona "pseudo" legendę
dodał bym również do samsona zadanie z oddawaniem pseudo legend tak by nowi gracze mieli zbycie i szansę zarobienia na tych pokemonach fajnie by było gdyby nowy gracz był przydzielany do losowego stowarzyszenia z top 50 czy top 100 które nie ma 30/30 graczy lub by stowarzyszenie do którego gracz był przydzielany miało 1 dodatkowe miejsce i dodatkowo gracz miałby odblokowywany czat osady oczywiście bez możliwości usunięcia go przez admina przez okres 7 dniUżytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości