Reanimacja gry

58 Odpowiedzi, 15796 Wyświetleń

Cześć pokeświry. 

Na pewno zauważyliście, ze od pewnego czasu gra pogrążyła się w swego rodzaju stagnacji. Co raz mniej osób online, a wielu z tych, którzy się logują robią to z przyzwyczajenia - jak ja. 

Agonię gry widać na czatach, gdzie na ogólnym przez godzinę w dzień (!) potrafi nie pojawić się żadna wiadomośc poza odpowiedziami na pytania. Zniknęła większość dyskusji, nawet młodym graczom ciężej uzyskać odpowiedzi na nurtujące ich pytania. Stagnację widać również na targu - mniejsza ilość ofert, kiepski udział w licytacjach etc. Widać również spadek zainteresowania zadaniami czy wzywaniami czasowymi. 

Ten wątek nie powstaje po to by grę dobić i pomarudzic. Chciałbym, żebyśmy zebrali w nim dla czerwonych pomysly, które pomoglyby grę "rozbujac" pamiętając równocześnie, ze jednak jest to dla nich firma, która ma zarabiać pieniądze. Mam nadzieję, ze gra jest przez nich nieco zapuszczona ponieważ czują lekkie wypalenie i nie mają pomysłów, a nie dlatego, ze jest po prostu spisana na straty. Wielu z nas spędziło tutaj wiele godzin tygodniowo przez ostatnie kilka lat. Gra ma duży potencjał, a większa aktywność działa na korzyść każdego z nas. 

Poniżej krótko moje pomysły, które mogłyby pomóc:


1. POWROT DO REGULARNYCH DUZYCH EVENTÓW. 
Eventy zawsze mobilizowały graczy do powrotu do klikania. Dawały jakiś cel, rozruszały targ, podejrzewam, ze zyski z zakupu pH były wtedy największe. Dlaczego z tego zrezygnowano? Jest jakiś powód czy po prostu lenistwo?

2. LEPSZE NAGRODY ZA ZADANIA STOW
Zadania stow obecnie klika 2-3 stow na krzyż, dla prestiżu. Nie są one w ogóle oplacalne , więc nawet te aktywne stow mają co najwyżej kilku graczy, którzy się wyróżniają i lecą zadania, reszta robi je przy okazji albo ma na nie wyłożone. Bo po co je robić? Żeby trafić w skrzyni stow masterballa w najlepszym wypadku?  XD
Powinno się całkowicie zmienić zawartość skrzyń by były celem indywidualnym każdego gracza. Minimalna szansa na losowa legendę, do tego poki do samsona z różnych poziomów trudności. Nie ma tych skrzyń co miesiąc aż tak dużo by załamały rynek.

3 Zmiana dozwolonego przelicznika PH

Mam wrażenie, ze więcej osób kupowaloby punkty honoru by potem szybko zamienić je na większą ilość yen. Teraz mega łatwo zdobyć dużą ilością oakow, skończyły się czasy klikania za pH. Teraz waluta ta służy głównie do handlu i zamiany na yen. Ze swojej strony proponuje podnieść przelicznik maksymalny do 1:15. Do ustalenia. 


Teraz ważna sprawa. Ten temat się nie uda jeśli się nie zaangażujecie. Prosiłbym o własne propozycje zmian czy spostrzeżenia, niech czerwoni zobaczą, ze maja dla kogo tutaj wprowadzać zmiany. Czerwonych proszę by wykrzesali z siebie zajawe na nowo i otwartymi głowami podeszli do sprawy. 

Pozdro!
Powrót do dużych eventów to super pomysł. Dla mnie żeby lekko odświeżyć gre trzeba dodać coś nowego jak nowy region, jakieś nowe zakładki, nowe wydarzenia w lokacjach czy mechaniki jak i odnowić niektóre rzeczy które się nie zmieniły np. wygląd chatu.
Jestem jak najbardziej za pomysłami Pewniaka. Nie rozumiem skąd wyjątkowo długi brak zainteresowania grą..
Jeżeli chcecie żeby upadła to po prostu zamknijcie serwer i tyle…
A tak to człowiek na ciagle nadzieje na jakieś zmiany z changeloga a tu jedno wielkie nic..
Witam

Zgadzam się z autorem tematu agonię gry widać w każdym jej elemencie.  Średnia graczy online to około 100 osób to bardzo malutko dlatego targ jest bardzo ubogi. Alex i hRs ostatnio prawie nic nie działają.

Tyle ogólnie przechodzę do tematu.

1. POWROT DO REGULARNYCH DUZYCH EVENTÓW.

Oczywiście że trzeba do tego wrócić bo tylko to trzyma grę względnie aktywną i poza tym każdy czeka na eventy.

2. LEPSZE NAGRODY ZA ZADANIA STOW

Ja o tym pisałem Alexowi już nie wiem 4 lata temu(wtedy kiedy powstały te zadania) że nagrody by było warto klikać muszą być dużo dużo lepsze bo fajne te zadanie ale nagrody lipne że masakra. Co to jest 2x mikstury przywiązania z tyle klikania to jest kpina śmiech na sali. Nie ma sensu się aktualnie angażować w te zadania.

3 Zmiana dozwolonego przelicznika PH

Proponuje tak jak autor tematu podnieść przelicznik maksymalny do 1:15

Pozdrawiam
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 10.10.2023, 09:38 PM przez Sokka.)
Moim zdaniem powinny być zwiększone nagrody za :

  1. Ranking zadań Samsona
  2. Ranking eventowy(większa ilośc ph) bo za pierwsze miejsce dostaje sie ok. 3kph=36kk
  3. Ranking zadań czasowych

cykliczne mini eventy np. 1 raz na miesiąc

Może powrót resetów kont Smile

Zrobienie rankingów dotyczących zachęcających do klikania np. topka zarobionych pieniędzy/zdobytego expa 
Przedłużenie terminów boostów z 3 dni na 1tyg
Większe zaangażowanie ze strony administracji w grę ( więcej eventów{może jakieś nowe formaty}, konkursów {plastycznych itp. może jakieś nowe pomysły})
Mam nadzieję że dzięki temu komentarzowi będzie większa aktywnosc administracji i graczy w PW Cool
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 10.10.2023, 09:45 PM przez poketrenerp.)
Ze wszystkim się zgadzam ale powinny ulec jeszcze gruntownej zmianie zadania Samsona, przydałoby się dodać nowy trudniejszy poziom. Znajdowałyby się tam poki pokroju electabuzza, absola (obecnie ciężko robi się te zadania, a czas klucia jest długi) oraz kilka nowych takich jak duraludon, druddigon, eevee itd. Na tą chwilę nagrody za poki ciężkie do zdobycia są nieopłacalne.
Dzień dobry

Ad. 1 - eventy bez legend;
Ad. 2 - nagrody są symboliczne i nie zachęcają do starania się o nie;

Komentarz dla ruchu w temacie.
Odechciało mi się grać. Wchodzę tu tylko żeby pogadać z paroma osobami na privie, osadzie czy czacie ogólnym. Jakbym miał z nimi kontakt poza grą to nie miałbym żadnego powodu, aby tu wchodzić. Zdarza się nawet, że zapomnę się zapisać do turniejów.
Mam ciekawsze rzeczy poza tą grą, na które wolę przeznaczyć swój czas. Są fajniejsze gry z inną społecznością i polityką władz.
Życzę powodzenia w reanimacji gry, choć w nią nie wierzę. Zwyczajnie mam to gdzieś czy to przetrwa, czy upadnie.
Trzymam kciuki za Pewnego, nazwał mnie kiedyś kolegą, a to dla mnie duża nobilitacja. Będziesz kiedyś czegoś potrzebował to wiesz gdzie mnie znaleźć.

Do widzenia.
Żeby gra toczyła się dalej i nie podupadała społecznie potrzebne jest zaangażowanie obu stron, zarówno graczy jak i twórców. Obecną sytuację na Warsach można przyrównać do tonącej łodzi - część załogi ucieknie, bo uzna, że nie ma już ratunku, a część zostanie do końca. Moim zdaniem łódź już zatonęła, ale jeszcze da się ją wyciągnąć na brzeg. Coś trzeba z tym zrobić. 

a) Najwięcej graczy zawsze gromadziły duże eventy, dlatego jestem za ich regularnym wprowadzeniem. Dodają one trochę świeżości do gry i jest co robić. Zrozumiałe, że stworzenie sporego eventu wymaga czasu, ale jeśli będą one tak wprowadzane tak rzadko, to jak nowi gracze mają się tu odnaleźć? Większość graczy tak jak to powiedział Pewny wchodzi tu z automatu. A nowi gracze poklikają chwilę i się znudzą. 

b) Gracze powinni mieć większy wpływ na to co się dzieję w grze - pomysły na eventy, mechaniki czy przedmioty - jeśli gracz ma jakiś pomysł i jest on wyjątkowo dobrze przyjęty przez resztę graczy to powinien on być wzięty pod uwagę, wtedy społeczność wie, że twórcy gry realnie mają kontakt ze swoją społecznością. Wypadało by też czasem przyjść na czat i się chociaż przywitać raz na jakiś czas - jestem pewien, że w jakiś sposób pobudzi to ludzi do pisania. 

c) Więcej eventów nie związanych z klikaniem - konkursy artystyczne i poetyckie, które byłyby oceniane w różnych spektrach, bo obecnie przy takich konkursach wygrywają najlepsi, myślę, że dodanie podkategorii za najzabawniejszy i najgorszy rysunek/dzieło/tekst byłoby dobrym pomysłem. Są gracze, którzy nie biorą udziału w takich wydarzeniach, bo są z góry skazani na porażkę. Oczywiście, najgorszy i najzabawniejszy rysunek nadal muszą odnosić się do tematu, żeby nie było, że ktoś se nagrazmoli nie wiadomo co Tongue 

d) Reklama gry - na te chwile nie ma sensu reklamować gry w której nic się nie dzieje, dlatego moim zdaniem powienien powstać nowy region Paldea, który byłby twarzą reklamy tej gry. 

e) Lekki powrót do tego co było - resety kont, bogatszy sklep premium, żeby gracze mieli co kupować i na co wydawać kase, co wpływałoby na rozwój gry, widoczna zakładka zespołu i ban lista 

Takie są moje pomysły. Twórcy gry powinni wkładać w nią więcej serca, a nie traktować jak porzucony projekt...
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 10.10.2023, 11:04 PM przez Hermes.)
Co do eventów, nie powinienem przytaczać prywatnych rozmów ale mogę napisać coś czego raczej każdy z dojrzałym podejściem do życia mógł się spodziewać a mianowicie:
Eventów dużych raczej się nie ma co spodziewać prócz Halloween/święta bo nie wiem jak hRs (2 miesiące nie odpisuje na jakąkolwiek wiadomość) ale Alex musi poświęcić czas rodzinie, przede wszystkim dziecku więc wiadomo że gra schodzi wtedy na boczny plan zważywszy na to że przez to że pewnie gra generuje na ten moment mizerny zarobek ponieważ ph można w łatwy sposób zarobić za darmo więc Alex pewnie woli skupić się na innych projektach które generują pieniądze na utrzymanie rodziny z hRs pewnie jest podobna sytuacja. Czy powinniśmy mieć im to za złe? Nie, aczkolwiek żeby faktycznie gra stała się bardziej interesująca potrzeba zmian.
Przede wszystkim nagrody za turnieje które są bardzo często a ludzie w ten sposób farmią sobie dużą ilość ph. Są osoby które posiadają po +150k ph, rynek lekko schodzi na psy w ten sposób bo na moim przykładzie gdy wystawiam przedmiot za Y oraz ph to większość kupowane jest za tę drugą walutę, gdy wystawiam za Y to rzadko schodzą przedmioty. Rzadko coś sensownego wystawiam a mimo to w miesiąc na spokojnie 3k ph wygenerowałem mając w torbie mnóstwo kamieni/balli które za ph by zeszły.
Klikanie w codzienne też traci sens jeżeli to jest jedyna rozrywka w tej grze. Po 2 miesiącach posiadam tylko i aż 1.1k oaków i prawie 50 biletów na codzienne. Tutaj pytanie brzmi: Na co mi to? na event raz na pół roku? No niestety.
Z bólem serca bo potrafię zrozumieć czerwonych i to że brakuje im już chęci, motywacji oraz przede wszystkim czasu ale trzeba jednak zadecydować czy gra ma być w tym martwym punkcie czy jednak wprowadzić zmiany.
Mi się wydaje że problemem troche jest to że ph jest w takim stanie że nie trzeba nic pieniędzy wydawać co z kolei przekłada się na to że administracja zarabia pewnie grosze co z kolei skutkuje właśnie
brakiem motywacji do reanimacji gry. Piszę to jako gracz i osoba która próbuje zrozumieć ten brak aktywności medialnej administracji.
Założyłem temat z eventem, nikt z zespołu łącznie z administracją się nie wypowiedzieli, temat jakby martwy więc wnioskuję że chęci na eventy nie ma i rozumiem że mimo iż na tacy grafiki czy fabuła podana na tacy to jednak trzeba to oskryptować ale jak Alex i hRs bez czasu to może czas postawić na nowego administratora który potrafi programować i pomógłby wstać grze na nogi. :/
„Psy szczekają karawana jedzie dalej…”
Dopóki przychód pokrywa koszty i jest dochód to projekt „pokewars” może być w portfolio. 3-5 lat wcześniej czytałem tu o zmierzchu gier przeglądarkowych, znany jest też termin „wypalania graczy”…

Pomysłów na odżycie gry (z poziomu graczy) też było sporo…

Niestety inna koncepcja, brak dialogu, niewprowadzanie zmian lub wprowadzanie zmian sprzecznych z ekonomią, logiką systematycznie zniechęcały do tej formy spędzania czasu…

Pomysłów było wiele rzuciłeś Pewny 3-4 oczekiwania a problem jest szerszy… skalę obrazują działania: „poprawiliśmy grafikę pokemona” (jak podoba się Tobie ta zmiana)

Pracy jest dużo jednak dochód za mały jak na skale problemu.

Jest też wąskie gardło skoro każda zmiana jest uzależniona od jednej z dwóch osób…

Rozwiązanie?

Decyzja redkow co chcą… jeżeli pasuje im to co jest to szkoda po raz kolejny się rozpisywać.

Zmiany… do jakich zmian są gotowi czy na zasadzie leczenia placebo ( dawać pacjentowi tik taka i wmawiać mu że ból ustąpi) czy też wyjść z roli projektanta/informatyka/robotnika/marketingowca/kierownika/księgowego/kadrowca/dyrektora/prezesa i kto wie kogo jeszcze… wiem że kiedyś były osoby co zawiodły zaufanie i okradały redkow, ale czas zostać prezesem który parafuje co robi „pracownik” a nie bycie każdym.

Rozwiązanie przy odpowiedzi na tak chcemy zmian…

Zebrać pomysły z x lat, osobom co ogarniają pisanie kodów powierzenie kilku projektów (eventy, nowe zadania, strategia zwiększenia dochodu ekonomiście, reklamę komuś od marketingu) masa tu osób w wieku 20,30 lat + o bogatym portfolio zawodowym co mogą pomoc… później pozostaje sprawdzenie, zatwierdzenie i nadzorowanie…

Dużo tego, ale każde inne podejscie to leczenie syfa pudrem



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości