Forum PokeWars
Drobne usprawnienia - Wersja do druku

+- Forum PokeWars (https://forum.pokewars.pl)
+-- Dział: Propozycje (https://forum.pokewars.pl/forum-16.html)
+--- Dział: Omawiane (https://forum.pokewars.pl/forum-9.html)
+--- Wątek: Drobne usprawnienia (/thread-159.html)



Drobne usprawnienia - Saga - 01.10.2022

Cześć, wrzucam pomysły na drobne usprawnienia dla rzeczy, które powtarzane często stają się dosyć irytujące.
Oczywiście są to drobiazgi, ale fajnie jakby administracja miała to na uwadze.

1. Event: gdy już wybierzemy poziom trudności na evencie, to po otwarciu zakładki eventowej niech się domyślnie otwiera ten wybrany poziom.
2. Pokedex - podgląd pokemona: niech lokacje spotkań pokemonów będą linkami do tych lokacji, a nie zwykłym tekstem.
3. Profesor Samson - dodanie na zakładce głównej terminu zakończenia sezonu. Ja już nie pamiętam kiedy się kończy, a nowi gracze w ogóle nie będą wiedzieć.
4. Battle factory - sortowanie ataków alfabetycznie + usunięcie duplikatów (dodatkowo można by też w nawiasie wpisać moc ataku). Mnie to osobiście frustruje gdy wiem, że pokemon ma dany atak, ale nie mogę go szybko znaleźć, bo u różnych pokemonów znajdują się w różnych miejscach.
5. Targ - automatyczne ponawianie wszystkich wygasłych ofert. Otwieranie kilkanaście czy więcej ofert osobno i ich ponawianie jest męczące.
6. Tryb dzienny/nocny - można to jakoś poprawić, żeby się to co jakiś czas nie resetowało (lub było zapamiętane przy zmianie urządzenia)
7. Zapisywanie ustawień pokemona na turniej - może trochę większa zmiana. Chodzi o to, żeby jednym kliknięciem można było ustawić mu wybrane przez nas mikstury/przedmioty/ataki. Mając więcej pokemonów jest to zajęcie czasochłonne.

Zaoszczędzony czas można poświęcić na klikanie Smile Jeśli coś mi jeszcze wpadnie do głowy to dopiszę.


RE: Drobne usprawnienia - Piter - 01.10.2022

5 nie za bardzo co do reszty jak najbardziej się zgadzam.


RE: Drobne usprawnienia - Tru3c - 01.10.2022

Dobrze by było gdyby do 1. Eventu jeszcze pokazywały się niezrobione zadania przez nas, a zrobione zadania w osobnej kategorii, bo tak to idzie się przewijać przez całą listę. (Co z tego, że można przypiąć konkretne zadania do menu. Jak małe czcionki praktycznie nie widać na pc dobrze, zwłaszcza długie teksty. )

2. Linki? Nie najlepiej jakaś kafelka z lokacjami i w jakich wyspach ono jest? + Skasowałbym podgląd opis lokacji eventowych.

3. Oj tak przyda się, ogłoszenie hrsa zniknęło gdzieś z terminem. (P.S znalazłem)
Resety sezonów Samsona będą odbywały się automatycznie:
- 1 Marca
- 1 Czerwca
- 1 Września
- 1 Grudnia
o godzinie 20:00.

4. Przyda się taka zmiana, bo jest dla nowych graczy też co dużo pomoże w dobieraniu ataków dla pokemona w BF. Tylko dalej kwestia, że oni nie wiedzą który atak jest specjalnym atakiem, a co jest fizycznym. Może kolor jakiś?

5. Nie jestem do końca tego przekonany, ale wypadałoby mieć taką opcję dla graczy z Premium.

6. O ile pamiętam to trzeba czyścić ciastka w przeglądarce, żeby się nie przestawiało samo. Ale tak - > taka opcja przyda się. Choć sam mam inne tło. ;p

7. Jestem za. + tworzenie do trzech drużyń w zakładce Twoja drużyna -> jedna do polowania w lokacji, druga do walk drużynowych (czyli same trenowane pokemony) i trzecia opcjonalnie do twoich potrzeb (np. ulubiona drużyna)


RE: Drobne usprawnienia - Alex - 02.10.2022

Przeniosłem do omawianych.
Propozycje bardzo fajne. Będziemy stopniowo dodawać Smile


RE: Drobne usprawnienia - Crisss - 29.10.2022

Propozycje które mogą ułatwić codzienność:
- w oknie lokacji wstawić puste pola jak w skrzyniach, do zapełnienia się spotkanymi przedmiotami/berry. Może to zastąpić funkcjonujące lepiej lub gorzej mapki dropu w stow.

- w boxie przy pokemonie (nazwie) wprowadzić oznaczenie kolorystyczne i/lub typ. Pomoże przy wybieraniu poków do Turku, oraz przy oddawaniu sh pokow do zadań Samsona

- bf po wybraniu pokemona super jak by był odnośnik do jego ataków i ich mocy np w formie rozwijanej listy. Klikasz poka i pokazuje się lista atakow z ich mocą.