Forum PokeWars
Legendy w rezerwacie - Wersja do druku

+- Forum PokeWars (https://forum.pokewars.pl)
+-- Dział: Propozycje (https://forum.pokewars.pl/forum-16.html)
+--- Dział: Omawiane (https://forum.pokewars.pl/forum-9.html)
+--- Wątek: Legendy w rezerwacie (/thread-338.html)



Legendy w rezerwacie - Sevoneive - 06.11.2023

Obecnie spotkanie legendarnego pokemona(albo bestii z Alola) nie daje nam zupełnie nic poza uzupełnieniem gablotki. Dlatego wpadłem na pomysł, aby przy spotkaniu i pokonaniu takiego legendarnego pokemona dawał on nam jakiś losowy tm/tr odpowiadający jego typom/typowi.
Przykładowo taki
-Xerneas - 1 typ - Fairy
po pokonaniu go możemy dostać 1 losowy tm albo tr typu Fairy
-Yveltal - 2 typy - Dark, Flying
po pokonaniu go możemy dostać 1 losowy tm albo tr typu Dark lub Flying

Jak by to wyglądało? Dokładnie tak samo jak po pokonaniu trenera w dziczy, na samym dole walki dostajemy jakiś losowy przedmiot(wiem, że za trenera nie zawsze coś dostajemy, ale za legendy w rezerwacie przedmiot byłby zawsze)
Myślałem jeszcze nad tym, aby do puli nagród za taką legende wrzucić kryształ odpowiadające jej typom/typowi, ale tm i tr są raczej trudniejsze do zdobycia i bardziej potrzebne niż kryształy( no chyba, że ktoś robi pokemonowi tma), oczywiście kryształy też można dodać.


RE: Legendy w rezerwacie - Ghostwriter - 07.11.2023

Według mnie już i tak jest za dużo tych TM i TR czy to na targu czy w plecakach graczy i straciły swoją wartość :/
Wprowadzanie ich jeszcze większej ilości zaniży ich ceny jeszcze bardziej.


RE: Legendy w rezerwacie - Ambitny Pokutnik - 07.11.2023

Cen nie zanizy. Bedzie sie wiecej walalo po plecaku. Pomysl fajny, 'nagrody' do zmiany


RE: Legendy w rezerwacie - Pewny - 07.11.2023

Podbijam kolegę wyżej, rynek TM jest już wystarczająco popsuty


RE: Legendy w rezerwacie - Sevoneive - 07.11.2023

No dobra, faktycznie niektórych tm jest aż nadmiar, a niektórych nie ma wcale, oczywiście na samym targu, w plecakach pewnie są.
W tej sytuacji proponuję zamiast tm, tr i kryształów wprowadzenie przedmiotów typu:
Magnes, Nietopniejący lód, Srebrny proszek, Węgiel, itp.
Proponowałbym te przedmioty do Legend od Kanto do Aloli, natomiast w Galar do możliwej nagrody za pokonanie legendy dałbym te Galariańskie wieńce, mankiety i inne potrzebne do ewolucji pokemonów z galar przedmioty.


RE: Legendy w rezerwacie - Sevoneive - 08.11.2023

Wpadłem na jeszcze inny pomysł - klucz i skrzynka za pokonanie legendarnego pokemona w rezerwacie. Skrzynka Legend(tak ją nazwałem, od sposobu jej zdobycia, bo legend w niej nie ma) miała by w sobie pokemony i niektóre droższe przedmioty. Przykładowe % na zdobycie konkretnych nagród z niej:
40% - kr normalny, ognisty owoc, pokemony z full salką, na 1lv - powiedzmy, że te które obecnie są w loterii PH - w wersji zwykłej
25%- shiny pokemony do zadań Samsona z 3 poziomu trudności
15%- shiny wersje tych pokemonów, które są możliwe do wygrania w loterii PH, z salką, na 1lv, oczywiście odliczając te shiny które byłyby do zadań Samsona z 4 poziomu, jeśli takie występują w loterii PH(bo przyznam, że tego nie śledzę i nie wiem jakie się tam moga pojawić)
10%- shiny pokemony do zadań Samsona z 4 poziomu, bez salki
5% - shiny 'pół-legendy', czyli takie jak dratini, goomy i reszta, z salką na 1lv
5% - shiny, których jest niewiele no i są drogie, np. taki shiny riolu, heracross, arctozolt, dracozolt, dracovish, arctovish, duradulon, toxel, wszystkie z salką na 1lv

Nie sądzę, że ilość tych shiny nagle zalałaby targ, bo wcale nie tak łatwo jest spotkać legendy w rezerwacie(a potem jeszcze trafić coś ze skrzynki), a dzięki tym skrzynkom polowanie w rezerwacie nabrałoby większego sensu.
Oczywiście nagrody ze skrzynek można zmienić, może ktoś miałby jakąś ciekawą propozycje, może nie uwzględniłem jakichś wartych pojawienia się tutaj shiny, więc licze na jakieś odpowiedzi ^^


RE: Legendy w rezerwacie - magi91magu - 02.03.2024

i tak tych kółek jest już zbyt dużo