Wydarzenie Zimowe Ferie Pokemon

9 Odpowiedzi, 1667 Wyświetleń
Wątek zamknięty 

Witajcie PokeTrenerki i PokeTrenerzy! Witaj Zespole Kolorków! Witajcie szanowni Czerwoni!
19.02.2024 - koniec eventu "Zimowe ferie pokemon" , a co za tym idzie czas by podzielić się swoimi opiniami, spostrzeżeniami i uwagami. 
Zapewne nie uda mi się poruszyć wszystkich ważnych wątków więc liczę na spostrzegawczość innych graczy, którzy włączą się do debaty w komentarzach i pomogą skompletować administracji pełen obraz eventu z perspektywy gracza.
Pozwólcie, że swój post podzielę na temat tak aby łatwiej było się wam odnieść do poszczególnych części.


TEMAT 1. Formuła eventu  Exclamation
Ten Event odbył się w nowej jak na duże eventy formule, którą osobiście określił bym mianem "mini". Brak poziomów trudności, 10 zadań, 2 zadania "pętle", brak zagadek. W skrócie - trochę pusto. Nowa formuła może być atrakcyjna dla tych, którzy nie mają za dużo czasu na trudniejsze wyzwania, ale dla większości stałych graczy może sprawić wrażenie, że ktoś poszedł na łatwiznę!  
     Czego mi brakowało? Jeśli trzymamy się tej formuły(łatwe zadania, nic specjalnego do zrobienia) to zabrakło kilku zadań - gdyby było ich nawet 2/3 razy więcej to w perspektywie całego eventu nie zmieniło by to aż tak dużo - wszystkie zadania były by rozlokowane w i tak odgórnie narzuconych lokacjach eventowych więc gracze klikający aktywnie nie mieli by ogromnych trudności z ich ukończeniem. Pozytywnie wpłynęło by to na wartość zadań jednorazowych bo obecnie całkiem się schowały i po "skończeniu eventu" w sklepiku można liczyć na całe nic.
Wydaje mi się, że zabrakło również zagadek - może pierdółka ale w trakcie zbierania opinii o evencie sporo osób o tym wspomniało.  Zagadki na początku eventu dają okazję na fajną współpracę w stowarzyszeniach i między graczami co dodatkowo wpływa pozytywnie na całą grę.
Nie dostaliśmy również nowych eventowych awatarów - wiem, że sporo graczy bierze sobie taki jeden czy drugi na pamiątkę.


TEMAT 2. Problemy z Eventem  Angry
Problemy które wystąpiły na początku eventu, przekładanie startu, przeciążenie serwera - rozumiem. Problemy zdarzały się i zdarzać się będą bo Admin też człowiek jednak przeszkody mają to do siebie, że najważniejsza jest reakcja i odpowiedź na nie.
W mojej opinii zwłaszcza niedzielne problemy mogły zostać jeśli nie rozwiązane szybciej, to reakcja na nie mogła być płynniejsza. Czekaliśmy 1/2 godziny aż przeciążenia serwera ustąpią. W międzyczasie Alex napisał na czacie, że są one spowodowane atakami DDOS.
Nie ma potrzeby wnikać w to dlaczego w ogóle takie ataki mogły mieć miejsce jednak zaskakująco długo czekaliśmy na przerwę techniczną - została wprowadzona po sugestii od jednego z graczy (być może  sugestia i wprowadzenie przerwy zupełnie przypadkowo na siebie naszły
). 

Po starcie Eventu straciliśmy zatem 1 dzień gry (2 dni licząc od planowanej daty). Dostaliśmy w zamian przedłużony event (o 1 dzień) jednak wywołało to kolejne problemy takie jak nie nie przedłużenie bonusów czy wygaśnięcie ofert ze sklepuPH eventowych poków i skrzyń. 
Myślę, że można było w ankiecie dać do wyboru 1dzień dłużej lub np. 200% szansy na shiny.

TEMAT 3.  Drop i lokacje eventowe Idea
[b]Jeśli chodzi o lokacje eventowe to było stosunkowo mało pokemonów jak na lokację eventową. Była również okropnie mała szansa na spotkanie eventowego pokemona poza sklepem PH. Eventowe skrzynie również były rzadkością. Dodatkowo ich zawartość oceniam na mierną, a cenę kluczy na zdecydowanie zbyt wysoką.
[b][b]TEMAT 4. Sklepik eventowy Confused
[/b][/b][/b]
Ceny pokemonów w sklepiku w moim odczuciu są trochę nieadekwatne i powinny zostać mocniej osadzone na podstawie tego, jak mało punktów dawały zadania jednorazowe bo do tego przyzwyczaili się gracze - "skończę event to już na coś będzie mnie stać". Ceny Legend wydają się spoko. 5500 punktów patrząc na topke brzmi w miarę rozsądnie(może dał bym je odrobinę drożej). Mam wrażenie, że ceny legend były ustalane w odpowiednim momencie,  tak jak w dobrym momencie gracze dostali informację ich cenie. 

TEMAT 5. Satysfakcja graczy 
Sugeruję ocenę eventu w skali  1 - 10  gdzie 1 to skrajne rozczarowanie a 10 to zupełna satysfakcja

 Ja event oceniam na
5/10

 Na koniec pragnę zaprosić wszystkich do chłodnej oceny wydarzenia i podzielenia się nią z Zespołem i ze mną w KOMENTARZACH!
Zespół również zapraszam do debaty na forum lub do kontaktu w wiadomości prywatnej w Pokewars.  -->MÓJ PROFIL


Jeżeli twoim zdaniem pominąłem ważny temat DAJ MI O TYM ZNAĆ!!!

Heart  Pozdrawiam cieplutko
ArcyZakalec  Heart
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 20.02.2024, 10:19 AM przez Tempest.)

Wiadomości w tym wątku
Wydarzenie Zimowe Ferie Pokemon - przez Tempest - 20.02.2024, 12:36 AM
RE: Wydarzenie Zimowe Ferie Pokemon - przez Crisss - 20.02.2024, 08:02 AM
RE: Wydarzenie Zimowe Ferie Pokemon - przez Grax - 20.02.2024, 09:48 AM
RE: Wydarzenie Zimowe Ferie Pokemon - przez Tempest - 20.02.2024, 10:22 AM
RE: Wydarzenie Zimowe Ferie Pokemon - przez Bugs Bunny - 20.02.2024, 11:08 AM
RE: Wydarzenie Zimowe Ferie Pokemon - przez Grax - 20.02.2024, 11:37 AM
RE: Wydarzenie Zimowe Ferie Pokemon - przez OvOjnooo - 20.02.2024, 11:55 AM
RE: Wydarzenie Zimowe Ferie Pokemon - przez zakuafk - 20.02.2024, 02:28 PM
RE: Wydarzenie Zimowe Ferie Pokemon - przez Alex - 20.02.2024, 04:48 PM



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości