Wydarzenie Zimowe Ferie Pokemon

9 Odpowiedzi, 1666 Wyświetleń
Wątek zamknięty 

(20.02.2024, 11:08 AM)Bugs Bunny napisał(a): Siemano. Ja wiem, że czerwoni traktują mnie tu jak persona non grata, ale znam się, więc się wypowiem. Jak znów uznacie że pieprzyć zdanie graczy to już wasz problem.

Do sedna, a właściwie od sedna - Zadania eventowe. Wędruj, walcz, wędruj, znajdź, wędruj, złap, wędruj, znajdź… i tak do porzygu. Ja wiem, że ta gra to kliker, ale na każdym evencie dotychczas były kreatywne zadania, zagadki, motyw itp. Ten event wygląda jak stworzony w 2 minuty przez 10 latka w chacie GPT jako zadanie domowe na przedmiot, z którego nie będzie oceny tylko zaliczenie. Grafiki lokacji też chyba AI robiło XD. Wszystkie zadania dało się skończyć dosłownie w 3-4 godziny spokojnego klikania i nie było ani jednego powodu aby klikać dalej w tych lokacjach. Gracze nastawiający się na klikanie po legende nawet nie wiedzieli za ile te legendy będą w sklepie XD co na poprzednich eventach było komfortem i gwarancją że nie klikamy bez celu. Targ w event praktycznie nie istniał poza ballami. Nie był potrzebny żaden item, gracze nie robili codziennych, a z lokacji przybywało kolejnych śmieci. Widać, że wszystko tworzyła osoba, która zupełnie nie zna realiów gry. Zadania rankingowe były strasznie niewygodne bo trzeba było pilnować aby co 2 oaki zmieniać lokacje.

Drop: Aspear berry, które przed eventem nawet nie było w niedoborze pojawiło się  w dwóch lokacjach,. Itemki dobrane do lokacji nie wiem jakim kluczem, bo żaden z nich nie był potrzebny. Jeśli chcieliście dodać tych co brakuje najbardziej, to wybraliście złe XD. Handlarz w lokacjach od kilku lat jest niezmieniony i totalnie przedawniony, a to też zawsze była cecha eventu, ze dostawaliśmy ciekawe oferty w lokacji. Żadna wymiana w nim się nie opłaca. Gliniane naczynie to jakiś mem. Każdy kupuje tylko dla funu mimo że wie, że straci 300k XD. Gracze żartowali że z tyloma błędami w grze może moltres się w nim trafi bo w skrzyni na pewno nie xd Plusem było dużo pokemonów do samsona, ale to jest plusem dopóki te poki tam są. Zmienicie pule w samsonie w randomowym momencie i znów nie będą nic warte XD

Apropo skrzyń: berry, balle i poki - zupełnie nic wartego aby płacić 500ph za sztuke. Dodawanie legendy to jawny i tani skok na ph graczy bo wiadomo, że moltresa trafią może 2 osoby a reszta wywali ph w błoto. (więcej o skrzyniach w przedostatnim akapicie)

Lagi, błędy itp: Zaczęliście event z 2 dniowym opóźnieniem i jeszcze pytacie graczy czy chcą wydłużyć do poniedziałku XD Rok czasu mieliście aby przygotować event, a wy nie dość że dajecie coś takiego to jeszcze nieumiejętnie. Nagroda za pierwsze miejsce jest gorsza niż za drugie XD a wybranie shiny regice jako pokemon za wygraną to naplucie potencjalnemu zwycięzcy w ryj. Gracze klikający po legende zupełnie nie wiedzieli ile klikać a w przestrzeni co chwila pojawiały się nowe plotki z "informacjami z wewnątrz". Bardzo słabe.

Sklep eventowy: Spoko, ale cieżko skopać sklepik w momencie gdy tyle poków sztucznie zboostowaliście samsonem Smile tak jak wyżej -> gdy zabierzecie je od samsona to znów będą nic nie warte XD A co do doboru legend to jak już muszą być w sklepie to dobrze, że chociaż fajne legi wybraliście, nie to co ostatnio z keldeo i innymi śmieciami. Ceny itemków totalnie odklejone od rzeczywistości bo nie modyfikujecie cen z tym co się dzieje w grze. Kropla równowarta z nakrętką. Jakieś piórka niecałe 2x tańsze od nakrętki. Macie jeden szablon, który choćby cały targ na głowie stanął to nikt go nie zmieni XD Świetne podejście.

Słowo Boże: Alex, śmiać mi się chce jak mówicie graczom, że długich eventów już nie będzie bo nie ma czasu ich tworzyć. Co więcej z Twoich ust padło, że jakbyście mieli co 2 miesiące robić duży event to nie mielibyście czasu na inne nowości. Przepraszam, jakie nowości? Na naprawy podstawowych błędów w walkach gracze czekają kilka miesięcy gdzie wystarczy czasami zmienić linijke kodu. No ale wróćmy do eventu.  Bethrezena nie ma to nagle problem wymyślić 30 zadań? Gra egzystuje i nic więcej. Kiedyś żyło się od eventu do eventu, a teraz nawet eventy nie będą zachęcały. Sam stworzyłem event, który gracze odebrali świetnie w zasadzie w kilka dni. Każdy kolejny tworzyłbym szybciej i lepiej, ale wolałeś unieść się dumą i olać moje propozycje, teraz masz tego efekty. Pokazałem wam jak zrobić dobre skrzynie, na które gracze wydali 1,6kk+ ph a nie dałem do nich nawet legendy! - nie wyciągnęliście wniosków. Pokazałem jak zrobić handlarza z którego jest sens korzystać - nie wyciągneliście wniosków. W zamian obcięliście z eventu cały fun i zapowiadacie, że to już tak na stałe. Nie będę tu pisał o innych problemach, które zabijają te gre, ale te eventy to kolejny gwóźdź do trumny.

Ocena: 1.9/10 (Punkty dodatnie tylko za mnogość pokemonów do Samsona, ale nie dam 2, bo zaraz zmienicie samsona i tyle z tego będzie XD)
Z tym naczyniem i Moltresem dobre Big Grin szkoda że z nich szybko zrezygnowałem bo może by wpadł xD
Jeśli co 2 miesiące ma być takie coś, tylko po to żeby wrzucić legendy do gry (bo tylko po to chyba ten even był) to lepiej żeby nie było wcale.

Wiadomości w tym wątku
Wydarzenie Zimowe Ferie Pokemon - przez Tempest - 20.02.2024, 12:36 AM
RE: Wydarzenie Zimowe Ferie Pokemon - przez Crisss - 20.02.2024, 08:02 AM
RE: Wydarzenie Zimowe Ferie Pokemon - przez Grax - 20.02.2024, 09:48 AM
RE: Wydarzenie Zimowe Ferie Pokemon - przez Tempest - 20.02.2024, 10:22 AM
RE: Wydarzenie Zimowe Ferie Pokemon - przez Bugs Bunny - 20.02.2024, 11:08 AM
RE: Wydarzenie Zimowe Ferie Pokemon - przez Grax - 20.02.2024, 11:37 AM
RE: Wydarzenie Zimowe Ferie Pokemon - przez OvOjnooo - 20.02.2024, 11:55 AM
RE: Wydarzenie Zimowe Ferie Pokemon - przez zakuafk - 20.02.2024, 02:28 PM
RE: Wydarzenie Zimowe Ferie Pokemon - przez Alex - 20.02.2024, 04:48 PM



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości