Brak balansu zadań Eventowych

20 Odpowiedzi, 22531 Wyświetleń

Dużo osób narzeka na to że w zadaniach eventowych, gracze z wyższymi poziomami są faworyzowani. Kiedyś mi to nie przeszkadzało bo ich nie robiłem więc nie bardzo mnie to interesowało aczkolwiek teraz gdy zacząłem od nowa i posiadam ten ~30lvl i około 25 lvl pokemona, przy próbie robienia ów zadań jestem na pozycji znacznie gorszej niż stali bywalcy którzy posiadają poki z +40 lvl.
Odbywa się event z areną walk.
Jedno z zadań ma na celu złapanie np. Primeape którego spotkamy dopiero gdy nasz pokemon ma odpowiedni poziom, do tego czasu spotkamy jego wcześniejszą formę czyli mankey co z góry skreśla nas w wykonaniu zadania. 
Moja propozycja to zmiany przystosowane dla świeżaków aby szanse były równe. Stary gracz może sobie do drużyny wrzucić pokemona z niskim poziomem i dostosuje się do zadania natomiast w drugą stronę to nie działa, wiadomo. 
Dość że gra ma mało graczy to jeszcze połowa z nich na starcie jest zniechęcana faworyzowaniem graczy z wyższym poziomem. Proszę na przyszłość wziąć propozycję tejże dyskusji na poważnie. 

I zanim napiszecie że są jeszcze 2 inne zadania które dają szansę każdemu nie patrząc na lvl odpowiadam:
No dziwne jakby nie było takich zadań bo wtedy wogóle byłoby niezręcznie a wręcz mogliby do akceptacji zadań eventowych zrobić próg od którego lvl można je robić.
Tak czy inaczej 2 z 3 zadań można wykonać mając ok. miesiąc stażu a wątpię by po miesiącu gry nawet, gracz przeciętny wbił ten ~36 lvl pokemona.
2 z 3 zadań to i tak więcej niż połowa lecz traktujmy graczy sprawiedliwie bez względu na staż konta czy levelowi, mnie akurat jako że nie mam opcji znaleźć primeape, ten event zniechęcił bo nawet nie mam podjazdu by jakkolwiek rywalizować w rankingu.
Nie bez powodu cały czas jest podwójny exp na mini eventach który umożliwi ci na rozwijanie swojego konta.
" Dużo osób narzeka na to że w zadaniach eventowych, gracze z wyższymi poziomami są faworyzowani. Kiedyś mi to nie przeszkadzało bo ich nie robiłem więc nie bardzo mnie to interesowało aczkolwiek teraz gdy zacząłem od nowa i posiadam ten ~30lvl i około 25 lvl pokemona, przy próbie robienia ów zadań jestem na pozycji znacznie gorszej niż stali bywalcy którzy posiadają poki z +40 lvl. "

>> Pragnę przypomnieć, że pokemony na niskich poziomach tj. 1-16 lvl jest bardzo łatwo złapać te pokemony niż na +40 lvl pokach. Zresztą zmyśliłeś to, że "dużo" osób narzeka, a część ludzi którzy by chcieli mieć za darmo wszystko, że tak zacytuję "bo im należy się".

"Dość że gra ma mało graczy to jeszcze połowa z nich na starcie jest zniechęcana faworyzowaniem graczy z wyższym poziomem. Proszę na przyszłość wziąć propozycję tejże dyskusji na poważnie. "
>> Jak na razie to ty wypisujesz dyskusje bez przemyślenia co by było gdyby administracja zrobili po twojemu. Nie każdy musi grać dla samego rankingu.

"I zanim napiszecie że są jeszcze 2 inne zadania które dają szansę każdemu nie patrząc na lvl odpowiadam:
No dziwne jakby nie było takich zadań bo wtedy wogóle byłoby niezręcznie a wręcz mogliby do akceptacji zadań eventowych zrobić próg od którego lvl można je robić.
Tak czy inaczej 2 z 3 zadań można wykonać mając ok. miesiąc stażu a wątpię by po miesiącu gry nawet, gracz przeciętny wbił ten ~36 lvl pokemona.
2 z 3 zadań to i tak więcej niż połowa lecz traktujmy graczy sprawiedliwie bez względu na staż konta czy levelowi, mnie akurat jako że nie mam opcji znaleźć primeape, ten event zniechęcił bo nawet nie mam podjazdu by jakkolwiek rywalizować w rankingu."

>> I po co się rywalizować w rankingu z słabymi asortymentami do wyścigu? Każde wyzwanie wymaga konkretnego podejścia do takich rzeczy, a nie na błahe liczyć na cuda, że nagle będziesz top 1 po miesiącu stażu gry.




Krótko mówiąc, ten temat jest niewypałem, chciałeś się popisać to i się popisałeś tymi rzeczami. Jak mamy podejść na poważnie jak inni ludzie piszą takie rzeczy co zawraca niepotrzebnie głowy adminom i jeszcze tracić na to czasu.
>> Pragnę przypomnieć, że pokemony na niskich poziomach tj. 1-16 lvl jest bardzo łatwo złapać te pokemony niż na +40 lvl pokach. Zresztą zmyśliłeś to, że "dużo" osób narzeka, a część ludzi którzy by chcieli mieć za darmo wszystko, że tak zacytuję "bo im należy się".

Nie, wtedy bym napisał że po co eventy skoro możecie dać każdemu wszystko za darmo. Strasznie masz głupie rozumowanie, chyba że odpowiedź pisana na siłę.
Dlaczego uważasz że pokemony 1-16 łatwiej jest złapać? Nie wiem czy wiesz ale ludzie z wysokim poziomem pokemona lidera+ niższy aby zaniżyć średnią wykorzystują levelballe.
"Im niższy jest poziom twojego przeciwnika względem Twojego walczącego pokemona, tym większa jest skuteczność levelballa. Maksymalna różnica poziomów to 30 i wtedy skuteczność Levelballa jest 5 razy większa niż zwykłego Pokeballa." Więc mają taką samą a nawet nieraz większą szansę w czasówkach związanych z łapaniem poków niż nowy gracz łapiący na nest+netballe. Wiem bo za każdym razem w czasówkach biorąc udział przegrywam z doświadczonym graczem. Tak czy inaczej ja nigdzie nie napisałem że każdy ma mieć coś za darmo tylko że fajnie by było aby na przyszłość móc mieć WYRÓWNANE szanse a nie że nowym się należy.

>> Jak na razie to ty wypisujesz dyskusje bez przemyślenia co by było gdyby administracja zrobili po twojemu. Nie każdy musi grać dla samego rankingu.

Ale ja dałem propozycje na przyszłość wraz z wylewem małych pretensji że trochę niesprawiedliwe jest w evencie dawać misji praktycznie wykonalnych tylko dla starych graczy, to że jest zwiększony przelicznik expa to jest sprawiedliwe bo i nowy i stary gracz korzysta natomiast to nie jest dużo, przy wykorzystaniu ok. 30 oaków ile wbijesz lvli? 3-5? Do 36 sporo a nie każdy świeży gracz chce wywalać tyle oaków zważywszy na fakt że lepiej je zachować na event główny który mam nadzieję będzie bardziej zbalansowany dla nowych graczy nie eliminując ich praktycznie ze zrobienia połowy zadań. Smile

>> I po co się rywalizować w rankingu z słabymi asortymentami do wyścigu? Każde wyzwanie wymaga konkretnego podejścia do takich rzeczy, a nie na błahe liczyć na cuda, że nagle będziesz top 1 po miesiącu stażu gry.

Ja nigdzie nie napisałem że ktoś kto ma miesiąc stażu powinien liczyć na topke a jedynie piję do tego że powinien mieć równe szansę, owszem stary gracz ma więcej oaków i to go faworyzuje aczkolwiek dzisiaj oaki nie stanowią problemu, szkoda jednak że misje które do wykonania potrzebny jest określony poziom pokemona, już tak.

"Krótko mówiąc, ten temat jest niewypałem, chciałeś się popisać to i się popisałeś tymi rzeczami. Jak mamy podejść na poważnie jak inni ludzie piszą takie rzeczy co zawraca niepotrzebnie głowy adminom i jeszcze tracić na to czasu."

No tak, chciałem się popisać XD przynajmniej w odróżnieniu od Ciebie umiem czytać ze zrozumieniem chyba że twój poziom dedukcji jest na takim marginalnym poziomie że nie zrozumiałeś do czego piję więc zarzuciłeś mi że chcę wszystko za darmo, wbić top 1 w rankingu eventowym i że ma być po mojemu XD Najlepiej wyłącz zakładanie tematów żeby nikt propozycjami nie mógł zawracać głowy administracji.
Sęk w tym że eventy powinny zachęcać do gry tych którzy zaczęli grę jednocześnie być na tyle urozmaicone aby starych zatrzymać w grze a nie że 1/3 zadań nie możesz zrobić będąc nowym graczem. A co do popisywania się, popisywać to ja mógłbym się w 2015 roku jak w grze online było z 500 osób jednocześnie a na forum z +30 aktywnych uczestników a nie teraz na prawie martwym forum i grze która w picku osiąga 150 osób
" Sęk w tym że eventy powinny zachęcać do gry tych którzy zaczęli grę jednocześnie być na tyle urozmaicone aby starych zatrzymać w grze a nie że 1/3 zadań nie możesz zrobić będąc nowym graczem. A co do popisywania się, popisywać to ja mógłbym się w 2015 roku jak w grze online było z 500 osób jednocześnie a na forum z +30 aktywnych uczestników a nie teraz na prawie martwym forum i grze która w picku osiąga 150 osób. "

>> Dlatego powinieneś już dawno się obudzić, a nie dalej tkwić w starym świecie. Nie ma do czego pić, a ty próbujesz się bronić na siłę kiedy argumentowałem wszystko dosadnie. I teraz pragnę wytknąć Tobie, że na swoją obronę próbujesz mnie urazić nieudolnie tekstami typu:

"Strasznie masz głupie rozumowanie, chyba że odpowiedź pisana na siłę."
"przynajmniej w odróżnieniu od Ciebie umiem czytać ze zrozumieniem chyba że twój poziom dedukcji jest na takim marginalnym poziomie że nie zrozumiałeś do czego piję więc zarzuciłeś mi że chcę wszystko za darmo"


P.S
"Ale ja dałem propozycje na przyszłość wraz z wylewem małych pretensji że trochę niesprawiedliwe jest w evencie dawać misji praktycznie wykonalnych tylko dla starych graczy"

>> Krótko mówiąc skończyły ci się argumenty, bo jakby nie patrzeć - zadania są dla wszystkich graczy z utrudnieniem dla graczy którzy dopiero zaczynają przygodę z Pokewars. Tak zawsze było i nie powinniśmy tego ułatwiać wszystkim graczom tylko dlatego, że Primeape czy inne poki są do złapania w drugim zadaniu za oaka. Nie wspomniałeś o JEDNEJ rzeczy, że w zadaniu trzecim to jest ułatwienie dla was o ile złapiecie Pokemona z przedmiotem (a na to balle mają szansę grubo ponad 35% w zależności od jakiego rzadkiego pokemona spotkamy)

Albo złapiesz Pokemony z przedmiotem po balle które możesz sprzedać na rynku, albo łapiesz Pokemony na ostatnim ewo po oaki.
Nie da się mieć wszystkiego w grze i ta zasada dotyczy również w realnym życiu.
"Albo złapiesz Pokemony z przedmiotem po balle które możesz sprzedać na rynku, albo łapiesz Pokemony na ostatnim ewo po oaki.
Nie da się mieć wszystkiego w grze i ta zasada dotyczy również w realnym życiu."

Ale zaczynając mecz zaczynasz go z wynikiem 0:0, a nie 5:0 gdzie z góry jesteś na przegranej pozycji. Dlaczego akurat w takim razie nowym graczom muszą być rzucane kłody pod nogi a nie utrudnić starym aby się trochę pomęczyli jako że mają większy zasób i wiedzę? No właśnie.

Jak skończyły mi się argumenty skoro to ty jako pierwszy w odpowiedzi zacząłeś rzucać że się popisuję, chcę wszystko za darmo itd. ? XD
To Ty nie potrafisz uargumentować dlaczego nowym graczom musi być 1/3 misji uniemożliwiona wręcz. Ok, misja za oaka ale to nie ma znaczenia bo dla obu grup graczy oaki są ważne. Przecież ja nie wymagam żeby nowi gracze mieli więcej i lepiej a jedynie o to żeby zbalansować misje może w taki sposób żeby ograniczyć się do pokemonów podstawowych a nie ich ewolucji albo zmienić z pokemona na typ jak w 1 zadaniu jest jeżeli nie da się wprowadzić podstawowej formy poka. Co do starego świata, owszem to nie jest to samo i zadaj sobie pytanie dlaczego tak jest że wtedy online było 300-600 osób i więcej a teraz masz max 150, może takie eventy się przyczyniły do tego w jakimś stopniu? Dużo osób narzeka na dzienne zadania oraz eventowe zadania czy same eventy, z takim podejściem jakie macie ta gra tylko traci bo na zmiany jesteście zamknięci.
Kami masz konto od 13 lipca już dawno powinieneś mieć 130lvl u poka... To że nie możesz łapać tam tych poków jest jedynie twoją winą a jak ktoś zaczął grę w trakcie mini eventu to i tak by topki nie zajął mając kilka drinków
Dołączę do wypowiedzi. Nie przeczytałem nawet do końca bo szkoda czasu ale zadania eventowe są od tego że mają być trudne, a jeśli mowa o faworyzacji to przychodzi mi na myśl tylko wieloryb z x liczbą Berry którą bez problemu odda. Lvl 130 jeśli się gra można wbić +- w miesiąc bez mocnego uzależnienia od gry. Są też double exp także jeszcze łatwiej. Pokemony na poziomie 40 nie są trudne do złapanja (taktyka 130 + lvlball)
"Największym powodem do chwały nie jest nigdy nie upaść, ale umieć podnieść się za każdym razem, kiedy upadniemy." - Konfucjusz
Mini eventy to właśnie głównie szansa na rozwinięcie konta przez nowych graczy... 100% expa więcej to 2x mniej wydanych oaków na wbicie określonego lv poka aby właśnie móc łapać tak jak inni doświadczeni gracze w lvlballe. 2 zadanie w mini evencie te o które tak usilnie płaczesz nie posiada żadnych oaków w nagrodzie tylko same pkt rankingowe, tak więc nowy gracz i tak bez wydawania ph na klikanie nie miałby żadnych szans na walkę o topkę. Nie sprawdzałem, a bardziej nie pamiętam jak to wygląda na początku bo nigdy tak długo jak Ty nie miałem takiego małego lv ale obstawiam że na 1 zadaniu spokojnie każdy nowy gracz w 3 oaki łapie te 50 poków konkretnego typu za co odzyskuje 2 oaki... Dodatkowo dochodzi 3 zadanie z ballami co prawda przy obecnym evencie nie ma za dużo poków z itemami ale przy innych są i nowi naprawdę jeśli chcą to mogą całkiem nieźle zarobić jak na początek gry. Wystarczy trochę chęci ale jak ktoś jest leniwy i liczy, że wszystko mu przyjdzie bez wysiłku to potem właśnie powstają takie bezsensowne tematy.
(07.08.2022, 05:51 AM)KonekoChan napisał(a): Kami masz konto od 13 lipca już dawno powinieneś mieć 130lvl u poka... To że nie możesz łapać tam tych poków jest jedynie twoją winą a jak ktoś zaczął grę w trakcie mini eventu to i tak by topki nie zajął mając kilka drinków
W niecały miesiąc 130 lvl u pokemona? XD Proszę, nie pisz pod wpływem bo to żenada.
Moje statystyki Wyprawy 5317 czyli 177 wypraw dziennie około. Ile wypraw to jeden/dwa paski PA biorąc pod uwagę że nowy gracz nie ma zmaksymalizowanego paska z itemów? Nawet jeżeli ma to 190 pa? z czego 20% to puste wyprawy, nieraz więcej, nieraz mniej, czasem przedmiot znajdziesz więc expa nie dostajesz pokemona? Ok. 38 wypraw to jeden pasek, 2 paski to 76 wypraw z czego połowa nie daje Ci expa bo itemy/puste albo jakieś sztormy czy utraty pa a tych jest częściej niż tych regeneracyjnych. Ja dziennie robię od miesiąca 177 z czego osatnie 2 dni to eventowe i mam 36lvl poka w miedzy czasie sprzedając starter na 10 lvl i robiąc dziennie/zadania oaka chociaż bez oaka bym miał ok. 50 lvl maksymalnie więc trochę odleciałaś z tym lvl pokemona. Zresztą grasz od stycznia a poziom twojego trenera to 264, mimo że trudniej się expi trenera to powinnaś mieć z 800lvl minimum Smile Dodatkowo nigdzie nie napisałem że ktoś kto gra kilka dni czy tygodni ma mieć topke w evencie, ranking składa się z 50 miejsc i nie napisałem też że ma mieć obowiązek wbić do niej a jedynie fajnie byłoby mieć uczciwe szansę w rywalizacji, nawet dla mobilizacji że masz równe szanse pod względem misji i możesz sięgnąć po coś a tak jak 1/3 misji nie masz możliwości ukończyć bo musisz złapać ewolucję pokemona to jaki to ma sens? Big Grin

(07.08.2022, 07:31 AM)Piter napisał(a): Dołączę do wypowiedzi. Nie przeczytałem nawet do końca bo szkoda czasu
Na tym etapie nie powinieneś się nawet wypowiadać skoro czytasz kilka zdań na kilkadziesiąt i próbujesz się wypowiedzieć.
130 lvl w miesiąc klikając z 1/2 paski Pa dziennie, życzę powodzenia. Dziennie 177 moich wypraw przez 30 dni dzień w dzień i 36 lvl pokemona łącznie z tym co wyklikałem wczoraj używając z 8 oaków, robiąc dzienne etc. Max do wyciągnięcia z 50 lvl pokemona ale to ja który codziennie się loguje, codziennie klika kilka-kilkanaście oaków, nie każdy nowy ma ku temu możliwość. To była propozycja a nie coś co ma sprawić mi ułatwienie bo do większego eventu sobie wbiję lvli, propozycja zmiany balansu ma służyć tym którzy potencjalnie dołączą do gry akurat gdy za moment będzie event.

(07.08.2022, 11:09 AM)Shikqo napisał(a):  Wystarczy trochę chęci ale jak ktoś jest leniwy i liczy, że wszystko mu przyjdzie bez wysiłku to potem właśnie powstają takie bezsensowne tematy.
No leniwy faktycznie logując się codziennie do gry i robiąc po 177 wypraw dzień w dzień przez miesiąc i mając 36 lvl pokemona, sprzedany 10 lvl starter i próbując maksymalizować expa klikając głównie las w kanto który zjada 4 pa a nie 5, dopiero od soboty klikam event. Mam zaraz 8k wypraw wnioskując po zakładce "statystyki"
policz ile to jest pasków pa albo dziennie wypraw. Ale to moje lenistwo i chciałbym wszystko za darmo, kolejny argument wzięty z odbytu bo nic ciekawe do powiedzenia nie ma, zarzuć mi jeszcze płacz i próbę popisu. 
Co do misji z oakami to ona nie faworyzuje nikogo, jest ok więc dlaczego druga misja już rzuca kłody pod nogi nowym? Wiesz, ja sobie wbije zaraz ten lvl odpowiedni żeby faktycznie mieć szansę na złapanie pokemona taktyką levelballi, piję do tego że zaraz pojawi się większy event, przed nim potencjalnie dojdą nowi gracze którzy na start będą mieli trudniej bo zadania ich zdyskwalifikują w połowie co może bardziej zniechęcić niż zachęcić a takich sytuacji było sporo że ludzie odchodzili bo event im nie pasował itp. Serio będziecie dyskutować o takiej minimalnej zmianie jak w przyszłości zmiana misji typu "złap raichu" na "złap pikachu" aby każdy miał równą szansę?  Heart
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 07.08.2022, 12:50 PM przez Kami.)
Chociaż w ogóle wiesz że tego eventu się nie kończy? Bo widzę że znowu bredzisz o 2 zadaniu którego niby nie ma możliwości ukończenia... Za mini event jest do zdobycia odznaka i to tylko to... na brązową potrzebujesz 500pkt, srebrną 3k i na złotą musisz go wygrać. Duże eventy od dłuższego czasu mają kilka poziomów trudności i sam go sobie wybierasz, tak więc jeśli jakiś nowy rzuci się na profesjonalny poziom no to faktycznie go nie skończy... ale żeby to wiedzieć to trzeba najpierw zainteresować się jakie były zmiany w grze a nie żyć przeszłością. Robisz 177 wypraw dziennie to faktycznie aktywny jesteś bardzo... to jakieś niecałe 5 oaków czyli 10 min klikania? Mogę Ci jedynie życzyć powodzenia w zbieraniu oaków na duży event bo w takim tempie to nawet amatora nie zrobisz i będziesz dalej się tutaj żalił że zadania były/są za trudne.



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości