Wyzwania czasowe 2.0

34 Odpowiedzi, 28572 Wyświetleń

Cześć, pewnie część z Was widziała, że w projektach mamy zaplanowaną aktualizację wyzwań czasowych. Czujemy że w tej części gry jest niewykorzystany potencjał i chcielibyśmy ją rozbudować.

Jakie zmiany planujemy?

1. Zmiany ogólne
- obecnie wyzwania odbywają się odstępach co 1-4 godziny i nigdy nie wiadomo kiedy będzie kolejne. Chcemy żeby te wyzwania odbywały się w regularnych odstępach czasu i żeby dało się podejrzeć plan wyzwań na kolejne 24h. Wtedy każdy będzie miał czas żeby się przygotować.

- Dodanie nowych rodzajów wyzwań. Teraz jest kilka typów takich jak łapanie pokemonów konkretnych typów lub konkretnym ballem albo szukanie przedmiotów. Chcemy dodać kilka nowych rodzajów tych wyzwań ale póki co nie ma tutaj konkretów.

- Poprawa nagród i dodanie jako bonus efektów czasowych w postaci np. darmowej lecznicy przez 30 min lub 2 x exp przez 30 min. W pierwszym etapie te efekty pewnie będą się aktywować od razu. Potem chcielibyśmy żeby była możliwość ich aktywacji w późniejszym, dogodnym czasie.

- Dostosowanie czasu trwania wyzwań

- Doliczanie punktów do rankingu ogólnego za zwycięstwo/podium

2. Tryb widza
Przy starcie wyzwania będzie możliwość wyboru czy chcemy brać w nim udział czy tylko oglądać. W trybie widza będzie możliwość podglądu wszystkich osób biorących udział oraz obstawiania zwycięzcy. Myślałem żeby obstawianie odbywało się w PH w jakiś drobnych ilościach np. 5-10PH. Każde obstawienie będzie dodawać się do puli a na koniec każdy kto obstawił zwycięzcę otrzyma nagrodę podzieloną po równo na wszystkich którzy obstawiali.

3. Rankingi
Aby dogadać odrobinę rywalizacji do wyzwań, chcemy dodać rankingi. Myślałem, żeby dodać ranking miesięczny za który co miesiąc będą nagrody oraz ranking ogólny z top listą najlepszych uczestników wyzwań. Jeśli macie pomysł na inne rankingi albo może miesiąc to za długo to śmiało piszcie.
Ranking miesięczny wyglądałby podobnie do tego z dużych eventów, gdzie za pierwsze kilka-kilkanaście miejsc będą nagrody. Jakie nagrody? To do ustalenia, ale nie chciałbym tutaj wrzucać aż tak wartościowych nagród jak na eventach.

4. Historia wyzwań
Wcześniej pisałem o planie wyzwań na 24h. Plan wyzwań chcemy połączyć z historią wyzwań które już się odbyły, tak aby była możliwość sprawdzenia kto wygrał, kto brał udział itd.

5. Osiągnięcia
W tej chwili mamy 2 osiągnięcia dotyczące wyzwań i myślę że warto dodać jeszcze kilka. Proponuję:
- Udział w wyzwaniu czasowym (10, 25, 50, 100)
- Zostań TOP 1 miesiąca (1, 3, 5)
- Stań na podium miesiąca (2, 4, 8, 12)

6. Zakładka wyzwań czasowych
W zakładce będzie okno trybu widza oraz rankingi. Takie miejsce musi powstać żebyśmy mieli gdzie umieścić wszystkie informacje.


Co wy na to? Czy byście coś jeszcze dodali albo macie jakieś pytania? Wrzucam to po to żeby dopracować pomysł jak jeszcze jest taka możliwość Tongue
Prace nad tym już trwają. Ostatnie kilka dni zajęło mi zaoranie kodu od wyzwań czasowych i napisanie go lepiej od nowa żeby łatwiej było dodać te wszystkie nowości. Jak będę mieć coś co mogę pokazać to wrzucę wam tu screeny. Póki co mam sam kod Tongue
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 08.09.2022, 10:51 AM przez Alex.)
ja jestem za bo na wyzwaniach coś by się działo
Myślę, że to dobry pomysł Smile
Fajny pomysł
-Nagroda za 3 miejsce lepsza niż 50kY.
Fajny pomysł Big Grin Ale nasuwają mi się trzy pytania. 1. Czy poprzednie zwycięstwa w wyzwaniach będą brane pod uwagę? 2. Czy jeśli ktoś nie chcący włączy tryb widza to czy będzie możliwość przejścia do trybu klikacza Tongue? 3. Czy osiągnięcie dotyczące wyzwań będzie zresetowane?
1. Niestety nie będą. Nie zapisujemy teraz takich informacji.
2. Jeśli nie obstawi zwycięzcy, a samo wyzwanie nadal będzie na etapie zapisów to tak. Dobrze że o tym napisałeś bo nie pomyślałem o takiej opcji Smile Jedna rzecz która mnie zastanawia to że gracz może w ostatniej chwili przełączyć się w tryb gracza i inni nie będą mieli okazji obstawić jego wygranej. Tak myślę że może połowa czasu oczekiwania powinna służyć na zapisy, a druga na obstawianie i wtedy byśmy ten czas lobby wydłużyli do np. 5 minut. Wtedy po zakończeniu czasu na zapisy nie będzie już opcji zmiany trybu gry. Co wy na to?
3. Nie planuję ich resetować. Powinienem? Tongue
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 08.09.2022, 02:07 PM przez Alex.)
No nie widze przeszkod, zeby wprowadzic to tak jak zostalo opisane. A co do resetowania osiagniec, to raczej nie ma sensu, bo ci co maja skonczone, albo prawie skonczone moga focha strzelic, ze trzeba by od nowa zaczynac.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 08.09.2022, 02:59 PM przez oroz.)
Jestem na tak oby to nie było wprowadzone dopiero w 2023
#UnbanDlaKoneko
Dobry pomysł daje to kawałek rywalizacji do gry a i nowi nie będą mieli kłopotów z dojściem do niej.
"Największym powodem do chwały nie jest nigdy nie upaść, ale umieć podnieść się za każdym razem, kiedy upadniemy." - Konfucjusz
A macie może pomysły na nowe wymagania do tych wyzwań?
Teraz mamy te 4 rodzaje:
"Złap jak największą liczbę Pokemonów o typie Y"
"Złap jak największą liczbę Pokemonów o typie X w czasie Y"
"Znajdź jak największą ilość przedmiotu X w czasie Y"
"Wygraj jak największą ilość walk w lokacjach w czasie Y"

Myślę że te wymagania powinny być dosyć proste żeby dało się je wypełnić co najmniej kilkanaście razy w ciągu 5 min. Jakby Wam coś ciekawego wpadło do głowy to podsyłajcie.



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości