Czy podobał Ci się event?
Tak
23.08%
3
Nie
76.92%
10
13 głosów
*) odpowiedź wybrana przez Ciebie

Event Zimowe Ferie Pokemon

14 Odpowiedzi, 2924 Wyświetleń
Wątek zamknięty 

Cześć, w tym temacie możecie umieszczać opinie na temat ostatniego eventu Zimowe Ferie Pokemon.
Tutaj znajdziecie drugi wątek, w którym już się wypowiedziałem https://forum.pokewars.pl/thread-364.html.
1.
Po co 2 watek? W każdym razie Pozwól Alex, że odniosę się do twojej wypowiedzi. Nie masz czasu robić 2 tygodnie dużego eventu - no trudno, zrozumiemy. Jednak mimo wszystko chatGPT nie wgrał ci eventu na serwer i mogłeś zweryfikować, urozmaicić, poprawić. Z twojej odpowiedzi wychodzi na to, że nie zrobiłeś z nim nic więcej Fabuła poki etc. Ctrl+C Ctrl+V. Obecnie mamy eventy z okazji różnych świąt, wydarzeń typu właśnie ferie zimowe czy Halloween więc nie trudno przewidzieć, że zbliża się okazja na event! Jeśli jednak jest to problem to polecam https://www.kalendarzswiat.pl (jak się o czymś wie wcześniej to można wcześniej na to zareagować!!! gracze nie wymagają eventu tworzonego 2 tygodnie przed samym wydarzeniem. Równie dobrze, jeśli juz używamy takiego a nie innego szablonu eventów to można by zagospodarować 2 może nawet 3 miesiące w których rezygnujecie z(NOWYCH!!!) Nowości i Projektów  na rzecz przygotowania się czy to do eventów czy omawiania nowych zmian)
Jeśli w tym momencie wykonujecie 20% pracy związanej z eventem a 80% zostało wygenerowane przez chatGPT i narzędzie to wychodzi na to, że Bugs miał rację i najtrudniejsza w evencie jest fabuła! Uważam, że równie dobrze można by wykorzystywać pomysły graczy! Myślę, że miejscem a eventy testowe jest serwer testowy a tu można by ewentualnie testować nową(dopracowaną) formułę. Uważam również, że sam zwrot "Lokacje w całości były wygenerowane. Uważam że i tak było nieźle biorąc ten fakt pod uwagę." to wystarczające podsumowanie tego fragmentu wypowiedzi.
2.
Z tego co pamiętam szansa na shiny miała byc zostawiona na duże eventy. Czy event w formie mini oznacza, że się z tego wycofujesz? Huh
3.  Niektóre wydarzenia nie potrzebują eventów(zwłaszcza te małe, które wypadają w środku tygodnia) może aby oszczędzić sobie pracy wystarczy aby ktoś włączył bonusy? mniej pracy dla was Big Grin
DZIEŃ DOBRY WIECZÓR WSZYSTKIM! 

W myśl poprzednich eventów, które miały chociaż jakiś cel, ciekawe zadania, zagadki - ten w żadnym stopniu mnie nie zachęcił do grania. Zadania polegały jedynie na:
wędruj, złap, wędruj, złap i tak skakać po ,trzech lokacjach nabijając puste 5 punktów.

Organizowanie eventu w losowy tydzień poza świętami gdzie nie za bardzo każdy ma wolne i jest ograniczony w klikaniu nie jest fair. 

Nie jest fair również KOLESIOSTWO moderacji i trzymanie klikaczy, którzy na jednym koncie w dwie lub więcej osób klika, co jest zauważalne przez wszystkich graczy xd

Naprawdę, nie wiem co tu mogę więcej napisać, liczę na więcej postarania, ciekawsze zadania, na zagadki. 

Liczę, że będziecie fair w stosunku do graczy i następny sklepik eventowy będzie wymagał takiej samej ilości punktów i będzie taki owocny w legendy Smile  


MOJA OCENA EVENTU 2/10 
Nie chcę mi się rozpisywać więc napiszę tylko, że AI może Ci stworzyć event, ale AI nie gra w te gre (Ty Alex również) i nie wiecie jak realnie wygląda rozgrywka. Imo jedyne wyjście to osoba w zespole stricte od eventów (byle nie gorsza od bethrezena i już bedzie do przeżycia). Taki ktoś kto zajmie się wszystkim dookoła.
nie lubie sie rozpisywać, dlatego napisze tylko pare zdań.
Według mnie event był nudny jak flaki z olejem, nigdy się tak nie męczyłem klikając event, jedyne co mnie trzymało to fakt że chciałem sobie kupić legende xD.
Zadania dało sie zrobił w pierwsze pare godzin, chociaż w przypadku tych problemów technicznych to ciężko tak napisać. Dodatkowo tak jak inni gracze już pisali- zadania wyglądały jak z mini eventu, żadnych zadań z oddawaniem czy dropieniem itemów typu lub ewolucjami pokemonów moim zdaniem ogromny minus.
Przerzucanie sie po lokacjach co pare oaków męczyło strasznie.
W większości popieram zdania graczy którzy negatywnie wypowiedzieli się nt. eventu
Ocenie go na 3/10 bo sklepik eventowy w miare spoko.
dziwi mnie troche to, że chatGPT wykonał event w 80%, bo to troche świadczy o lenistwie twórcy. Skoro przez rok nie było eventu to ludzie spodziewali się naprawde czegoś więcej.
Nie wiem czy to co napisałem ma jakąś skladnie itp ale nie interesuje mnie to nawet xD
Pozdrawiam <psyduck>
Nie mam w zwyczaju wylewać swoich żali na temat nieudolności systemów gry na forum, lecz niestety tym razem zostałem dosłownie zmuszony zaistniałą sytuacją.

Event widać, że był generowany przez AI okej nie mam nic do tego idzie dopracować będzie lepiej mimo wszystko mógłby być o wiele gorszy. 
Podsumuje to w punktach żeby łatwiej było się innym odnieść.

1) Lokacje
a) Zawsze na eventach itemki z lokacji traciły wartość co jest naturalną koleją rzeczy, jak radzono sobie z tym problemem opisze w punkcje zadań.
b) Pokemony tutaj raczej standardowo trochę biednie, chociaż wciąż jestem zdania, że mogło być gorzej, na samych pokemonach gracze mogli zarobić sporą ilość yenów pod warunkiem, że nie zmienią się one w samsonie co do czego też nie ma pewności. 
Dosyć słaba szansa napotkania pokemona eventowego co dla wielu graczy było bólem bo po prostu jest to fajny przerywnik w trakcie klikania.
c) Warto poruszyć brak jakiejkolwiek zmiany oprawy graficznej klikając w lokacjach eventowych, przy aktualnym poziomie eventu głupia zmiana koloru tła pokemona przy shiny lub eventowym była by dużym plusem. Ale jak w wielu aspektach idziemy na łatwiznę mówiąc o braku czasu.

2) Zadania
a) Mała ilość zadań, brak zagadek, 2 powtarzalne zadania do porzygu, z perspektywy osoby która uzbierała na legendę to był najgorszy czas przy tej grze.
Strasznie monotonne i nudne. Jedyne co motywowało graczy do klikania to fakt nagród do których też zaraz przejdziemy.
b) Brak zagadek jeszcze idzie zrozumieć bo mogło brakować czasu na dopracowanie eventu. 
c) Brak udrożnienia targu, rozumiem, że graczy nie mamy 1000 w średniej tylko 150 może 200 może 80 w danym momencie w ciągu dnia.
Ale przy puli przedmiotów które już są na targu wrzucanie takiej ilości nowych bez pobierania nawet takich których nie ma w lokacji albo trafiają się rzadko jest dosyć fatalnym posunięciem.

3) Skrzynki
Mniej więcej rozumiem na jakiej zasadzie są wyliczane ceny danej skrzynki. Wyglądało to jak skok na kasę. Szczerze to niezbyt to mnie obchodzi w momencie w którym zmotywuje to zespól pracujący nad tą grą do lepszej pracy. Lecz wrzucanie legendy do skrzynek przez co ich cena winduje automatycznie do 560ph jest lekkim przegięciem.
b) W skrzynkach poza legendą było strasznie mało nagród które mogłyby ją chociaż zwrócić. 
c) Skrzynki są hazardem ale mało gdzie są obarczone aż takim ryzkiem starty jak podczas tego eventu.

4) Sklepik eventowy
a) Legendy szczerze mówiąc jedne z ciekawszych patrząc przez pryzmat ostatnich sklepików.
b) Pozostałe nagrody w przeliczniku 1000pkt - 100kky w przypadku pokemonów samsonowych.

5) Nagrody, punkty eventowe etc
Ilość legend którą ten event wpuścił na rynek jest ogromna. Z jednej strony świetnie z drugiej fatalna sprawa dla osób które chcą je sprzedać.
Jedynym sposobem żeby rynek w grze nie runął jest ograniczenie ilości eventów z sklepikiem w którym są legendy. Po prostu wcześniejsza informacja dla graczy, że w danym evencie w sklepiku nie będzie legend. Można je zastąpić ultrabestiami, skamielinami. Ogromną gamą silnych lecz nie aż tak rzadkich pokemonów.

Wnioski co do poprawy co można uratować

Wiadomo lokacje zadania dodanie zagadek zmiana handlarza, bo już się nie opłaca oraz usprawnienie glinianego naczynia
Sklepik eventowy - pomimo nawet dobrych nagród wrzucenie 20-25 legend co 2-3 miesiące zabije rynek szybciej niż wprowadzenie mediany w cenach na targu.
Dopracowanie komend do chat GPT - Skoro już z niego korzystacie to chociaż przyłóżcie trochę więcej czasu na ogarnięcie zapytań. 
Cena skrzynek - wiem 560ph to dużo i nie, ale fakt nagród które tam są nie przekonywał do zakupu.
Warto zrobić tańszą skrzynkę i trochę tańsze nagrody niż te co są teraz, ale wrzucić tam zamiast legend jakieś pokemony typu shiny do samsona czy po prostu kupony egg moves jako główne nagrody.

Kończąc.
Aktualny event został stworzony najpewniej w sposób taki : Chat stwórz mi event w grze która polega na tym i na tym
Cyk mamy wynik wrzucamy na serwer.
Skoro chcemy iść w stronę rozwijanej teraz technologii to użyjmy jej chociaż porządnie i przyłóżmy się do tego co robimy.
Dziękujemy za Event Alex, jednak uważam, że spory regress w porównaniu do poprzednich. Ilość zadań na tyle mała, że przy większej odrobinie chęci do klikania znaczna większość graczy ukonczyłaby go w 1 dzień, brak nagród, zagadek,  nawet odznaki za samo ukończenie, a zadania nudne i monotonne... Walcz z trenerem, złap, wędruj i nic poza tym. Myślę, że wszyscy czekaliśmy na coś nowego, a w moim odczuciu dostaliśmy trochę bardziej rozbudowany mini-event, lub okrojony duży event...

Lubię sobię poklikać, ale prawde trzeba powiedzieć, jeśli coś ma się tu w końcu zmienić na lepsze. Moja rada: gracze chcą - Alex rozważa wprowadzenie tego.

Rzeczy, których nie poruszyłem były w porządku.

Alex, liczę na to, że weźmiesz sobie do serca naszą krytykę odnośnie tego Eventu, bo mimo ciągłego narzekania nawet i z mojej strony nie ukrywam, że PokeWars to jedna z moich ulubionych gier i potrafi wciągnąć mnie na długie godziny, więc byle do przodu i jestem wdzięczny za to, że dalej się starasz. <3 Piszę to dlatego, bo pomimo twojej pracy czytasz za mało pozytywnych wypowiedzi, a za dużo negatywnych.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 21.02.2024, 05:51 AM przez bednvrczyk.)
Ja jako że lubię się rozpisywać to się rozpisze.

gorzej nie było, a skoro lepiej nie będzie... to po co w to grać?
To ja może napiszę prosto z mostu bez bawełny za to z kropkami .... i gwiazdkami * i liczę się z tym ze moze być ban
otóż event ohhhh od 9 lat nie byłem tTAK ROZCZAROWANY jak teraz Sad był tak ****** przychodzi mi namyśl biologia i narządy płciowe więc zostawię to domyślności innych co te gwiazdki znaczą...

ale by nie przesadzić z gwiazdkami ocena od 1 do 10? no cóż dam 3 i to tylko dlatego ze wgl się odbył ... wkoooońcu -.-

MINUSY
pomijając awarie 
mało zadań 
mało zadań 
brak zagadek 
słabo rozbudowany
kiepski drop 
mało wymagający poświęcania Y 
widać ze robiony na szybko 
zbyt kosztowny w oaki a sklepik nie warty klikania
mało ciekawy a wręcz nudny
i jeszcze raz mało zadań

PLUSY
zadania poboczne zmuszajace do klikania w różnych lokacjach 
co by tu jeszcze dodać ...
... 
...
...
w sumie to tyle xd

1 .jesli chodzi o brak czasu na zrobienie eventu to owszem kazdy ma swoje sprawy ale na litość boską panie alex jest was dwóch czemu nie podzielicie pracy miedzy sobą + kilkoma osobami z zarządu? czy ktoś tą grą wgl zarządza? poza tym co stoi na przeszkodzie powtórzyć event z przed 2 - czy 5 lat? chyba macie gdzieś zapisane pliki z eventów chyba lepszym pomysłem było by powtórzyć event z mnóstwem zadań i zagadek np te eventy regionalne albo ten noc spadajacych gwiazd niż robić go na kolanie ot tylko po to by zapchać dziurę i przerwać rutynę

2. kolejna sprawa zadania jak na event testowy to nie było źle ale zbyt mało nawet te zadania poboczne wcale nie są takie uciażliwe nie wiem jak inni ale ja znalazłem sposób by nie przeszkadzały mi w klikaniu co wiecej bardzo mi się to podobało bo zmuszało do klikania w różnych lokacjach nie tylko w jednej i liczę że kolejne eventy czyli za rok i dwa ( Tongue ) również będą mialy takie zadania 

3.sklepik eventowy tutaj bym gwiazdkował całą linijkę albo i nawet dwie ... ceny poków kompletnie nie adekwatne do zadań eventowych wielu moze się nie zgodzić i oczywiście to szanuję ale jesli się robi mało zadań to się też zmniejsza wymagania na sklepik jestem z niego bardzo niezadowolony nie po to wyklikałem z 1000 oaków albo i więcej pierwszy raz w życiu zrobiłem ponad 3000 punktów by kupić shina i jakiś tani chłam do samsona bo na więcej mnie nie stać ... już lata temu proponowałem by sklepik byl bardziej rozbudowany ale poooco ... damy im byle co niech sie cieszą że wgl coś maja

no i premki gracze przez rok przedłużali premki z których nie mogli w pełni korzystać (chodzi o + 20%) owszem nie musieli przedłużać ale to w ich ale takze w waszym interesie by przedłużali tracąc ph i pozbywać się ich z obiegu w grze przez co muszą kombinować te ph na innych graczach lub je doładowując wiec napędzajac również grę moze zwiekszycie premkom ilość zamrożeń 

by nie robić kolejnego postu to odniosę się też do zadań samsona .... dodajcie wiecej poków które ten stary dziadek chce do oddania

NO I TAK W MOIM MNIEMANIU TO CZERWONI POWINNI JAKOŚ WYNAGRODZIĆ ROK POSUCHY I NIE MAM TU NA MYŚLI SŁABIUTKIEGO EVENTU CZY MINIEVENTÓW
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 20.02.2024, 10:10 PM przez magi91magu.)
Dobra nie chce mi sie duzo pisac ani wymyslac zeby to mialo jakas skladnie swietna wiec napisze szybko i na temat.

Po 1 to wspolczuje wszystkim ktorzy mowia ze ten event byl dobry bo niezle na bani maja XD

Po 2 na temat tego ze nie macie czasu na robienie eventow bo wam tyle zajmuja inne rzeczy do zrobienia w grze. Przez caly 2023 od stycznia do grudnia zrobiliscie:
-Zwroty w centrum zgloszen hajsu za trening
-Wyzwania czasowe 2.0
-Jakies dodanie atakow do pokow czy zmiana sortowania itemow w plecaku (XD)
-Małe zmiany zadan codziennych, teamu x, battle factory
-Aktualizacja nagrod legendarnej loteri
Jak to wam zajelo rok i nie ma czasu poswiecic 2 tygodnie na event tylko robicie go AI na ostatnia chwile a klucze do skrzynek dajecie po 560ph tylko po to zeby kase wyciagnac od ludzi jak doslownie gorszego "duzego eventu" sie zrobic nie dalo a ten powstal tylko dlatego ze juz ludzie byli zdenerwowanie ze rok eventu nie ma to niezle plujecie ludzia na ryj. A jak tak bardzo zajmuje czas robienie tej gigantycznej ilosci nowosci w grze to moze ogarnijcie 2 osoby odpowiedzialne za eventy jak i tak macie jakichs kolorowych od sociali co nie robia nic to czemu nie wezmiecie kogos kto zrobi event? Beda mieli 3 miesiace czasu na ulozenie eventu w czasie pomiedzy eventami a wy bedziecie mogli dalej wprowadzac te masowe ilosci nowosci i po problemie.

Po 3 co do atakow ddos to mi sie nie chce za bardzo rozpisywac bo to raczej logiczne ze skoro mowisz ze czesto sie wam ostatnio zdarzaja to moze warto by bylo cos zrobic przed eventem zeby wam sie nie zdarzaly a nie mowic "no myslelismy ze to atak ddos bo nam sie zdarzaja akurat ostatnio" i liczyc ze same znikna i sie nie wydarza na evencie. Ale spoko skoro padl dysk nie wasza wina.

Po 4 "Lokacje w całości były wygenerowane. Uważam że i tak było nieźle biorąc ten fakt pod uwagę." jak uwazacie ze to bylo niezle no to nawet nie ma sie co rozpisywac tylko pokazuje to jak macie wywalone w graczy dlatego tez mam wywalone i nie bede sie rozpisywal.

Aha i moze musicie sobie cos naprawic w waszym wykrywaniu botow bo to jest smiechu warte jak widac ze niektorzy klikaja w nienormalnym tempie i pkt nabijaja a jak ktos napisze to na chacie to przychodza kolorki i niektore ich pieski co sie zgadzaja ze wszystkim co powiedza i sa wielkimi obroncami mimo tego ze ewidetnie widac ze leci na bocie.

No i pozdro nie event 2/10 grac mi sie odechialo od zmieniania 3 lokacji w kolko przez 7 dni po 4-5h zeby jakos na ta legende ledwo wyciagnac. Aha i jeszcze co do pokemonow eventowych w lokacjach po dokladnie 78 603 podrozach zliczajac wszystkie lokacje nie spotkalem pokemona eventowego ani raz takze niezle szanse tam daliscie XD
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 20.02.2024, 10:42 PM przez Ap0.)



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości