Zgadzasz się?
Tak, coś trzeba zmienić
80.00%
4
Nie, wolę tak jak jest
20.00%
1
5 głosów
*) odpowiedź wybrana przez Ciebie

OP Ditto

10 Odpowiedzi, 6045 Wyświetleń

Cześć, nie uważacie że Ditto jest zbyt OP? Pokemon u którego wystarczy wytrenować na maksa tylko HP? Ten dziad kopiuje dosłownie wszystko inne, nawet celność więc i tu trochę xp można puścić w hp. 
Nie dość, że zmienia typy, więc chcąc go pokonać trzeba ustawić się na swoje słabości i tutaj kończą przygodę pokemony robione pod speed, a te pod opaskę mogą liczyć na farta. Ale to też mało realne, ponieważ wystarczy dać ditto klapki i proszę na speed i już zawsze zaatakuje pierwszy. (No mało realne żeby swoje poczkiu stawiać z takimi itemkami) Przypomnę, atakami w słabości swojego pokemona. 
I teraz się zastanówmy, jak poczek trenowany w dwie lub nawet trzy statystki, ma pokonać ditto, który skopiuje wszytko co mamy i w dodatku ma swoje HP na maksa?
Widać po turnieju, że niestety gracze idą na łatwiznę, zamiast wykazać się kreatywnością. Osobiście mnie to smuci. 

Sugeruję dwie możliwości:
- zdolność impostor uruchamia się po pierwszej rundzie
- ditto nie kopiuje prędkości
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 18.03.2023, 02:50 PM przez 2bych.)
zgadzam sie ze wszystkim
Witam
Też zgadzam się ze wszystkim co napisał w 2bych.
Swoją drogą czy to jakaś tradycja jest że zawsze jakiś pok musi być OP ? Zespół jakoś tak dziwnie robi że zawsze jakiś pok jest OP. Kiedyś Cottonee czy Shedinja teraz Ditto.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 19.03.2023, 09:52 PM przez Sokka.)
Dodam od siebie, że był niedawno turniej gdzie w finale tylko chyba 2 poki nie były ditto.
(19.03.2023, 09:51 PM)Sokka napisał(a): Witam
Też zgadzam się ze wszystkim co napisał w 2bych.
Swoją drogą czy to jakaś tradycja jest że zawsze jakiś pok musi być OP ? Zespół jakoś tak dziwnie robi że zawsze jakiś pok jest OP. Kiedyś Cottonee czy Shedinja teraz Ditto.

Nie powiedziałbym są robione pod statystyki z bulbapedii to znaczy chyba... i to że coś jest OP no cóż zawsze się zdarzają wpadki. Po za tym ewentualny buff ditto i każdy znowu będzie żądał zwrotów z tego co widzę w pokedexie to nadal istnieje szansa pokonania ditto tylko no SPOSOBEM TRZEBA PODEJŚĆ Tongue
"Największym powodem do chwały nie jest nigdy nie upaść, ale umieć podnieść się za każdym razem, kiedy upadniemy." - Konfucjusz
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 04.04.2023, 01:51 PM przez Piter.)
Ditto jest bardzo prosto skontrować. Wszystko ma zalety i wady  taka mała rada . Po prostu wystarczy pomyśleć Wink pozdrawiamWink
Zgodzę się trochę z tą opinią że jest op, ale są również na niego sposoby by go pokonać.
A co do propozycji 2bych, zasugerował bym jeszcze jedną opcję mniej uderzająca w nerf ditto.
Zablokować mu możliwość używania proszku szybkości i powinno być po sprawię tak uważam
Tu nie chodzi o to, czy go łatwo skontrować czy nie. Chodzi o to, że jak można dopuścić do sytuacji, gdzie on kopiuje dosłownie wszystko poza HP i wystarczy go robić pod tą jedną statystykę, a cała reszta jest robiona normalnie pod dwie, trzy statystki. Wyjaśniłem sytuację z proszkiem, podałem pomysły, pojawił się kolejny. Serio jesteście takimi ignorantami?
(19.04.2023, 07:49 PM)2bych napisał(a): Tu nie chodzi o to, czy go łatwo skontrować czy nie. Chodzi o to, że jak można dopuścić do sytuacji, gdzie on kopiuje dosłownie wszystko poza HP i wystarczy go robić pod tą jedną statystykę, a cała reszta jest robiona normalnie pod dwie, trzy statystki. Wyjaśniłem sytuację z proszkiem, podałem pomysły, pojawił się kolejny. Serio jesteście takimi ignorantami?
Trzeba też pamiętać że jak ustawisz się pod ditto to nie wygrasz z kimś innym. 
Niestety nie można choćby w finałach planować strategii pod konkretnego poka. Zawsze to musi być mniej więcej uniwersalna taktyka.
Zdecydowanie ten pok jest zbyt OP. Nie wymaga żadnej kreatywności, żadnego ustawiania. Pchasz yeny w jedną statystykę i po temacie, 95% przeciwników pokonanych.

Na ditto oczywiście można się ustawić ale kosztem ustawienia na praktycznie wszystkie inne poki czym zmniejsza się swoją szansę na zwycięstwo. Myślę, ze rozwiązaniem byłoby działanie transform dopiero od drugiej rundy.



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości