Targ

92 Odpowiedzi, 120212 Wyświetleń

Cześć,

zastanawiamy się nad rozwiązaniami na targu aby przywrócić go do życia. 
Zatem pojawia się pytanie do Was:
1. Co powoduje że wystawiacie przedmioty wyłącznie za PH?
2. Co należałoby zrobić, abyście zaczęli wystawiać przedmioty także za yen?
Yeny są walutą łatwo dostępną w grze Smile za klikanie wpadają duże ich ilości, zaś ph? Kupienie w tych czasach graniczy z cudem Sad Trzeba postawić się na miejscu gracza. np. gracz wystawia 200szt x berry za które w Yenach dostanie 20kky a w ph 2k +/- Yeny no są spoko ale nie da się za nie klikać, robić codziennych itd Sad jak już mówiłem praktycznie nie da się za nie kupić ph (pomijając transkakcje np repkow tylko ze zazwyczaj przekraczają one przelicznik dozwolony). A ph? W każdej chwili mogę bez problemowo wymienić na Yeny, mogę za nie klikać oraz robić codzienne zadania. Wybór w tych czasach jest prosty :/ Mam nadzieję że w miare zrozumiale napisałem Tongue co do pkt 2 to myślę że ceny powinny być wyższe Smile Ja osobiście wole kisić itemki przy tych cenach Tongue nawet szkoda mi sprzedawac ich za ph.
Tak jak wyżej pisze Kagey kupno ph graniczy z cudem a ceny większości przedmiotów są śmieszne zamiast sprzedawać berry w yenach lepiej jest wrzucić wszystko w mikstury i dostać dwa razy tyle co za sprzedaż składników. Np jak ma sie okruch komety który kosztował od 450k do 600k kiedyś a teraz można dostać max 383k wiec lepiej wystawić w ph za które można zrobić codzienne zadnie lub sprzedać w kursie 1-12. Problem leży w cenach przedmiotów które są mocno zaniżone od jakiegoś czasu. Np kamień słońca kosztował kiedyś od 4kk do 6kk i nikt nie miał z tym problemu a po wprowadzeniu widełek na targ nagle 3kk to max wiec logiczne że nikt tego przedmiotu nie będzie sprzedawał w takiej cenie sugerując się ceną która była kiedyś.
Odp. 1 brak dopływu pH z zewnątrz przy wzroście popytu np. Zwiększone zapotrzebowanie chociażby z powodu zadań Elma. Sztuczne utrzymywanie kursu na pH 1:12 gdy robiąc zadania elma można osiągnąć kurs 1:20/40 cena w y jest niestatusfakcjonujaca.
Odp.2
Uwolnić targ zawsze znajdzie sie ktoś co wystawi taniej, a drogie oferty będą stały lub ceny będą obniżane . Znieść przelicznik który nie nadążył za postępem gry.
Tak wielkomyślnie Crisss i reszta mówicie o zniesieniu widełek, bo ceny za niskie.
Ale nie pamiętacie czemu w ogóle takie widełki powstały?
Ceny były absurdalnie / niebotycznie wysokie za byle co, a tylko dlatego, że ktoś sobie tak wymyślił.
Chociażby korony doświadczenia co były wszystkie skupione i wystawione po 7kk najmniej?
Nie jest to zdrowe.

Ewentualnie może się samo to sprowadzi na sprzedaż w yenach.
"끝" 
(13.02.2022, 04:03 PM)hRs napisał(a): Cześć,

zastanawiamy się nad rozwiązaniami na targu aby przywrócić go do życia. 
Zatem pojawia się pytanie do Was:
1. Co powoduje że wystawiacie przedmioty wyłącznie za PH?
2. Co należałoby zrobić, abyście zaczęli wystawiać przedmioty także za yen?

Cześć, 
1.Wystawiamy za pH bądź wcale nie wystawiamy z powodu tego że pH nie jest dostępne tak jak kiedyś nikt już nie sprzeda jak na elmach zdobywa 4 razy więcej po za tym w Y niektóre ceny są bardzo niskie.
2.Znieść widełki jednak wiem że to nie takie łatwe
"Największym powodem do chwały nie jest nigdy nie upaść, ale umieć podnieść się za każdym razem, kiedy upadniemy." - Konfucjusz
Ad.1
Obecnie nieopłacalne jest wystawianie przedmiotów za Yeny bo stosunek Yen / PH jest niezadawalający. Wpływ na to mają zarówno widełki jak i niedopuszczenie takiej wymiany w regulaminie, a także że tak to ujmę "chomików" który dla własnego zarobku pozwalają upaść gatrowi, ponieważ przedmiotów pewnie jest jest tak mało jak to widzimy obecniee. Również deficyt samego ph jest odczuwalny - niewiem jak to wygląda obecnie, czy tak chętnie jest ono kupowane za $$, ale innego wejścia PH na targ nie ma. Chociaż jest - turniej, ale i tutaj jest problem bo w wielu klasach / typach jest "monopol" - chociaż to nie powinno się brać pod uwagę bo ktoś na taki efekt zapracował. Mimo to obecnie raczej podstawową walutą w grze widać że jest PH i to jest realny problem.
Ad.2
Co należy zrobić aby było więcej ofert w Yen? Niewiem. Może tak jak wyżej - zwiększyć zakreś max/min widełek?? Może zlikwidować opcję sprzedaży czegokolwiek za PH?? Może zmniejszyć przypływ drinków, które obecnie jest tak prosto zdobyć, że można śmiało chomikować zgromadzone PH - bo to też jest realny problem deficytu PH.

Największą bolączką tej gry są oszuści i chomicy chomikowie - to przez ich niemalejącą pazerność itd itp targ jest w strzępiach  Big Grin
#PRECZ_Z_CHOMIKAMI  Big Grin

Pozdrawiam Gorąco  Heart
Pozdrawiam Cieplutko  Heart
Hisstassu wywołałeś poziom niebotycznych cen… wysokie ceny były podyktowane zapotrzebowaniem na dany itm i jego dostępnością… na to drugie wpływ ma zespół zwiększajac ilosc jego dropienia… problemem może być skup i sprzedaż z marżą wynikająca z deficytu i innych ofert.
Tylko przy dużej konkurencji pojawiała się ofka o 1y tańsza i wymuszała obniżkę…

Chomikowanie… (nie mów mi jak mam grać)
Kupujesz pH za pln nie można zmusić kogoś do wydania tego pH by nie chomikował.
Przykład ryby i wędki…
Jeden gracz zbiera y inwestuje w mysl ze pieniądz robi pieniądz, drugi wydaje bezmyślnie trenuje poka wrzuca do hodo kupuje kolejnego i wrzuca do hodo jest to jego pomysł na gre, dlaczego karać oszczędnych graczy co poświęcili czas by do czegoś dojść tak jak przykład turnieju.
Ustalmy coś dopływ pH jest głównie uzależniony od doładowań. Wzrost opłacalności elma w y/oaki czyli wymiana ph/y powinna powodować przypływ pln. Ograniczenie opłacalności tych zadań spowoduje mniejsze wydawanie ph na zadania czyli mniejsze wpływy w pln.
Rozważamy przypadek mieć ciastko i zjeść ciastko.
Jest problem z ph dlaczego mieć pretensje do osób ze ktoś ma? Możesz doładować sobie za pln jak jest to warte.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 14.02.2022, 06:09 PM przez Crisss.)
@Crisss nie mówię jak masz grać i inni chomicy. Jednak decyzje które są podejmowane w ten sposób mają wpływ na targ. Dlatego też wg mnie nie masz prawa narzekać na sytuację na targu poniekąd ją wywołując

Pozdrawiam cieplutko  Heart
Pozdrawiam Cieplutko  Heart
Przecież nie narzekam Smile odpowiadałem na pytania z punktu widzenia różnego podejścia do gry innego zaawansowania graczy. To strasznie brzmi, że 3/5/10? Graczy niby może kontrolować targ. Kiedyś bawiłem się targiem jak kilku innych graczy i zawsze znalazł się ktoś kto obniżył cenę jak w życiu, niski lvl coś znalazł i miał godziwy zarobek i super… były drogie tm zespol wprowadził je do sklepu pH i cena spadła co więcej gracze kupowali je za pH (czytaj pln) i sprzedawali za y



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości