Update z prac nad Galar

23 Odpowiedzi, 64700 Wyświetleń

No widzisz Anty, chyba powinienem pracować w GameFreak skoro mówię ze 50 to za dużo a potem sie okazuje ze w oryginale tez mnie słuchają. Kox ze mnie

Court change przerzuca spikes na drugą strone pola bitwy. Z tego co wiem ruchy spikesowe miały wejsc, więc jak najbardziej ten ruch powinien u nas działać. Co więcej przerzuca tez reflect, light screen i tailwind
Coaching
Cóż osobiście w obecnej chwili widze tylko jedno łatwe rozwiązanie na wprowadzenie tego do gry, czyli pominięcie tego akapitu: "If used in a Single Battle or when no ally is present, Coaching will fail."
Aczkolwiek nie jest to jakiś atak z którego szłoby skutecznie korzystać gdyż jedynie podnosi A i O o 5%.

Court Change
To wydaje sie być bardzo ciekawy ruch, ale nie do końca rozumiem czemu Alex uważasz że nie pasuje do pokewars, z tego co pisze Bugs powinno być wszystko okej, może rozwiniesz w czym tkwi problem?

Octolock
Znów atak skierowany głównie do walk 2v2 i 3v3 których u nas niestety nie ma co za tym idzie nie możemy zmienić celu ataku plus u nas nie ma możliwości ucieczki z walki więc osobiście najszybszym rozwiązaniem jakie bym widział to byłoby wzięcie pod uwage tylko tej części pod uwage. "At the end of each turn, the target's Defense and Special Defense are lowered by one stage each."

Teatime
Ten ruch jest bardzo ciekawy (gdyż może być wykorzystywany przeciwko tankom) o ile dobrze zrozumiałem jego działanie (tu musiałby sie wypowiedzieć ktoś z lepszą znajomością angielskiego niż ja), z tym że jest chyba obosieczny.
Jeśli dobrze rozumiem gdy użyje sie tego ruchu to pokemony znajdujące sie na polu walki (w tym pokemon używający tego) zjadają swoje berry. Niby nic takiego ale przeciw tankom (szczególnie takich którym nie da sie wytrącać itemów) to może być groźne.
Pytanie tylko czy to powoduje jedzenie WSZYSTKICH trzymanych berry? czy np miałby to być tylko pewien procen jak to było kiedyś omawiane przy możliwości znerfienia knocka, osobiście byłbym za procentem.


Na dobrą sprawe te dwa ataku które są skierowane głównie do walk 2v2 i 3v3 można raczej pominąć i tak raczej nic nie wniosą (aczkolwiek nie mam nic przeciwko wprowadzeniu) a przynajmniej do momentu wprowadzenia takich walk, co byłoby fajną nowością. Zresztą na starym forum kiedyś istniał bardzo fajny pomysł na wprowadzenie takich walk.
W innym temacie pisałem, że chciałbym dodać spikes, a póki co nie mamy ich w grze i razem z Galar też na pewno nie wejdą dlatego na tę chwilę ataku Court Change nie ma sensu dodawać.

Podobną rzecz w przypadku Octolock proponował ktoś z zespołu kilka dni temu i może rzeczywiście to będzie dobre rozwiązanie.

Ja Teatime rozumiem w ten sposób, że atak powoduje zjedzenie przez wszystkie pokemony na polu walki (czyli u nas atakującego i atakowanego) trzymanych berry. Dodatkowo efekt berry zadziała nawet gdy aktywny jest Magic Room. Problem w tym że u nas działanie tych berry jest inaczej skonstruowane niż w pokemonach i nie chcę na siłę dostosowywać działania tego ataku pod realia pokewars.
Mnie mega ciekawi jakie sale zostały wybrane w miastach, gdzie jest po dwóch liderów. Czy w Stow-on-Side jest Allister czy Bea. Osobiście byłabym za Allisterem, bo jest mniej w grze sal Duchowych jak walczących.
Reflect, Light Screen, Aurora Veil, Mist, Safeguard, Tailwind i 4 ruchy G-Max które podejrzewam że wejdą do gry Steelsurge, Vine Lash, Wildfire i Cannonade to są ruchy które Court Change przerzuca dlatego mi osobiście wydaje sie że wprowadzenie tego ruchu już teraz ma sens, po prostu jeśli w innym czasie dodasz te ruchy które też są przerzucane to należałoby je dopisać w tym ataku.
Z tego co widze na bulbapedi to na warsach nie ma tylko 4 ruchów które są przerzucane przez to posunięcie. Nie licze tu oczywiście trzech ruchów Pledge które co prawda są u nas jednak nie ma ich efektów gdyż o ile dobrze zerknąłem to są skierowane do walk 2v2 i 3v3.
Wraz z galar będzie nowy event ?
Oby nie
Witam
@Alex mam takie pytanko. Czy planowane jest dodanie wszystkich nowych pokemonów Generation VIII z Bulbapedia w sensie np. Lilligant Grass/Fighting , Decidueye Grass/Fighting , Zoroark Normal /Ghost , Wyrdeer , Kleavor itp. ?
Pozdrawiam
Sokka, wymienione przez Ciebie Pokemony nie zostaną dodane razem z aktualizacja Galar.

Zdecydowaliśmy, że aktualizację przekładamy o tydzień do przodu - czyli odbędzie się dnia 05.03.2022 w godzinach porannych. Pewnie wyrobilibyśmy się na najbliższą sobotę, tak jak początkowo planowaliśmy, ale zwyczajnie chcemy na spokojnie wszystko dopracować i bez obaw wgrać. Dokładna godzina i szczegóły zostaną ogłoszone w grze w weekend.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 21.02.2022, 07:58 PM przez Alex.)
Lepiej później a lepiej Smile



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości