Czy taka zdolność jest potrzebna?
Zdecydowanie tak!
100.00%
7
Tak, lecz zmieniłbym oba bonusy do +5%
0%
0
Tak, lecz bonus w drużynie zmniejszył do +5%
0%
0
Tak, lecz bonus w walce zmniejszył bym do +5%
0%
0
Nie. Napiszę dlaczego.
0%
0
Nie jestem pewny. Napiszę dlaczego
0%
0
7 głosów
*) odpowiedź wybrana przez Ciebie

Zdolność Pickup

17 Odpowiedzi, 24687 Wyświetleń

Witam, to znowu ja!

Tym razem z propozycją dodania zdolności Pickup.

*Co ta zdolność robi? 
W skrócie - pokemon z tą zdolnością ma 10% szans na podniesienie losowego przedmiotu.  Przedmiot trzyma pokemon, a my możemy potem go schować do swojego ekwipunku. Tu znajdziecie więcej na ten temat: https://m.bulbapedia.bulbagarden.net/wik..._(Ability)


*Jak miałaby działać u nas?
Miałaby dwa działania:

1. Póki pokemon jest w naszej drużynie, to podczas wędrówek w lokacji mamy +10% więcej szans na znalezienie przedmiotów.
2. Podczas walki: Gdy przeciwnik zaczyna walkę trzymając przedmiot, zwiększa nam o 10% szansę na złapanie pokemona dowolnym ballem.

Oczywiście przy pierwszym działaniu przedmiot miałby trafiać już normalnie do plecaka, niż bawić się w programowanie, by takie przedmioty jeszcze przechodziły przez poka.

*Czemu miałaby pojawić się taka zdolność na PokeWars?
Aktualnie - dla samego Samsona. Niejednokrotnie pomijane zadania, gdyż potrzebuje kilku przedmiotów, które przez RNG nie chce trafić. Albo chociaż dla samego balansu z dostępnych bonusów w grze. 

Jakich? Otóż:

-Żeby spotkać pokemona i ewentualnie złapać:
Osiągnięcie Łowca pokemonów (Poziom 1-3), 
Osiągnięcia dotyczące lokacji (max za każde - 20%), 
Odznaki z Sal pokemon (przynajmniej 20 odznak, gdzie są bonusy +5% do konkretnych typów, +1% do znalezienia poka we wszystkich lokacjach, czy +1% większa szansa spotkania pokemona zamiast pustej wyprawy), 
Kamuflaż nowicjusza (+10% do znalezienia), 
Radar pokemonów (+20% ale tylko wodnych),
Czy nawet sama pogoda dodająca +5% do trzech konkretnych typów

-Żeby znaleźć przedmiot:
Odznaka, konkretnie jedna dająca całe aż 1% do znalezienia
Amulet szczęściarza, o niewiadomym %
Podbierak, szkoda tylko że do samych pereł
Narzędzia do kopania, tyle że do minerałów.

Wynikiem tego - mamy  1% szans więcej na znalezienie przedmiotu + to co dodaje amulet szczęściarza. Pereł czy minerałów nie liczę. A na pokemony? Przynajmniej z 40% więcej, o ile nie jest wodnym. Wtedy licznik wybija do 60%.

*Jakieś inne kwestie dotyczące wprowadzenia?

Na pewno widzę problem w tym, że zdolność ma działać na postać częściowo poza walką. Tak jak przedmioty w ekwipunku. W teorii jest to problem, gdyż nie ma innej takiej zdolności, wpływającej na coś poza walką na PokeWars, którą posiada pokemon.

W praktyce - jest już coś, co działa tak mechanicznie. Mówię tu o Repelu/Max repelu. Owszem - karmimy poka. Ale efekt działa na postać gracza, dzięki czemu nie spotykamy wtedy trenerów w lokacjach. Póki efekt się nieskończy, lub nie wrzucimy poka do rezerwy/pokeboxa. A ta zdolność wpływać ma tak samo. 

Różnica w tym jest taka - repel jest czasowy, a zdolność działać będzie dotąd, dopóki mamy pokemona w drużynie. No i podczas walk. 

Poza tym - ma się nie kumulować. Nie ważne czy 1 czy 6 poków mamy z tą zdolnością, to zawsze będzie to tylko +10%


Dodatkowo - na początku miałem zaproponować +5% do obu rzeczy, lecz patrząc jaka jest rozbieżność między pokami a przedmiotami, a jeszcze wpływ na wyprawy mają zdarzena losowe, jak event z duchami, to stwierdziłem, że ten % powinien być jak w oryginale.


Co o tym sądzicie? Jak bardzo hejtujecie pomysł? Napiszcie mi to. Sekcja komentarzy jest wasza. Chcę poznać wasze zdanie, nawet jeśli ma mi się nie podobać Tongue Dziękuję.




Poprzednie wątki:

*Premierball
*Psywave
*Final Gambit
Jestem najlepszy w tym co robię,
a to co robię ładne nie jest!
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 05.12.2021, 11:39 PM przez MrRazz. Powód edycji: 1. Poprawki merytoryczne. 2. Dodanie jednej ważnej kwestii. 3. Linki )

Wiadomości w tym wątku
Zdolność Pickup - przez MrRazz - 02.12.2021, 09:17 PM
RE: Zdolność Pickup - przez Tru3c - 02.12.2021, 11:20 PM
RE: Zdolność Pickup - przez Project D - 06.12.2021, 05:24 AM
RE: Zdolność Pickup - przez MrRazz - 06.12.2021, 12:30 PM
RE: Zdolność Pickup - przez Sphinx25 - 06.12.2021, 01:59 PM
RE: Zdolność Pickup - przez Project D - 06.12.2021, 11:57 PM
RE: Zdolność Pickup - przez Sphinx25 - 07.12.2021, 05:24 AM
RE: Zdolność Pickup - przez Project D - 07.12.2021, 11:41 AM
RE: Zdolność Pickup - przez Sphinx25 - 07.12.2021, 12:55 PM
RE: Zdolność Pickup - przez MrRazz - 07.12.2021, 04:33 PM
RE: Zdolność Pickup - przez Project D - 08.12.2021, 01:28 AM
RE: Zdolność Pickup - przez Sphinx25 - 08.12.2021, 12:43 PM
RE: Zdolność Pickup - przez Project D - 08.12.2021, 08:36 PM
RE: Zdolność Pickup - przez MrRazz - 09.12.2021, 05:38 PM
RE: Zdolność Pickup - przez MrRazz - 26.02.2022, 02:19 PM
RE: Zdolność Pickup - przez Sphinx25 - 26.02.2022, 11:14 PM
RE: Zdolność Pickup - przez MrRazz - 26.02.2022, 11:52 PM
RE: Zdolność Pickup - przez Sphinx25 - 27.02.2022, 01:55 AM



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości