Reanimacja gry

58 Odpowiedzi, 15946 Wyświetleń

Myślę, że w słowach kolegów wyżej może być zawarta recepta. Nawet najlepsze pomysły nic nie dadzą jeśli nie będzie chęci na wprowadzenie je. Może czas potraktować to jak poważną firmę i zatrudnić nowego administratora, dać mu umowę o pracę i niech zajmuje się projektem Pokewars?

(11.10.2023, 12:36 AM)Szkicownik napisał(a): Co do eventów, nie powinienem przytaczać prywatnych rozmów ale mogę napisać coś czego raczej każdy z dojrzałym podejściem do życia mógł się spodziewać a mianowicie:
Eventów dużych raczej się nie ma co spodziewać prócz Halloween/święta bo nie wiem jak hRs (2 miesiące nie odpisuje na jakąkolwiek wiadomość) ale Alex musi poświęcić czas rodzinie, przede wszystkim dziecku więc wiadomo że gra schodzi wtedy na boczny plan zważywszy na to że przez to że pewnie gra generuje na ten moment mizerny zarobek ponieważ ph można w łatwy sposób zarobić za darmo więc Alex pewnie woli skupić się na innych projektach które generują pieniądze na utrzymanie rodziny z hRs pewnie jest podobna sytuacja. Czy powinniśmy mieć im to za złe? Nie, aczkolwiek żeby faktycznie gra stała się bardziej interesująca potrzeba zmian.
Przede wszystkim nagrody za turnieje które są bardzo często a ludzie w ten sposób farmią sobie dużą ilość ph. Są osoby które posiadają po +150k ph, rynek lekko schodzi na psy w ten sposób bo na moim przykładzie gdy wystawiam przedmiot za Y oraz ph to większość kupowane jest za tę drugą walutę, gdy wystawiam za Y to rzadko schodzą przedmioty. Rzadko coś sensownego wystawiam a mimo to w miesiąc na spokojnie 3k ph wygenerowałem mając w torbie mnóstwo kamieni/balli które za ph by zeszły.
Klikanie w codzienne też traci sens jeżeli to jest jedyna rozrywka w tej grze. Po 2 miesiącach posiadam tylko i aż 1.1k oaków i prawie 50 biletów na codzienne. Tutaj pytanie brzmi: Na co mi to? na event raz na pół roku? No niestety.
Z bólem serca bo potrafię zrozumieć czerwonych i to że brakuje im już chęci, motywacji oraz przede wszystkim czasu ale trzeba jednak zadecydować czy gra ma być w tym martwym punkcie czy jednak wprowadzić zmiany.
Mi się wydaje że problemem troche jest to że ph jest w takim stanie że nie trzeba nic pieniędzy wydawać co z kolei przekłada się na to że administracja zarabia pewnie grosze co z kolei skutkuje właśnie
brakiem motywacji do reanimacji gry. Piszę to jako gracz i osoba która próbuje zrozumieć ten brak aktywności medialnej administracji.
Założyłem temat z eventem, nikt z zespołu łącznie z administracją się nie wypowiedzieli, temat jakby martwy więc wnioskuję że chęci na eventy nie ma i rozumiem że mimo iż na tacy grafiki czy fabuła podana na tacy to jednak trzeba to oskryptować ale jak Alex i hRs bez czasu to może czas postawić na nowego administratora który potrafi programować i pomógłby wstać grze na nogi. :/




PH i oakow jest za dużo bo nie ma co z nimi zrobić. Wcześniej gracze robili zapasy, ujściem był event. A teraz?
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 11.10.2023, 07:39 AM przez Pewny.)
Cześć ,

Jak większość osób tutaj piszę najważniejszym elementem powrotu graczy do gry jest robienie większej ilości eventów , ja sam wróciłem do gry po paru latach kiedy wyskoczył mi post na facebooku o dużym evencie. Ja głównie zbierałem napoje Oaka aby wykonywać eventy jednak jeśli od pół roku nie ma żadnego eventu zaczyna to tracić sens , może będzie łatwiej nawet powtarzać niektóre eventu z przed paru lat , nowi gracze i tak ich nie znają a dla starszych graczy to zawsze jakaś okazja żeby poklilkać a może będzie to mniej czasochłonne. Następnym pomysłem jest zwiększenie roli stowarzyszenia jakieś turnieje stowarzyszeń ? ponieważ większość stowarzyszeń które widziałem polega na tym , że ktoś dołącza i tyle nawet wpłaty do banku robią się bez sensu ponieważ nie ma na co wydawać. Na pewno większa ilość pokemonów na targu mogła by przyciągnąć graczy ponieważ są osoby , które bardziej lubią handlować niż grać. Jeszcze proponuje pomysł update zadań Profesora Oka jeśli wykona się wszystkie w danym regionie  to automatycznie w następnym regionie będą one trudniejsze 2x bo na pewnym etapie można je wszystkie szybko wykonać. Nie wiem jeszcze jak patrzycie na nagrody kot worku gdzie dla mnie sa totalną porażka i często wypada coś słabego oraz loteria ph może zmienić na wersje shiny tego pokemona więcej osób brało by udział w tej loterii a tak to po co mam wydawać ph na pokemona którego złapie  w 2 minuty , tak samo można wprowadzić masterballe do rezerwatu nie chodzi mi o łapanie pokemonów legend ale np. przydało by się jak wyskoczy jakiś shiny, a tak przy dużej ilości repatballi w normalnych regionach masterballe najzwyczajniej leżą w plecaku. Co do turniejów to może 2 razy w tygodniu w weekendy tak jak jest na typy a w któryś dzień tygodnia jakiś poszczególny pokemon lub region ? Jeszcze zastanawia mnie czy można jakoś zrobić aby zmierzyć swoje pokemony przeciwko sobie , żeby sprawdzić który jest najlepszy ?
Wchodze do gry żeby sie zalogować na chwile i wylogować tak naprawde bo nie mam punktu zaczepnego żeby cokolwiek tu robić dłużej zaczynając od eventow ostatni wiekszy event był ostatnio w lutym czyli ponad pół roku wiem że praktycznie większość graczy przygotowywalo sie na event i miało jakąkolwiek motywacje do gry żeby na evencie coś fajnego zdobyc poklikać zarobic itd teraz nie ma poco klikac jesli nie ma motywacji i nadziei na jakies wieksze wydarzenie w grze dobrze by była systematyczność w eventach np co 3-4 miesiące nawet co tyle żeby był jakis cel sens grania a np mini event co miesiac ten weekendowy , skrzynki stow to żenada te skrzynki to powinny byc do kupienia normalnie bo sa tak nie oplacalne by jakiekolwiek checi miec zeby klikac miesiac i robic zadania w stowie jakies lepsze itemki powinny byc wiecej takich lepszych rzeczy np ognisty owoc everstone kamien slonca krysztaly jakies drozsze jak normalny mozliwosc trafienia jakakolwiek czegos lepszego a nie jakies mikstury przywiazania i kryształy i jagody wiadomo zeby byly gorsze rzeczy tez pare ale trzeba zbalansowac skrzynke zeby byly ciekawsze nagrody i szansa na cos porzadnego jesli to sa skrzynie co miesiąc i sie dostaje tylko kilka to rynku i gry nie rozwali napewno loteria ph na co komus jakis teraz co jest bronzor zwykly albo inne pokemony powinny tam być pokemony shiny nie musza byc odrazu jakies shiny tropiusy i absole ale jakies ciekawsze pokemony shiny na 1 lvl by ktos sie tym zainteresowal wogole loteria i kupil los za ph nawet , kota w worku tez bym troche zmodyfikowal zmienil cos w nim i odswiezyl po prostu ,przelicznik ph bym zrobil wiekszy 1:14/15 przykladowo turniej juniorow bym zmienil bo tez smiesznie wyglada i zwiekszyl poziom np do 100 a nie 50 lvl bo lvl bardzo szybko sie wbija i nie ma kto tam brac udzialu nagrody za turnieje zmodyfikowal turnieje seniorow i juniorow chodzi o yeny bo ph jest okej mysle , mozliwosc sprawdzenia swoich pokemonow miedzy soba jak by poradzily walczac przeciwko sobie za koszt 2-5 PA fajne urozmaicenie zawsze do gry , nie ma w sumie sensu wiecej pisac jesli bedzie odzew jakikolwiek i checi zmiany czegos w grze to mozna wtedy sie zastanawiac i zaagazowac sie w to wszystko takto nie bede sie rozpisywal bo nie wiadomo czy wogole to bedzie wysluchane i wziete pod uwage a jesli nie ma czasu i mozliwosci na prowadzenie gry dalej to moze kogos zatrudnic ? normalnie na umowe zeby tym sie konkretnie zająl ? jakiegos programiste czy tam kogos co ogarnia i bawi sie w takie klocki bo nic nie robiac to i tak to upadnie w dluzszym lub krotszym czasie wiadomo ze boom przeszedl ktory byl przy Pgo na pokemony i na gry przegladarkowe bo jest coraz ich mniej ale sa nadal ktore dobrze funkcjonuja i maja spora rzesze graczy a ta gra ma potencjal jesli sie wezmie do roboty i pracy nad nia napewno przyjdzie taki moment ze temat pokemonow odzyje bardziej bo sa wzloty i upadki jak wszedzie ale dokladajac cegielke krok po kroku sie zbuduje cos konkretnego i stabilnego Pozdrawiam
Według mnie pomysł jest dobry albo kogoś nowego kto jest aktywny itp by do czerwonych doszedł .
Hrs praktycznie to legendarny shiny gracz (bez obrazy)

A Alex ma własne życie więc mogli by też kogoś nowego do czerwonych zabrać bo naprawdę 2 osoby to mało i dlatego eventów tak często nie ma ci robić .
Pewny zauważył gierka umiera .

Pomysł na Eventy jest bardzo dobry ludzie by mieli co robic popieram
Skrzyni za zadania stowa też te nagrody to tyle co nic pomysł z tymi by leciały inne rzeczy poza tymi co lecą jest dobry ale tez można zrobić skrzynie premium dla pierwszych topoowych 3 miejsc z tymi pokemonami do samsona i z praktycznie minimalnym % wypadnięcia legendy jest dobry :d

Najlepszym rozwiązaniem jest poszukanie graczy którzy się tak angażują w gierkę i dać im szanse by pokazali na co ich stać jako Czerwony dodać z 1 lub max 3 osoby do was

bo to jedna z najlepszych gier w stylu pokemon która chętnie gram ale jak nic się nie dzieje to nie ma co się dziwić ze pokewars świeci pustkami też nową linie graficzną by mogli zrobić czy coś takiego

W Imieniu wszystkich graczy którzy aktywnie grają w pokewars oczekujemy zmian albo ulepszeń bo to co sie dzieje to naprawde szkoda że taka gierka umiera Sad
Ktoś wyżej wspomniał, że powtórzenie starego dużego eventu to dobry pomysł i jak najbardziej się z tym zgadzam. Wiadomo jest tutaj dużo starych wyjadaczy którzy przeżyli większość eventów, ale np. ja gram około 2 lata i przegapiłem wiele. Myślę, że nikt niemiałby pretensji gdybyście(Alex,HRs) wgrali stary event który trwałby tydzień/dwa. Dajcie nam jakieś fajne nagrody i wszyscy będą zadowoleni. Przecież z rok temu w niedziele na zamknięcie eventu było z 400 osób i byłem pewien, że to moment przełomowy, ale....
Jeśli chodzi o mini eventy to powtarzają się one od wielu lat, czemu nie dawać nam ich co 2/3tygodnie? Zakładam, że dużo pracy przy tym nie macie bo pewnie trzeba to tylko wgrać. Uważam też, że każdy mini event powinien mieć na koniec sklepik. Jakieś klucze do codziennych/oaki za pkt czy też poki eventowe to powód do klikania Smile

Myślę, że każdy z nas tu zrozumie jeśli właściciele gry nie mają czasu/środków itd. Uważam jednak, że jesteśmy małym środowiskiem i powinniście być nas bliżej i informować np. o tym, że przez najbliższe miesiące nie będzie zmian bo....

Wszyscy tutaj rozmawiamy między sobą i czytamy jakie zmiany wprowadzacie(zmiana grafiki pokemona,zmiana ilości mikstur w dziennych itd.) - nie o to nam chodzi. To nie jest 'gamechanger' czy coś co sprawi, że będziemy się logować i klikać z chęcią.

Prosimy o komunikację z nami Smile
Siema byki, skoro Pewniak się zmobilizował i stworzył post to wypadałoby napisać też coś od siebie, choć wszyscy raczej możemy się domyślić z jakim to będzie efektem. W pierwszej kolejności wspomnę o legendach. Z mojego punktu widzenia w pierwszej kolejności powinniśmy coś zrobić z tym syfem, który zalał całą tą grę powodując, że straciły one całkowicie na wartości. W dawnych czasach wygrać/zdobyć legendę to graniczyło z cudem, a osoba która ją miała traktowana była jak celebryta. W tych czasach rzucisz kamieniem, a trafisz w typa który kisi legende w boxie Smile To jest subiektywne zdanie ale na początku spróbowałbym zrobić zwroty legend za satysfakcjonującą cenę aby zniknęły one z gry i sprawić aby nie były one tak łatwe do zdobycia. Np między zwykłymi eventami zrobić przykładowo raz na pół roku bardzo duży wyniszczający event trwający np 2-3 tygodnie w którym nagrodą będzie legenda i tylko jedna, a nie tak jak teraz jest za top 1 i 2 lega + 7 w sklepiku za punkty Smile Oczywiście mówię to moja subiektywna opinia i wiem, że wiele osób się z tym nie zgodzi lecz jest to temat do przedyskutowania, gdyż wiem, że sporo osób odeszło między innymi również przez to, że sytuacja z legami stała się jaka się stała.

Przechodząc dalej, tak jak napisał Pewniak to eventy powinny być regularniejsze ale także i końkursy każdego rodzaju(literackie, rysunkowe, kiedyś nawet się filmiki nagrywało) i tutaj przy tych konkursach nie rozdawałbym znowu legend tylko przykładowo boosty jak np przez x czasu otrzymujesz podwójną hodowle, podwójny exp itp itd. no i ewentualnie dodatkowo nagrody pieniężne.

Pewny również wspomniał o nagrodach ze skrzyń stow - było to wałkowane setki razy ale próba przekonania w tej kwestii Czerwonego jest jak rozmowa ze ścianą Smile Jak najbardziej jestem za i aby zachęcić do klikania zadań stowarzyszeń poprzez skrzynki w których wypadałyby przykładowo poki do samsona z każdego poziomu czy były bardziej zindywidualizowane, bo nie ukrywam, TWM klikało zadania stowa tylko przez pierwsze dwie edycje kiedy to było nowe - aktualnie mamy 69 sezon także zostawię bez komentarza dalszego w tej kwestii.

A skoro jesteśmy przy stowarzyszeniach to wspomnę tu o czymś o czym już dawno myślałem i było to już kilka razy wałkowane i sam o tym nie raz czerwonym wspominałem, a mianowicie do czego służy stowarzyszenie? Do zniżek, do tego aby popiasć na czacie stowa i w sumie tyle Smile Dlaczego tak bardzo czerwoni nie chcą wprowadzić żadnych turniejów? Dlaczego się przed tym tak bronią? Nie wiem ale dla mnie to jest genialny pomysł aby rozruszać tą dziedzinę gry. Widać, że jest to potrzebne chociażby po tym jak kiedy gra była w kwiecie rozwoju to gracze sami tworzyli nieoficjalne turnieje stowarzyszeń i było to bardzo atrakcyjne mimo, iż nie bylo za to żadnych nagród prócz prestiżu. Rozwijając ten wątek stworzyłbym turnieje stowa tylko nie tak jak są obecne co tydzień lecz np żeby odbywały się co miesiąc. No i tutaj to już kwestia dogrania szczegółów aby wszystkim wszystko pasowało bo dla mnie mogłyby być robione turnieje raz w miesiącu i np konkretnie tylko na klasę 15-30, tylko na klasę 30-41 i tak dalej, ewentualnie turnieje tylko pod konkretne typy ale jak mówie to kwestia dogadania się. Nagrody też muszą być satysfakcjonujące i tutaj też np dawałbym dla stowa które wygra daną klasę np boosty w postaci podwójnej hodowli, exp czy czegoś tam i otrzymałby je każdy członek stowa, dodatkowo system by wybierał najlepszego pokemona turnieju, który pokonał najwięcej przeciwników i jego właściciel otrzymywałby nagrodę dodatkową. Zachęciłoby to ludzi do wspólnego grania, do tworzenia nowych pokemonów, a co za tym idzie również różnorodnyc, jeśli tylko nagrody będą równie satysfakcjonujące. Oczywiście są większe i mniejsze stowarzyszenia dlatego też przydałoby się wypracować złoty środek - ciekawym pomysłem jest turniej coś ala jak battle factory, że biorą udział nietrenowane poki. Jest to pomysł w powijakach lecz czerwoni powinni zrobić oddzielny post dotyczący turniejów i wspólnie do czegoś dojść.

Czerwoni aktualnie mają w dupie tę grę. Skoro hajs z niej sam na siebie zarabia, może nie tyle ile kiedyś ale zawsze tam parę groszy do przodu to nie opłaca tego zakończyć i trzymają tego kotleta nic nie robiąc sensownego. Podejrzewam, że hRs dawno sprzedał udziały tej gry ale to ukrywają Big Grin Kiedyś był pomysł aby stworzyć nową zakładkę obok czat ogólny, osada i handel i co w sumie było pomysłem czerwonych. Do tej zakładki dostęp by mieli czerwoni, zespół oraz liderzy topowych stowarzyszeń tak aby wspólnie dyskutować na temat gry i obmyślać nowe pomysły aby usprawnić grę. Pomysł jednak ten spalił na panewce z kuriozalnego powodu (jeśli się mylę bo słąbo to już pamiętam to można mnie poprawić), a mianowicie, że nie można wstawić tam czwartej zakładki bo nie da się tak zrobić w systemie czy jakoś tak ale mniejsza o to. Twierdzę, że powinniśmy wrócić do tego pomysłu i stworzyć właśnie taki czat w którym znajdowałyby się łebskie osoby znane z gry, którzy regularnie by dyskutowały o sposobach rozwoju gry niż dopiero, aż ktoś się zmobilizuje do tego aby wrzucić post na forum. I nie mowie tu, że mają być tam tylko szefowie stowarzyszeń, lecz również kilka innych osób, które zjadły już zęby na tej grze - do przedyskutowania.

Pisząc teraz naszła mnie jeszcze jedna myśl, która wydaje mi się bardzo interesująca, można robić również eventy takie zbiorowe - jak wszystko do przedyskutowania, lecz załóżmy np. ma się zbliżać event i każdy kto chce w nim brać udział musi zadeklarować się, że że będzie grał klikając w zakładce, a w dniu eventu system losuje przykładowo 5-6 osób czy inną dowolną liczbę graczy z tych co się zadeklarowali, których łączy w jedną drużynę i albo masz szczęście i trafisz na dobrą ekipę albo masz pecha, a wtedy te drużyny wspólnie walczą o wygranie eventu poprzez wspólne wykonywanie klikających zadań jak i indywidualnych plus wiadomo klikanie zwykłe i zwycięzcy otrzymują jakieś nagrody. Tutaj trzeba dodać, że osoby które nie zadeklarują się, że biorą udział to nie będę mogły wystąpić w tym evencie tak jak to jest przy turniejach - nie zapisujesz się, nie walczysz. Temat myślę, że ciekawy jednak do przedyskutowania.

Na ten moment tyle w pierwszej chwili przyszło mi do głowy - jakby ktoś chciał porozmawiać na temat moich wypocin lub innych pomysłów dotyczących rozwoju gry, w którą ja również wchodzę tylko z przyzwyczajenia i nic więcej nie robię to zapraszam do mnie na priva https://gra.pokewars.pl/profil/54381
Pozdrawiam.
Siemanko,
jestem stosunkowo nowy w grze, bo gram jakieś  1,5 miesiąca, a Pokewars znalazłem przypadkiem w necie jak szukałem gierek o tematyce pokemon. Moim zdaniem należy znaleźć nowych graczy i zachęcić starą gwardię do kontynuacji klikania. 

1) Marketing, ale taki bez wkładu finansowego czyli promowanie gierki na forach i grupkach na FB o tematyce pokemon czy gier przeglądarkowych. Najlepiej jakby taka promocja gry zbiegła się w czasie z dużym eventem, co zbierze w grze nowych i starych graczy w tym samym czasie i ruch powróci, przynajmniej na jakiś czas.

2) Można wprowadzić legendarne przedmioty, które minimalnie zwiększają bonusy do łapania pokemona czy spotkania shiny, jak np:

- Rękawica Giovanniego - stały bonus do każdego balla +1% do złapania pokemona

- Lampa ultra led do inkubatora - stały bonus +1% do wyklucia shiny w inkubatorze i inkubatorze regionu

- jakiś przedmiot z bonusem na dodatkowa szansę na spotkanie shiny

3) Duże eventy z legendarnymi pokemonami, może nie co miesiąc, ale z 5-6 eventów w roku brzmi fajnie 

4) Więcej opcji wydawania PH, co da tez zarobek twórcom. Proponuję np:

100 PH - przyspieszenie klucia pokemona o 24h, jedno jajo można przyspieszyć maksymalnie raz 

Poświęcenie 2x dowolny TM oraz 20PH - wylosowanie  dowolnego TM
(Analogicznie z TR)

Poświęcenie shiny pokemona za punkty shiny
Poświęcenie shiny częstego pokemona - 1pkt
Poświęcenie shiny średnio spotykanego - 10pkt
Poświęcenie rzadkiego pokemona - 50pkt
Za 150pkt i 100PH losowanie random shiny 1lvl (bez legend)
Witam. Mam wiele propozycji zmian, niektóre zostały tutaj poruszane.
Nie będę powtarzał tego, że widać, że ludzi na serwisie jest na prawdę niewiele. Może warto się zastanowić dlaczego tak jest? Wielu osobom ciśnie się tylko jedno na usta.
Jak dobrze wiemy lub też nie czerwonych widać na gierce coraz mniej, Uważam, że powinni zatrudnić osobę która pomoże im ogarnąć serwis. Nie powiem, że zmian nie ma, bo co jakiś czas w chanellogu widać zmiany. Jednakże różnego rodzaju zgłoszenia wiszą ponad pół roku, u niektórych zdecydowanie dłużej i nic nie jest z tym robione.
Uważam też, że powinni Czerwoni zainwestować w reklamę w celu uzyskania nowych odbiorców. Z facebooka już mało kto korzysta, pora wyjść poza schematy i wymyślić konkretną reklamę na wielu platformach. Nas ludzi grających w warsy jest niewiele, jednakże wiem, iż wspólnie jesteśmy w stanie pomoc wam w tym -> wystarczą chęci Smile
Eventów jak nie było tak nie ma, przeszło pół roku bez eventu odbija się na gospodarce serwera - a raczej na pozostałości gospodarki. Miały być regularne eventy, co 3 miesiące. Jakoś tego nie widać Smile Mini eventy co 3-4 tygodnie. Przy takiej ilości graczy proponuję aby w mini eventach pojawiały się sklepiki z podstawowymi przedmiotami typu klucze lub nawet iść krok dalej -> przedmioty do zadań codziennych. Proponowałem dość ciekawą opcje dot. Eventu, mianowicie Pokonanie bossa, zadania globalne, rozpisane jak powinno funkcjonować. Można zrobić to na wiele sposobów, np rajdy Wink
Co do stowarzyszeń, też podrzuciłem wiele propozycji jednak wypiszę je i tu, bo w centrum wiszą i będą wisieć.
Ekonomia gry woła o pomstę. Niektóre zmiany miały odwrotne efekty od zamierzonych.
- Dodanie powiadomienia o skomentowaniu danego posta w ogłoszeniach - wiele osób zapomina o temacie, a gdy się ma dość sporo tematów np do rozmów również zanikają.
- Turnieje stowarzyszeń również proponowałem. Z tego co czytam nie byłem pierwszy, nie byłem ostatni. Rozruszajmy stowarzyszenia do zdrowej rywalizacji, bo co mamy obecnie z stowarzyszeń?
- Znajdą się góra 4 stowarzyszenia które robią zadania stowarzyszeń -> również pozmieniałbym cały format zadań Jak i nagrody. Obecnie robienie zadań stowarzyszeń nie jest opłacalne.
- Arena jako tańszy zamiennik sparingów - również proponuję wrzucić jakieś tygodniowe lub miesięczne nagrody dla najbardziej punktujących. Moze tu wciśnijcie obecne nagrody (skrzynki stowarzyszeń)
- Można by również dodać rynek wewnętrzny stowarzyszenia - niby pierdoła, ale też sporo pozmienia.
Kolejny temat powracający jak bumerang zmiana zawartości skrzynek, zdecydowanie większości skrzynek. Nagrody zawarte w skrzynkach to ochłapy, które nijak wpływają na rozgrywkę - nagrody są symboliczne.
Proponowana zmiana apropo zmiany przelicznika pH - jestem bezstronny. Dla mnie nie ma znaczenia, nie korzystam z waluty premium. Rzadko bo rzadko się zdarza, że kupuję pH. Jednakże kupuję tylko po to, by mieć pH dla swoich członków w stowarzyszeniu.
Zadania samsona również, zrobiłem kilka 3, kilka 4 i widzę, że balans pomiędzy tymi zadaniami jest bardzo kiepski. Zobrazuję to w ten sposób
Zadania 4 poziomowe - Trudność 5/5 Nagrody 5/5
Zadania 3 poziomowe - Trudność 4/5 nagrody 2/5
Nagrody nie są adekwatne do poziomu trudności. Również proponuje się temu wątkowi przyjrzeć.
Modyfikacja nagród w loterii pH jak i Kota w worku Wink
Proponuję również większa integracje z ludźmi spędzającymi czas na serwerze, jakąkolwiek interakcje, więcej informacji od czerwonych na temat przyszłosci, więcej ogłoszeń - zacząć się interesować zdaniem innych.
Post dotyczy reanimacji gry, więc zostawię to na ten moment w ten sposób. Obecnie u każdego zauważalna jest stagnacja, monotonia. Nie ma się co dziwić, że gracze się wypalają, skoro nowych rzeczy na serwerze nie widać, a jak już się pojawiają to posiadają pełno błędów. Pozostaje 'klikanie'
Cześć,
Oczywiście każdy widzi, że gra jest w letargu. Do tej pory pojawiło się kilka fajnych pomysłów na ożywienie gry.
Moim zdaniem, dobrym pomysłem byłoby wgranie starszych eventów, jeśli czerwoni nie mają czasu na nowe. Tak jak padło wcześniej, bardzo dużo osób nawet nie zna wcześniejszych eventów a aktualna częstotliwość jest przykra.

Dlatego proponuję, by większy event pojawiał się jak dawniej, co trzy miesiące. Mini eventy weekendowe w ostatni weekend danego miesiąca, w takiej formie jak występują. A dodatkowo w drugi weekend miesiąca jakieś bonusy, np 50% większa hodowla, 1 PA mniej za podróż, jakaś szansa na shiny itd, oczywiście nie wszytko na raz.

Temat turnieju stowarzyszeń też kilka razy już się pojawił, sam też z półtorej roku temu pisałem temat i leży gdzieś w omawianych bez żadnego odzewu.
Pomysł wyglądał, tak że takie turnieje odbywałyby się dokładnie tak samo jak sparingowe czy drużynowe, tylko jako całe stowarzyszenie.
Należałoby podzielić to na 2 lub 3 grupy, tak by każdy mógł rywalizować. Każda grupa (tworzona według rankingu stow.) by walczyła na swoim poziomie i miałaby adekwatne nagrody.
Do zakładki z turniejem miałyby dostęp tylko osoby wyznaczone, a zapisywać mogłyby jedynie pokemony udostępnione dla stowarzyszenia. Myślałem, aby w tym miejscu była kopia oryginalnego pokemona, tak aby ustawić go do turnieju, ale nie ingerować w oryginał.
Turniej w formacie 12v12 bez limitów poziomu, a udostępnione pokemony byłyby z automatu filtrowane do aktualnych typów w turnieju.
Nagrody: oprócz yenow do banku (chyba najmniej potrzebne) proponuję dodać bilet na reset zadania stowarzyszenia. Maksymalna posiadana ilość to np 3 takie bilety (o przydatności tego później)
Dodatkowo dla właściciela Pokemona wystawionego w turnieju jakaś symboliczn nagroda, np 1kk i 50-70 pH, co mogłoby zmobilizować graczy do trenowania nowych i lepszych pokemonów.

Bilety do zadania stowarzyszenia, oczywiście działałyby tak jak się nazywają. Dlaczego miałyby to robić? Po pierwsze, najpierw należałoby te zadania przebudować, zmienić wymagania na większe, dodać kilka nowych i bardzo trudnych wymagań, np złapać kilka shiny, znaleźć określoną kwotę z workami z pieniędzmi. Może wtedy też odpowiednio zbalansować punkty za zadanie. Tak aby takie trudne zadanie byłoby opłacalne, albo gdy się takie trafi - wykorzystać wygrany bilet z turnieju i je zresetować.
Kolejną sprawą dotyczącą zadań, są nagrody ze skrzynek. Tak jak gracze pisali wcześniej, nagrody muszą być opłacalne, po to żeby sobie wynagrodzić cały miesiąc klikania, oraz po to, by te bilety miały sens bytu.

To według mnie ambitne zmiany ale z pewnością rozruszałyby grę. Oczywiście to co tutaj pisałem, to mój mokry sen, a wszystko jest do uzgodnienia i wypracowania najlepszych rozwiązań, natomiast pomysł myślę że dobry.

Pozostałe zmiany, już nie aż tak duże to jakieś kosmetyczne, które pojawiały się na forum. Np odświeżenie wyglądu warsztatu, zmiany w ballach czy produkcja berry.
A co z marketingiem? Jakieś filmy na youtube, tiktoku, cokolwiek? Obecnie, gra przyciąga głównie weteranów, którzy wracają tylko poklikać w ramach eventu. Nowi gracze prawie w ogóle się nie pojawiają. Jeżeli waszym sposobem na ożywienie gry jest cotygodniowy event to nie, nie uda się, nigdy się nie uda i nawet nie opłaca się próbować. To że stary grzyb level 700 wróci na tydzień do gry i chwile poklika to nie znaczy że gra odżyje.



Co z rygorystycznym regulaminem gry? Jak go czytałem miałem wrażenie że to jakiś postulat z korei północnej a nie regulamin gry online o anime. Graczom praktycznie nie pozostawia się żadnej swobody działania, a ich aktywność jest MONITOROWANA przez administrację. Dalej jestem zszokowany tym, że według regulaminu system korespondencji w grze nie jest systemem korespondencji (jawna wymówka, żeby mogli zajrzeć do twoich prywatnych konwersacji z bóg wie jakiego powodu) a ułatwieniem dla graczy (XD).

Obecny stan gry pozostawia wiele do życzenia. Ekonomia gry jest na bardzo niskim poziomie. Rynek nie rządzi się swoimi prawami, ponieważ jest to niezgodne z regulaminem XD, ceny są odgórnie ustalane przez administracje co jest okropne i przerażające.

Idziemy dalej, wyobraźcie sobie, że macie przyjaciół i zaprosiliście ich do wspólnej gry w Minecraft na jakimś popularnym serwerze. Mają już tam trochę rzeczy, wbity poziom, pieniądze. Czego oczekujecie? Wsparcia, czyż nie? To chyba logiczne, że jeżeli zapraszacie kogoś do gry, w której osiągnęliście już coś, to będziecie starali się jak najbardziej umilić tej nowej osobie rozgrywkę poprzez wsparcie i pomoc. No to teraz zgadnijcie, co się stanie, jeżeli osoba na poziomie 100 namówi swojego znajomego do gry w Pokewars (co dziwne, nie jest karalne na podstawie regulaminu). Nie możecie dać mu pieniędzy na start (BAN ZA PUSH!!!), nie możecie mu dać Pokemona na start (BAN ZA PUSH!!!!), nie możecie mu dać przedmiotów na start (BAN ZA PUSH!!!). Jedyne, co możecie zrobić, to przekazać mu INFORMACJE. Jednak jako że jest nowy, a podstawowe informacje już ma, a nie ma jeszcze wystarczająco doświadczenia, przedmiotów ani pieniędzy, żeby mówić mu o turniejach, sali czy warsztacie, to nie możecie zrobić ABSOLUTNIE NIC, nie łamiąc regulaminu (ABSURD!!!!!!!!!!!!!!!!). Osoba, którą zaprosiliście do gry, praktycznie gra sama ze sobą. Już nie wspominając o sytuacji, w której jakaś osoba postanowi rozpocząć grę w Pokewars bez żadnej pomocy, sama z siebie. Pomocy nie otrzyma (na tę chwilę w grze jest 70 osób, a czat stoi martwy od ponad godziny). Sama nic nie ogarnie, chyba że poświęci godziny na czytanie głupot z Pokedexa. Broń Boże, żeby osoba, która chciała się zrelaksować i pograć w jakąś fajną grę o ulubionym anime, nie przeczytała każdego najmniejszego kruczka z regulaminu. Co by się stało, jeżeli na przykład 1-lvl-owiec dla żartu wystawiłby Razz Berry za 100 mld yen. O zgrozo. Ekonomiczny krach, chaos, kryzys. Dobrze, że na straży porządku stoi banda zamaskowanych nadzorców czatu i znają cały ten rygorystyczny regulamin na pamięć. Dzięki temu okrutnik (1 lvl), który wystawił Razz Berry za 100 mld yen, dostanie (dzięki bogu) zasłużonego permanentnego bana na IP i już nigdy nie wróci do gry Smile.

Podsumowując, konieczne jest zrewidowanie regulaminu, poprawa działań marketingowych i uczynienie gry bardziej przyjazną dla nowych graczy. Aktualne eventy stanowią jedynie chwilowy zastrzyk aktywności, ale nie przyczynią się do trwałego wzrostu populacji graczy.

Zamiast pieścić weteranów, którzy już i tak mają wszystko, warto zastanowić się, jak zachęcić nowych graczy do rozpoczęcia gry. Co do samouczka, powinien być bardziej przystępny dla nowych graczy i pozwalać im odkrywać grę samodzielnie.

Mam nadzieję, że moje konto nie zostanie zbanowane za moją konstruktywną (w większości) krytykę. Przepraszam, jeśli uraziłem kogokolwiek, ale chciałem wyrazić swoje zdanie na ten temat. Dziękuję za uwagę i pozdrawiam.



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości