Reanimacja gry

58 Odpowiedzi, 16059 Wyświetleń

Napiszę jeszcze jeden post a mianowicie jak ja to widzę żeby gra stanęła znowu na nogi a mianowicie:
Czerwoni tworzą grupę w której znajdzie się jedna/dwie osoby potrafiące programować/pisać skrypty do tego 2 grafików którzy wykonywaliby grafiki do eventów aby nie wszystko spoczywało na jednej głowie, do tego osoba odpowiedzialna za pisanie fabuły do większych eventów wraz z wymyślaniem na czym ma polegać. Oczywiście graficy czy osoba od fabuły miałaby profity jedynie w grze ze względu na minimalną ilość pracy ale zawsze to jakieś profity typu ph oraz to co ma na ten moment zespół czyli darmowe premium a jedynie osoba odpowiedzialna za pisanie skryptów zarabiałoby coś pieniędzy.
Po finalnie stworzonym evencie jedynie Alex czy hRs by sprawdzili skrypt i przyklepali albo osoby odpowiedzialne za event najpierw wrzuciłyby go na serwer testowy i przetestowali zanim wyszedłby w wybieg.
Druga rzecz to ph, może stworzyć jakieś drogie skrzynki za ph eventowe i dać w niej dobre nagrody oraz 0.0001% szansy na zdobycie nagrody rzeczowej. Gdyby administracja poświęciłaby te 100zł na maskotkę i wysłała paczkomatem to ludzie pewnie byliby bardziej zaangażowani we wzięcie udziału a jednocześnie te ph stracone na skrzynki by przepadły zamiast iść dalej w obieg bo jak słyszę że są gracze co mają kilkaset tysięcy ph to jak ma gra zarabiać i dawać wystarczające wpływy żeby móc sobie pozwolić np. na zakup reklamy w innej grze albo zmotywować administracje do poświęcenia się grze? albo opłaceniu potencjalnie nowemu pracownikowi odpowiedzialnemu za pisanie skryptów.
Najwięcej głosów jest za tym że gra jest monotonna oraz rynek ph zepsuty a także prośby o zrobienie coś z zadaniami Samsona. Oczywiście propozycji padło tutaj dużo i warto się nad nimi zastanowić.
Mam nadzieję że administracja poważnie podejdzie do sprawy i nie weźmie to za atak w ich stronę. Jako gracze chcielibyśmy by coś się w grze działo więcej niż zalogowanie się, sprawdzenie kto online i ewentualnie zrobienie codziennego po czym wylogowanie się.
Bardzo cieszy mnie odzew i tak wiele naprawdę dobrych propozycji <3

Alex musisz
Świetny pomysł, na zmiany dotyczący eventów, wielkie  PLUS JEDEN dla gracza Pewny. 
Wróciłem w tym roku do gry, jakoś między styczniem i lutym, a w grze cisza, spotkał mnie tylko jeden event, który i tak nie powalił jakoś specjalnie. Później wychodziły jedynie te w postaci mini-eventów, które niewiele w sumie wnoszą do rozgrywek poza nabijaniem sztucznego expa przez gracza. 

POMYSŁ NA SERIE EVENTÓW
- event regionalny 
Nie wiem czy wcześniej takie coś miało miejsce, ale spoko opcją byłoby zorganizowanie jakiś większych eventów dotyczących po kolei każdego regionu z gry. Mamy 8 regionów, fajnie to rozbić na cały rok. Wychodzi regionalny event co półtora miesiąca i akurat do końca roku by się uwinęło. To taki pomysł luźny przed wprowadzeniem większych zmian. Każdy region miałby swoją odznakę za wykonanie wszystkich zadań eventowych. W sklepiku można pomyśleć o głównej nagrodzie 1 dowolnej legendzie z danego regionu (wymaga większej ilości punktów, żeby nie każdy miał ją w kieszeni - punkty za zadania [najtrudniejszy poziom - bo tylko za wykonanie zadań na tym etapie byłaby możliwość kupna legi w sklepiku, co ograniczyłoby jej występowanie w grze + duża ilość punktów z samych przedmiotów])

Ogólnie według mnie powinno się wymienić większość moderacji odpowiedzialną za eventy/fanpage gry. Czuję, że ten segment jest mocno zaniedbany... EDIT* dziś (tj. 11.10.2023r.) wszedł nabór na stanowisko od social media, oby objął je ktoś kompetentny i w miarę młody. Bo aktualny poziom promocji i podbijania zasięgów naprawdę jest kiepski.
Myślę że ruszony wkoncu ten temat czerwonym da do myślenia bo gra umrze bez zmian
Big Grin
No ogólnie to szkoda jak ta Gra się toczy...

Pewny ma w 100% racje w tym ze większość ludzi tutaj gra tylko i wyłącznie z przyzwyczajenia albo przez Chęć popisania z innymi na ogólnym / Privie. Ja rozumiem że Alex i hRs mają inne rzeczy do Roboty ale jak już tak ma być to faktycznie niech wyłączą Serwery i będzie po sprawie, w co wątpię bo wiem ze jest sporo osób co potrafią pół Wypłaty na PH przeznaczyć Tongue

Zrobić jeden Event raz na 3 Miesiące to nie jest jakieś Trudne Zadanie a jestem pewny ze wiele osób by to zmotywowało do klikania (To ze ludzie narzekają nie znaczy ze trzeba przestać je robić, koniec końców zawsze ktoś bedzię narzekał Smile ).
Nagrody za Rankingi w Samsonie, Zadaniach Stowarzyszenia czy chociażby nowych Zadaniach Czasowych to po prostu jakaś Tragedia.
Przydałyby się Nagrody które faktycznie zachęcą ludzi do klikania i robienia tych zadań. I nie mówię tu o Legendach bo to akurat kolejna rzecz która autentycznie zniszczyła jakikolwiek sens posiadania Legi. Byle jaki Knypek na 200lvlu może mieć teraz Lege jak sobie uzbiera 2-3kkk (za tyle mozna juz kupić np. Magearne)
Legendy powinni dostawać Osoby które wygrały Duży Event albo jakieś fajne Konkursy. Tak żeby Legendy były rzadkie. Niby oczywiste a jednak nie Tongue

Kolejna rzecz która niszczy satysfakcje z Gry to Widełki na Targu.

Tak szczerze to jeszcze nie widziałem żeby ktokolwiek był zadowolony z aktualnego Targu.
Rozwiązaniem na fajny Targ jest prosty: Zatrudnić Ludzi którzy będą tego pilnowali, a jestem pewien ze sporo takich osób jest którzy będą tego pilnowali.
Nie mówię żeby całkowicie je zdjąć ale nie przesadzajmy ok? Tongue

Nowych pomysłów nie mam bo na Warsach SĄ fajne Aktywności i Zadania.
Wystarczy je lekko doszlifować i pilnować regularność Eventów Smile 

Pozdrawiam,

Ciapak
Pewny poruszył bardzo ważną kwestie ,w tej grze nic się nie dzieję i nie przyciąga ona już do siebie ,zmiany są konieczne i czuję że Pewny da dużo pomysłów na nie i coś się ruszy popieram w 100%
Tak czułem, że ten temat w końcu powstanie Smile
Rzeczywiście muszę przyznać Wam rację, że w ciągu ostatnich kilku miesięcy w grze dzieje się mniej niż zwykle. Z pewnością najbardziej odczuwalny jest dla Was brak dużych eventów. Prawda jest taka, że ich przygotowanie pochłania ogromną ilość czasu i energii. Ostatnie eventy stały się absurdalnie duże. 4 poziomy trudności, każdy po 30 zadań + poboczne, lokacyjne i zagadki gdzie zagadki potrafiły mieć po kilkanaście różnych wariantów żeby było trudnie - to daje nam ponad 150 zadań do przygotowania na wydarzenie które trwa tydzień. Do tego 3-4 lokacje, nowe pokemony, przedmioty, sklepik, nagrody rankingowe. To tak jakbyśmy robili aktualizację z nowym małym regionem i po tygodniu ją kasowali Big Grin
Zarówno ja jak i hRs normalnie pracujemy na etacie i po takiej aktualizacji potrzebujemy solidnej przerwy, żeby znowu nabrać ochoty na rozwój gry po godzinach.

Chcielibyśmy w jakiś sposób zmienić formę tych eventów, aby część prac dało się zautomatyzować i zaoszczędzony czas poświęcić właśnie na rozwój i marketing gry. Jeszcze przed wakacjami zaczęliśmy pracę nad rozwiązaniem, które miałoby nam to ułatwić, lecz przez wakacje, pracę i obowiązki rodzinne nie udało się jeszcze tego rozwiązania dokończyć dlatego jedyne atrakcje jakie były to Mini-eventy i legendarna loteria. Sam nie czuję się z tym dobrze jak wygląda obecna sytuacja z eventami, ale też nie zamierzam wydawać kolejnego eventu w takiej formie jak do tej pory.

Zgadzam się również z @zakuafk. Eventy i aktualizacje są istotne, ale to nie one sprawią, że przybędzie graczy, na chacie będzie większy ruch czy na targu lepiej będą schodzić oferty. Musimy mocniej zająć się marketingiem gry bo gra sama w sobie ma już bardzo dużo treści i dla nowego gracza duże eventy nie są aż tak potrzebne. Jeśli chodzi o regulamin to sam też to widzę, że po latach dopisywania kolejnych zasad mających zapobiegać sytuacjom, które w grze się wydarzyły stał się on bardzo skomplikowany i rygorystyczny.

Co do naszej obecności w grze i na chacie no to przyznaję że jest słabo. Zwyczajnie jak już siadam do gry to poprawiam błędy, odpisuje na wiadomości, popracuje trochę nad aktualizacją i tyle. Zwykle po prostu mam do zrobienia ważniejsze rzeczy niż spędzanie czasu na chacie. Wiem, że źle robię że tam nie zaglądam i sam też chciałbym to zmienić żeby mieć z wami lepszy kontakt. 

W waszych wiadomościach powtarzają się następujące propozycje:
1. Więcej dużych eventów. 
Tak jak pisałem wyżej, nie chcę wydawać kolejnego eventu w takiej formie jak robiliśmy to do tej pory. Musimy zaprojektować nową formę i maksymalnie ją zautomatyzować. Do tego czasu będziecie musieli zadowolić się mini-eventami. Na pocieszenie mogę napisać, że prace już nad tym trwają od jakiegoś czasu. Prace te nie są super intensywne ale są Tongue

2. Regularne mini-eventy co 2-3 tygodnie 
Tutaj temat jest trochę łatwiejszy bo mamy już taką paczkę mini-eventów, którą po prostu musimy raz na jakiś czas uruchomić. Moja propozycja jest taka żeby mini-event odbywał się w równych odstępach co 3 tygodnie. Możemy nawet przygotować zakładkę z planem takich wydarzeń i zautomatyzować proces ich uruchamiania. Po ukończeniu narzędzia z punktu 1. będziemy je mogli wykorzystać też do tworzenia nowych mini-eventów.

3. Nagrody za zadania stowarzyszeń 
Tutaj ciężko mi się wypowiedzieć, ponieważ hRs tworzył te zadania, a ja dawno tam nie zaglądałem. Z pewnością nagrody wymagają aktualizacji jeśli od dawna nie były zmieniane, ale jest to temat który najpierw sam muszę zbadać.

4. Turnieje stowarzyszeń
Ten projekt mam nawet na swojej liście todo. Jest to dosyć duża i skomplikowana rzecz, ale z pewnością byłaby sporą atrakcją w grze i chciałbym to wprowadzić. Jak uporamy się z eventami to weźmiemy się i za to.

5. Zmiana przelicznika PH
Nie chcemy obecnie zmieniać tego przelicznika. Naszym zdaniem sytuacja tego nie wymaga.

6. Reset kont
Myślę że moglibyśmy przywrócić resety, ale na pewno nie w takiej formie jak kiedyś, gdy na zresetowane konto trafiały całe zakupione podczas rozgrywki PH. Po resecie otrzymywalibyście zupełnie czyste konto tak jakbyście je dopiero co zarejestrowali. 

7. Zmiany w turnieju juniorów
Zmiany w turniejach juniorów mam zaplanowane. Jakiś czas temu zaktualizowałem trochę zwykłe turnieje. Na turnieje juniorów tez przyjdzie pora.

Od siebie jeszcze dorzucam kilka pomysłów, które mogą poprawić frekwencję w grze:
8. System poleconych który już dawno miał być. Sprawiłby że zapraszanie graczy by się opłacało oraz dołączanie z linków polecających dawałoby bonusy na start.

9. Mailing który też już dawno miał być, a który mógłby sprawić że zalogują się osoby które na jakiś czas o grze zapomniały.

10. Po wydaniu aktualizacji wyzwań czasowych i dodaniu nowych bonusów zapowiadałem, że będą codzienne wydarzenia z różnymi bonusami. Też chciałbym to w końcu dodać i nawet ostatnio jest w tym temacie mały postęp.
Z tymi eventami też trzeba przyznać rację Alex'owi
Kilka miesięcy po moim rozpoczęciu gry został zapowiedziany event, jak już przyszło co do czego to nic nie ogarniałem, wszystko było na tyle dla mnie skomplikowane, że aż można było się spocić Big Grin
Osoby rozpoczynające grę też nie mają takich zasobów i tyle zapału, żeby ten event ukończyć, co pewnie w 30-40% zniechęca ich do dalszej gry, dlatego podczas jakiegoś wydarzenia najlepiej "wycelować" tak, żeby i bardziej zaawansowane osoby chciały klikać, i te co dopiero zaczęły.
Nie da się dogodzić wszystkim, więc najlepiej brać pod uwagę dobro ogółu i to co pozytywnie wpłynie na aktywność graczy.
Nowe osoby by miały ciekawe zajęcie, więc osób też by pewnie przybyło.

Same w sobie wyzwania czasowe są spoko, ale brak aktywności graczy źle wpływa na udział, chociaż może tylko mi się tak wydaje Tongue

Mam tutaj na myśli, to że wszystko sprowadza się do aktywności graczy i dochodzeniu nowych osób, dlatego na początku najlepiej właśnie przyciągnąć nowych jednocześnie wprowadzając ciekawe zmiany (głównie skupiając się na tym 1).
Warto by było ustalić jakąś kolejność względem tego co będzie oddziaływać na co itp.
To wszystko pochłonęłoby sporo czasu, ale z czasem się może opłacić Tongue
Dzięki za odpowiedź Alex Smile

Na razie to wszystko wygląda jak obietnice wyborcze ale cieszy, ze wziąłeś na klatę sprawę i masz świadomość problemu. Duża zmiana, która jest do wprowadzenia w najszybszym czasie jest zmiana zawartości skrzyń stowarzyszen. Tam serio jest gówno okropne. Szansa na coś fajnego zagrzeje ludzi do klikania, czekając na event.


Braliście pod uwagę zatrudnienie kogoś do pomocy? Kogoś kto mógłby ogarniać te tematy techniczne gdy nie macie odpowiedniej ilości czasu?

Co do eventów. Może moglibyście od nowa wgrać te stare, które odbyły się kilka lat temu? Myślę, ze ludzie i tak pozapominali, a dla nowych to i tak nowość

hRs Byku żyjesz, czy Alex został sam z pokemonkami?
Myśleliśmy o zatrudnieniu kogoś do pomocy, ale z wielu względów nie jest to dla nas dobre rozwiązanie.

Wiem że dobrze wspominacie stare eventy, ale w porównaniu do obecnych mam wrażenie że nie będą dla Was atrakcyjne. Brak poziomów trudności, w sumie 15 fabularnych zadań, jedna lokacja. Trzeba by było zmienić wszystkie wymagania, dostosować nagrody, sklepiki. Nie wiem czy jest sens się w to bawić szczerze mówiąc jeśli i tak efekt ma nie być zadowalający.

hRs żyje i to on do tej pory w głównej mierze pracuje nad narzędziem do nowych dużych eventów.



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości