Gracze

80 Odpowiedzi, 81073 Wyświetleń

(15.07.2022, 11:49 AM)Alex napisał(a): Pogrupowałem wasze pomysły w kategorie i postaram się je krótko podsumować.

Błędy
  • Naprawa błędów zadań
  • Naprawa błędów walk
Błędy to temat na lipiec i sierpień. Ja będę poprawiać błędy ogólne i walki, a hRs już teraz pracuje nad codziennymi i w następnej kolejności nad innymi zgłoszonymi problemami z zadaniami. 


Targ
  • Zmiana kursu PH
  • Zlikwidowanie widełek
  • Nowe zastosowania dla przedmiotów aby ożywić targ
Do zmiany kursu nadal nie jestem przekonany ale temat widełek omawialiśmy z hRs i zespołem już jakiś czas temu i na pewno będą w tym temacie zmiany. Jakie to będą zmiany to dowiecie się w swoim czasie.
Jak najbardziej jestem za znalezieniem zastosowania dla przedmiotów żeby pobudzić targ ale nie podoba mi się tworzenie kolejnego skupu lub dodanie ich jako kolejnej rzeczy do oddania w zadaniu. Jestem bardziej za wykorzystaniem im w którymś z elementów gry, warsztacie czy zupełnie czymś nowym. Tutaj brakuje nam pomysłów Smile 


Turnieje
  • Zdjęcie ograniczenia kryształów Z w turniejach
  • Zdjęcie ograniczenia opaski w turniejach
Zastanowię się nad rozwiązaniem tego problemu. Z jednej strony macie racje że przez to mniej Pokémonów zapisuje się do turniejów, ale z drugiej wykorzystywanie tego samego kryształu/opaski na kilku pokemonach nie do końca mi się podoba.


Bonusy i nagrody
  • Bonusy za lvl (bonus do statystyk)
  • Zwiększanie ilość PA za poziom
  • Zwiększenie yen ca pracę
  • Codzienny bonus przy logowaniu - zmiana nagród na ph
Nagrody za pracę mamy rozpisane tutaj https://forum.pokewars.pl/thread-27.html i myślę że w końcu weźmiemy się za tę aktualizację.
Codzienny bonus był zmieniany jakiś czas temu z tego co pamiętam. Możemy ponownie zajrzeć do tego tematu ale nie jestem za rozdawaniem PH na lewo i prawo.
Bonusy za lvl w formie yen i przedmiotów są moim zdaniem OK. Warto przemyśleć rozbudowanie systemu bonusów zależnych od poziomów bo ten który mamy jest przestarzały i kończy się na niskim poziomie.
Obawiam się że zwiększenie PA spowoduje zbyt duże różnice między szansami graczy. W tej chwili nie mam zdania na ten temat - trzeba zrobić analizę.


Wygląd
  • Możliwość ustawienia własnego wyglądu strony (kolory)
  • Zmiana wyglądu profilu poprzez zakup lub osiągnięcie
Podoba mi się pomysł zmiany profilu zależnie od osiągnięć. Zmiana koloru gry z ustawień nie zostanie dodana. Jak ktoś chce to można pobrać wtyczkę do przeglądarki i zmienić kolory samemu.


Zadania
  • Zadania i wyzwania mobilizujące do rywalizacji i klikania
  • Więcej wyzwań czasowych
  • Więcej mini-eventów
Dodanie więcej rodzajów i zwiększenie częstotliwości wyzwań czasowych to nie problem. 
Mini-eventy myślę że są w rozsądnych odstępach. Kiedyś był jeszcze pomysł codziennych/weekendowych efektów w stylu "Świetna pogoda - pokemony występują o 10% częściej niż zwykle" - może to warto byłoby dodać do gry?


Reklama
  • Rozbudowanie systemu poleceń
  • Reklama gry
Rozbudowanie systemu poleceń - o tym pisałem przy okazji postu na temat Galar. Tymczasowo prace nad tym zostały wstrzymane tak samo jak nad mailingiem ale na pewno je wznowimy. 
Reklama na Facebook jest cały czas aktywna i sporo osób zakłada z niej konta. Problem jest w tym że niewiele nowych osób zostaje z nami na dłużej. 
Nowy gracz w tej chwili jest dosłownie prowadzony za rękę i ma wiele bonusów które sprawiają że wbicie pierwszych 20 poziomów jest banalne.
Jeśli chodzi o reklamę na instagram/tiktok/YouTube to zwyczajnie brakuje nam contentu który będziemy tam umieszczać. Wrzucanie byle czego mija się z celem.

Mam nadzieję że to nie będzie wyglądać jak zawszę... Czyli mimo że macie chęć naprawić to bardziej psujecie. Odnośnie zmiany kursu ph to jest dobry pomysł nie piszę by zlikwidować max i min kurs ale dać do 1:14 chociaż. Ph bez znajomości jest ciężkie do zdobycia
Ps. Jeżeli są jakieś błędy ortograficzne albo nie zrozumiale napisane to przepraszam ale piszę to po%
Więc tak... Dzięki Alex wszystko ładnie pogrupowane Tongue i wszystko wzięte pod uwagę. Odnoście ostatniego planu Kageya jest to nawet niezły plan aczkolwiek (zawsze musi być ale) TikTok nie posiadają wszyscy ze względu na rzeczy które tam występują. Po prostu nie każdy za nim przepada i zaproponowałbym YouTube. Również można znaleźć krótkie filmiki (shorty) jak i dłuższe. Wszystko pozwoli wybić warsy jeśli ktoś dodatkowo się nimi zainteresuje tak jak FitMc wynik 2B2T. Oczywiście przydałby się montażysta i można uniknąć zatrudniania kogoś specjalnie do tego. Jak? Za moich czasów znałem kilku montażystów którzy grali u was może by się zgodzili współpracować za przykładowy kolor jaki miałby opis opiekun oficjalnego kanału PokeWars albo coś podobnego. Co można by było umieścić w filmach? Bardzo mocno wybijają się jakieś challenge ale marne szanse żeby zrobić to na oficjalnym więc trzeba wybić się na stałych źródłach informacji. Na początku wiadomo jakieś poradniki itp. chociaż trochę ich już jest. Następnie filmy z aktualizacjami. Co do tego jestem pośrednio przekonany bo dość jasno jest wyjaśnione w ogłoszeniach. Na koniec filmy z możliwymi bonusami w postaci nawet 100ph zdobyłoby to cenne wyświetlenia, które postawiłby grę trendach. Tutaj już totalnie kopia pomysłu Kageya pokemony w nagrodę za like i komentarz. Zaproponowałbym specjalne pokemony dostępne tylko przez wygranie ich w ten sposób jak rockety. Można zaproponować jakieś bardziej rozpowszechnionej osobie aby nagrał film z waszej gry w zamian za bonus powitalny albo podobne sprawy. Wiem że brzmi p2w ale takie życie wybić się zawsze jest ciężko. Kiedyś był poruszany temat DC (discorda) jest to dobry pomysł na pewno zespolił by ludzi w grze oczywiście można skorzystać na tym poprzez tzw. bumpowanie. Jest to rodzaj wybijania serwera discord na wyższy poziom. Co dałoby możliwość widoczności serwera po jakiejś liczbie bumpa. Jest wiele botów które pomogłyby w administracji serwera. Podam ich kilka:
ProBot - banowanie, dostęp do statystyk, poziomy (podczas aktywności na serwerze podnosi się exp który wprowadza nas na wyższy poziom dając dostęp do topki na serwerze. Rywalizacja musi być Big Grin).
TicketBot - ma jedno zadanie tworzyć bilety czyli kanały do zadawania pytań/odbierania nagród
GiveawayBot - tworzy konkursy które kończą się po określonym czasie i rozdaje nagrody choćby konkurs na pokemona mógłby być Tongue
Ostatni bot to wasz bot Tongue możecie stworzyć własnego i dodać go na listę. Wiem że ktoś z was (Alex lub HrS) zna Javę która może stworzyć bota. Oprócz tego można pisać w pythonie i DB2. Uważam to za najlepszy pomysł z tych wszystkich wymienionych no bo ludzie mogliby choćby rozmawiać głosowo i pisać nie musząc ciągle się logować. A jeśli ktoś byłby irytujący wystarczy ban. Na samym discordzie są ustawienia blokujące masowe muktikonta więc nie byłoby problemu. Ostatnim ważnym bonusem discorda są systemy rang które pozwalają na dostęp do różnych kanałów (takich jakby czatów) oraz pozwalających na dostęp do niektórych komend jakie ma admin na bocie powiedzmy wyciszanie na określony czas. Byłaby to fajna zabawa dla graczy a i przyczyniłby się do popularyzacji gry. I tutaj pojawia się pytanie czemu ktoś miałby zakładać discorda po to? Większość osób już go ma także nie ma problemu z zakładaniem dodatkowych kont a zawsze można na forum umieścić poradnik jak to zrobić. Jakby co to piszcie Smile

Piter
"Największym powodem do chwały nie jest nigdy nie upaść, ale umieć podnieść się za każdym razem, kiedy upadniemy." - Konfucjusz
Propozycja z discordem fajna. Co do shortsów na yt to nie jestem przekonany. Dlaczego? Jest to spowodowane tym że shortsy w polsce na yt się jeszcze nie przyjęły aż tak (wiadomo że jeśli ktoś ma pare set tysięcy subskrypcji to będą miały spore wyświetlenia) ale raczej nie wierzyłbym w sukces tych krótkich filmów na nowym kanale którego nikt nie zna. A na tiktoku jest plus taki że każdy filmik można wypromować za drobną opłatą Big Grin ceny można dostosować do wyświetleń które chcemy uzyskać (na początku wystarczy nawet 5k wyświetleń co kosztuję około 10-15zł co pomogło by rozkręcić tiktoka) Oczywiście nie trzeba robić wszystkiego p2w więc można też wymyślać kreatywne krótkie filmy które by się przyjęły. Przykład: Trening pokemona xD jakiś pokemon którego wszyscy lubią i który ich zaciekawi i być może zachęci do powrotu do pokemonów :p


Znów na szybko bo trzeba klikać ale mam nadzieję że zrozumiał ktoś te wypociny xD
Rozumiem o co chodzi i fakt na tt szybciej dojdzie większą liczebność osób ale czy na dłuższy czas nwm. Jeśli na short w yt wrzucimy tag #pokemon prawdopodobieństwo jest dość wysokie że ktoś to zobaczy a i wyższe potencjalne zarobki za wyświetlenia są. Tylko jest to już bardzo przyszłościowa myśl bo potrzeba wiele oglądalności
"Największym powodem do chwały nie jest nigdy nie upaść, ale umieć podnieść się za każdym razem, kiedy upadniemy." - Konfucjusz
(16.07.2022, 02:37 PM)Piter napisał(a): Rozumiem o co chodzi i fakt na tt szybciej dojdzie większą liczebność osób ale czy na dłuższy czas nwm. Jeśli na short w yt wrzucimy tag #pokemon prawdopodobieństwo jest dość wysokie że ktoś to zobaczy a i wyższe potencjalne zarobki za wyświetlenia są. Tylko jest to już bardzo przyszłościowa myśl bo potrzeba wiele oglądalności
Za shorty w Polsce nie ma kasy przecież
Nie wyjaśniłem dokładnie Tongue. Chodziło o całkowite zarobki z filmów ale tych dłuższych. Short miałby promować i zachęcić do obejrzenia dłuższego materiału
"Największym powodem do chwały nie jest nigdy nie upaść, ale umieć podnieść się za każdym razem, kiedy upadniemy." - Konfucjusz
Alex jeśli chodzi o turnieje to co do Z-kryształów nie ma się co zastanawiać dobrze było tak jak było wcześniej (czyli przez jakieś 3 lata od Kalos) nie potrzebnie było zmieniane. Przecież każda klasa to jakby osoby turniej a poza tym trudno ogarnąć ataki jak się ma klika teamów w różnych klasach. Co do opasek to nie wiem nie wypowiadam się ale co do Kryształów Z to nie ma się co zastanawiać i trzeba wrócić do tego co było.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 17.07.2022, 08:22 PM przez Sokka.)
Wiele zostało napisane, Oroz wrzucił kilka tematów i trudno się z nim nie zgodzic… zmiany, wprowadzanie poprawności spowodowały że targ jest pustynią i część osób przestała grać lub brać udział w targu bo to kabaret…
Osoby co miały kilka teamów w turniejach dostały w twarz jedną decyzją i spowodowało to zniechęcenie do trenowania większej ilości poków…
Brak nowych zadań dla kont z dłuższym stażem brakuje tematycznych zdana dr oak2 bardziej wymagających …

Generalnie jest co poprawiać i co robić… kwestia czy zdecydujecie się pójść dwa kroki do tyłu by ruszyć do przodu, czy upierać się przy swoim nie słuchając pomysłów i głosów z poprzedniego forum i z obecnego z różnych tematów.

Należy podjąć odważne decyzje i zabrać się do pracy bo stagnacja jest od dawna, niestety wszystko znów może się rozmyć w czasie a za jakiś czas możemy popisać że jest źle i szukać diagnozy dla zdiagnozowanych problemów.

Jestem raczej przeciwny wprowadzeniu kolejnej opaski, ale jak już to każda kolejna opaska powinna być o 3x więcej wymagań od poprzedniej.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 17.07.2022, 09:10 PM przez Crisss.)
(17.07.2022, 08:21 PM)Sokka napisał(a): Alex jeśli chodzi o turnieje to co do Z-kryształów nie ma się co zastanawiać dobrze było tak jak było wcześniej (czyli przez jakieś 3 lata od Kalos) nie potrzebnie było zmieniane. Przecież każda klasa to jakby osoby turniej a poza tym trudno ogarnąć ataki jak się ma klika teamów w różnych klasach. Co do opasek to nie wiem nie wypowiadam się ale co do Kryształów Z to nie ma się co zastanawiać i trzeba wrócić do tego co było.

co do opaski to najlepiej jedna opaska na jedna klase, a nie tak jak jest teraz, czyli jedna opaska na wszystkie turnieje (nie mozna uzyc w dwoch roznych klasach)
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 19.07.2022, 04:34 PM przez oroz.)
(19.07.2022, 04:30 PM)oroz napisał(a):
(17.07.2022, 08:21 PM)Sokka napisał(a): Alex jeśli chodzi o turnieje to co do Z-kryształów nie ma się co zastanawiać dobrze było tak jak było wcześniej (czyli przez jakieś 3 lata od Kalos) nie potrzebnie było zmieniane. Przecież każda klasa to jakby osoby turniej a poza tym trudno ogarnąć ataki jak się ma klika teamów w różnych klasach. Co do opasek to nie wiem nie wypowiadam się ale co do Kryształów Z to nie ma się co zastanawiać i trzeba wrócić do tego co było.

co do opaski to najlepiej jedna opaska na jedna klase, a nie tak jak jest teraz, czyli jedna opaska na wszystkie turnieje (nie mozna uzyc w dwoch roznych klasach)
 Może i by było możliwe na pewno jest ale jaki jest sens w tym? Opaska na 15-30 31-40 itd. jeśli nałożysz na pokemona i podniesiesz lvl na wyższą klasę to nie może już jej używać wprawdzie są inne opaski ale może tak być że jej nie będziemy jeszcze posiadać.
"Największym powodem do chwały nie jest nigdy nie upaść, ale umieć podnieść się za każdym razem, kiedy upadniemy." - Konfucjusz



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości