Targ

92 Odpowiedzi, 120162 Wyświetleń

ludzie zbierają na premke
Gracze drożej skupowali itemki niż teraz można je w ogóle wystawiać więc już lepiej sobie je przetrzymać i zużyć np na mikstury na własne poki. Wystawiając w pH można trochę więcej z tego wyciągać ponieważ możne je wydać czy to na zadania codzienne, czy też na klikanie - z którego można ugrać przelicznik spokojnie dwa razy wyższy niż maksymalny dozwolony. Plus gracze nie mają jak kupić pH, ponieważ innym nie opłaca się go sellac od ręki za te 1:12, więc sami wystawiają itemki za pH żeby mieć za co klikać czy kupować premke.
Moim zdaniem powinniście nawet na próbę znieść widełki lub znacząco je zwiększyć oraz podnieść dozwolony przelicznik pH do 1:15, a sytuacja się spokojnie unormuje.
Pewny pewnie bym się z Tobą zgodził normalnie, ale…
Dużo osób kupiło tanio itm w niskich cenach sztucznie wymuszonych przez widełki, każda zmiana widełek/ zniesienie zaprzeczy zasadności ich wprowadzenia bogacenie się jednych kosztem innych…
Przelicznik pH …
jest produkt team x (zupełnie nieopłacalny) a pierwsze zadanie 100 pokow 50+ z opisem niech nagrodą będzie dla Was zapłata za złapane poki to jak splunięcie w twarz…
Wszedł produkt zadania elma za pH zaczęło się opłacać klikac osiągając przeliczniki 1:20/40 zmiana przelicznika 1:15 nie skłoni do sprzedaży pH po pierwsze ktoś chce sensownie klikac pH jest lepsze z klikania niz w wymiany i jest co robic… kto liczy raczej nie będzie sprzedawał lub sporadycznie małe ilosci co przy popycie nie zaspokoi potrzeb.
Jest konflikt interesow zadania elma zwiększyły atrakcyjność klikania, ma wejsc galar… a z poziomu gracza nie widac przypływu pH do gry… wiec albo to za mało by wydawac pln na gre, targ za pH jest na + dla twórców gry gdyż popyt powinien powodować doładowania za pln ( konieczne na opłaty za serwery, prąd itp) może koszt nabycia ph za pln jest za wysoki, społeczeństwo za biedne, produkt nie wart ceny, przerost popytu nad podażą…
Bob czy ty czasem czytasz to co piszesz, czy tylko piszesz bez zastanowienie byle pisać? później ktoś kto nie gra (czytaj czerwoni) to czyta i o zgrozo weźmie w te brednie uwierzy w efekcie czego później mamy takie kwiatki jak lider sal sprzedający tm.

Oskarżasz graczy którzy zbierają itemy i zatrzymują je dla siebie o to co dzieje sie obecnie na targu bo co? szkoda ci że ktoś sobie zbiera i później jest przygotowany na event i nie musi szukać na targu czegoś za góry złota? twoim zdaniem to chyba najlepiej by było gdyby gracze nie mogli przechowywać nic w plecakach bo i po co to komu, od razu wszystko sio na targ Big Grin

Jeszcze twierdzisz że nie mówisz jak inni mają grać, podczas gdy wypowiedz wcześniej wprost piszesz "Precz z chomikami" i to ma być niby nie mówienie jak ktoś ma grać? wprost napisałeś że twoim zdaniem gra powinna tępić takich gracz bo jak to jak ująłeś to największe zło tej gry więc skończ już bredzić.

A najśmieszniejsze w tym wszystkim jest że oskarżasz wszystkich chomikujących o pazerność, ale w końcu ty coś o tym wiesz, w końcu sam byłeś jednym z graczy którzy swego czasu sprzedawali PH po jednym z najwyższych przeliczników, więc coś wiesz o tej pazerności Smile
(15.02.2022, 08:54 PM)Sphinx25 napisał(a): Oskarżasz graczy którzy zbierają itemy i zatrzymują je dla siebie o to co dzieje sie obecnie na targu bo co? szkoda ci że ktoś sobie zbiera i później jest przygotowany na event i nie musi szukać na targu czegoś za góry złota? twoim zdaniem to chyba najlepiej by było gdyby gracze nie mogli przechowywać nic w plecakach bo i po co to komu, od razu wszystko sio na targ Big Grin
To są twoje słowa. Ja tylko przedstawiłem swój punkt widzenia dlaczego rzekomo nie ma przedmiotów na targu, przez co efekt widoczny jest do dnia dzisiejszego  Cool


(15.02.2022, 08:54 PM)Sphinx25 napisał(a): Jeszcze twierdzisz że nie mówisz jak inni mają grać, podczas gdy wypowiedz wcześniej wprost piszesz "Precz z chomikami" i to ma być niby nie mówienie jak ktoś ma grać? wprost napisałeś że twoim zdaniem gra powinna tępić takich gracz bo  jak to jak ująłeś to największe zło tej gry więc skończ już bredzić.
Jak powiem skocz z mostu? To skoczysz? Rozumiem że nie dostałeś wolnej woli? :> Ale spoko podoba mi się twoja interpretacja.  Huh


(15.02.2022, 08:54 PM)Sphinx25 napisał(a): A najśmieszniejsze w tym wszystkim jest że oskarżasz wszystkich chomikujących o pazerność, ale w końcu ty coś o tym wiesz, w końcu sam byłeś jednym z graczy którzy swego czasu sprzedawali PH po jednym z najwyższych przeliczników, więc coś wiesz o tej pazerności Smile
Jeśli uważasz że rzekomy przelicznik był jak to nazwałeś "jednym z najwyższych przeliczników" to gratuluje wiedzy, zapewne MOCNO cię zaskoczę milusi  Heart

Pozdrawiam Cieplutko  Heart
Pozdrawiam Cieplutko  Heart
Panowie używajmy silnych argumentow, a nie argumentu siły…
Przed wprowadzeniem czegoś można dokonać analizy, symulacji bez testowania na graczach już niektórzy żartują że na pw jest polski ład… bob swojego czasu wołałeś najwiecej może zart/parodia/ironia ale było coś takiego Wink im więcej zasad ograniczeń tym większy bałagan.
- Próba przelicznika 1:12 na siłę gdzie się nie da zastosować,.
- widełki wymuszające ceny nieadekwatne do ilosci danego itm w grze
- wzrost popytu na pH przy wprowadzeniu zadań elma z wzrostem ceny w pH
- wyższy przelicznik z elma niż dozwolony
- odchodzenie graczy zasilających pln/pH gre
- niszczenie fajnego elementu gry rywalizacji jakim był targ
- wyceny pokow na handel i ściąganie ofert itm/pokow

Gospodarka wolnorynkowa podaż/popyt i wróci do normy.

Mając proste sprawdzone rozwiązanie jest próba wywarzenia otwartych drzewi i szukanie kolejnej blokady i pomysłu. Nie mój cyrk nie moje małpy, szkoda dzieciaków i ludzi grających latami decyzjami powodującymi frustrację.
"Jeśli uważasz że rzekomy przelicznik był jak to nazwałeś "jednym z najwyższych przeliczników" to gratuluje wiedzy, zapewne MOCNO cię zaskoczę milusi "
Jak na tamte czasy to owszem, to był jeden z najwyższych przeliczników więc nie wciskaj nam tu kitów Smile
Ale pewnie, udawaj głupiego i wypieraj sie tego tak jakby inni gracze o tym nie wiedzieli Big Grin

---
"Jak powiem skocz z mostu? To skoczysz? Rozumiem że nie dostałeś wolnej woli? :> Ale spoko podoba mi się twoja interpretacja. Huh"
Nie odwracaj kota ogonem, wyraźnie napisałem że wprost piszesz że GRA (czytaj czerwoni) powinna tępić graczy chomikujący, czyli że powinni wymyślić coś co zaradzi na zbieranie i gromadzenie itemów w dużych więc albo nie udawaj głupka, albo czytaj ze zrozumieniem Big Grin

---
"To są twoje słowa. Ja tylko przedstawiłem swój punkt widzenia dlaczego rzekomo nie ma przedmiotów na targu, przez co efekt widoczny jest do dnia dzisiejszego Cool"
Nie, to są twoje słowa, ja jedynie o wiele dobitniej je przedstawiłem. Cytuje "Największą bolączką tej gry są oszuści i chomicy chomikowie - to przez ich niemalejącą pazerność itd itp targ jest w strzępiach Big Grin
#PRECZ_Z_CHOMIKAMI Big Grin"
Nie wypieraj sie swoich bredni bo wszyscy je widzieli Big Grin
Wydaję mi się, że widełki powinny zniknąć. Tylko ostatnie transakcje i cały targ powinien być wtedy bardzo często monitorowany, żeby nie było sytuacji że ktoś wykupuje jakiś item i wystawia go za jakąś niebotyczną sumkę. Wiadomo, można tak robić bo na tym polega targ ale z umiarem. Jeszcze jedna zasada co do tego powinna być że na evencie powinno być to traktowane z przymrużeniem oka Smile Wiadomo cena berrek wtedy nie powinna wzrastac jak kiedyś np. grepa z 100-200k na 1kky Big Grin było to na evencie z tym fajnym tłem, ceny grepa były wtedy poprawione przez kogoś z nadzorców czyli w skrócie zostały usuwane te ofki z wysokimi cenami Big Grin po max 1h było już wszystko git i ceny były od 300 do 400ky juz chyba do końca eventu. I chodzi mi tu o to, że padały takie argumenty, że słaby gracz będzie dużo tracił na takim czymś, co wydaję mi się trochę nie do końca prawdą, bo to gracz wybiera sobie np. w eventach poziom trudności (im wyższy więcej trzeba wydać to logiczne Smile ) A poza eventem to też nie była by tak ogromna strata ponieważ jeśli gracz potrzebuję ich np. do zadań elma to z tego co wiem elm daję cene z targu +/- Big Grin to by było tyle z moich wypocin możecie napisać jakieś błędy tego pomysłu. Ps. do tego z znacznym monitorowaniem targu Big Grin macie mase czarnych kolorków, a na chacie prawie nic się nie dzieje, a od targu? Powinno to zostać unormowane Wink zwłaszcza że takie proste ofki typu caterpie albo weedle za pare kkky potrafiły stać przez cały dzień czasami i dłużej
Ofki…
Ofki caterpie stały po kilka kkky i ktoś kupił? Nie ! I co z tego że stały? Ludzie myślą i liczą wydatki?
Prosta zasada coś jest tyle warte ile ktoś za to chce zaplacic…
Ile jest ofek i negocjacji na pw …
Nadzór powinien polegać czy ktoś nie kończy gry i nie chce przekazać komuś po zaniżonej/zawyżonej cenie z duża tolerancja i analiza cen danego przedmiotu z jakiegos przedziału czasu

Ewentualnie przy kupnie czegoś co według zespołu mocno odbiega od ich wyceny powinien być wysyłany miękki komunikat ze cena odbiega od ceny rynkowej/proponowanej/sugerowanej i czy na pewno chce się dokonać transakcji. Wszystko, chociaż osoby co spędzają 2/3 czasu na targu podoba im się ta forma gry przy wycenach przy takich komunikatach i negocjacjach (komunikat czasem z (_!_) jak działanie cenzora) może powodować irytację jak obecnie przy wymianie pH/y. Ludzie szukają pH stosując przelicznik nierynkowy a obligatoryjny można się odbić o odpowiedzi: ja też kupię pH, w tym przeliczniku 5k, 50k, każda ilosc… dochodzi do absurdu ze ktoś proponuje przelicznik 1:15, dowolny … np na konto premium małe ilosci , posiadacz pH nie da bo się nie opłaca, drozej nie sprzeda niezgodne z regulaminem narasta irytacja ale skoro zespol akceptuje taki przelicznik to może on sprzeda? Okazuje się ze tez nie sprzeda, dlaczego? Może się nie opłaca? Trwa kombinowanie z kupnem za y i sprzedażą za pH by mieć na konto premium (jedna z przyczyn braku ofert za y) by klikac więcej z jakimś sensem elma, by klikac jak nie ma oakow itp. I wygrywa lub powinien wygrywać nasz wieloryb moby dick zapraszamy do zakupu pH za pln 950ph za jedyne 11pln przy SMS i nie piszcie ze to nie jest uczciwe, sprzedawca ustala cenę a jako monopolista albo ja akceptujecie albo nie.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 16.02.2022, 04:16 AM przez Crisss.)
(16.02.2022, 03:55 AM)Crisss napisał(a): Ofki…
Ofki caterpie stały po kilka kkky i ktoś kupił? Nie ! I co z tego że stały? Ludzie myślą i liczą wydatki?
Prosta zasada coś jest tyle warte ile ktoś za to chce zaplacic…
Chciałem poddać jakiś przykład do inynch ofert głównie przedmiotów może glupio palnalem z tym caterpie :p



Użytkownicy przeglądający ten wątek: 3 gości